Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mūziķi, dzejnieki un reperis apvienojas koncertā jauniešiem


atlikušas 250 zīmes


Mūziķi, dzejnieki un reperis apvienojas koncertā jauniešiem (1)

Otrdienā, 26. februārī, 2019 | BIRKAS: Lielais Dzintars , koncerts
Izdrukāt Ziņot
Daumants Kalniņš
Daumants Kalniņš
FOTO: publicitātes

Pirmdien, 25.martā, pulksten 11 un 13 Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" aicina uz koncertu "Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad".

Aktuālie mūsdienu mākslinieki – dziedātāji Daumants Kalniņš un Beāte Zviedre, aktieris un operas tenors Emīls Kivlinieks, reperis Pikaso, dzejniece Madara Gruntmane un citi skatuves mākslinieki – apvienosies, lai mūsdienu džeza mūzikas valodā jauniešus aicinātu iejusties dzejas pasaulē, informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Koncerta programma klausītājiem piedāvās iejusties latviešu literatūras dižgaru Aspazijas un Friča Bārdas dzejas pasaulē, tai pretstatot mūsdienu dzejnieces, Latvijas Literatūras gada balvas laureātes, liepājnieces Madaras Gruntmanes skaudro dzeju. Klasiķu Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa skaistās melodijas koncertā mūsdienu džeza mūzikas valodā izpildīs pašmāju populārais dziedātājs Daumants Kalniņš un viņa džeza kvintets, vokālās apvienības "Framest" dziedātāja Beāte Zviedre, dziedošais aktieris Emīls Kivlinieks un liepājniekiem labi zināmā pianiste Agnese Egliņa.

"Pēdējā laikā Liepāja ir kļuvusi par vienu no aktīvākajām koncertvietām arī man. Ļoti izbaudu laiku pilsētā, un katru reizi cenšos noķert svaigo jūras gaisu. Brīdis, kad uz vienas skatuves mūzikā satiekas Aspazija un Fricis Bārda, ir svētki, kurus gaidu vairāk par savu dzimšanas dienu!" par gaidāmo uzstāšanos "Lielajā dzintarā" ar koncertu "Latviešu dzeja un mūzika. Toreiz un tagad" stāsta Beāte Zviedre.

Koncertprogramma "Toreiz un tagad" aicina klausītājus sadzirdēt, kā klasiskās un modernās stīgas saplūst vienā veselumā. Īpašu akcentu programmai piešķir repa mūzika, ko izpildīs pašmāju hip-hop mākslinieks Pikaso, kā arī dzejnieces Madaras Gruntmanes dzejas lasījumi.

"Ar koncertu vēlos uzrunāt jauniešu auditoriju, salīdzinot vecmeistaru un mūsdienu dzeju. Vēlos parādīt, ka dzeja nav nekāds "bubulis", ka tā var būt un ir aktuāla. Manos dzejoļos ietvertas jauniešiem svarīgas tēmas, un ir būtiski ar viņiem veidot dialogu, rast kontaktu, padarot dzejas pasauli aizvien pieejamāku," teic Madara Gruntmane.

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko Liepājas koncertzāle "Lielais Dzintars", plašāka informācija lasāma lielaisdzintars.lv.
Biļetes nopērkamas koncertzāles "Lielais dzintars" informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv.


Sludinājums

nu ja nu ja
11:26 | 03/03/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

``tētis daudz metis
pisies riņķī
nav viņu gribējis

Dzērājmeitiņa ir tēva meita
dzer nost visu ko jūt``

``sarunāju zemi
audzēšu ķirbjus

marihuānu gribi?
siltumnīcā ir``

``nestāsti par krāpšanu
kā to dari pālī
kā nākamajā dienā
esi ar mani
laumiņu puteklīšu klātajā gultiņā
tur brīnumi notiek
salūti šaujas starp kājām
es karsta
klāta taviem grēkiem
smaidu līdz ausīm
smirdu pēc sūdiem`` M. G., slavenā 21. gs. dzeja

Par daudz bargi - naturāli un reāli, lai deklamētu bez Aspazijas un Bārdas klātstāvēšanas. Būtu jāapvemjas. No realitātes.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki