Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nākošnedēļ Liepājā būs meksikāņu kultūras nedēļa


atlikušas 250 zīmes


Nākošnedēļ Liepājā būs meksikāņu kultūras nedēļa

Izdrukāt Ziņot

No 10. līdz 13.oktobrim Liepājā notiks Meksikas kultūras nedēļa, kuru organizē LiepU Humanitārā fakultāte sadarbībā ar Verakrusas universitāti Meksikā un Meksikas kino institūtu.

Kā informē Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes spāņu valodas lektore Agata Babina, 10.oktobrī pulksten 14 Liepājas Universitātē ar lekciju spāņu valodā uzstāsies Meksikā praktizējošs sertificēts tulks Karloss Kruss, kurš runās par angļu valodas ietekmi spāņu valodu mūsdienu tulkojumos.

12.oktobrī pulksten 14 studentiem būs iespēja tikties ar Latvijā dzīvojošo un "Tex Mex" virtuvi iedibinājušo Havjēru Garsiju Mansuru. Stāsts par to, kā Havjērs no Meksikas nokļuvis Latvijā un kā veicas ar latviešu valodas apguvi un dzimtās valodas neaizmiršanu.

Savukārt 10., 11. un 13.oktobrī Kultūras namā "Wiktorija" tiks izrādītas trīs meksikāņu filmas, kuras tulkos Liepājas Universitātes spāņu valodas pasniedzēja Agata Babina un 3. kursa studentes Laura Vavilova un Sintija Jagmina.

Pasākuma kuratori ir jau vairāk nekā 20 gadus Latvijā dzīvojošais Havjērs Garsija Mansurs, viņa kolēģis Karloss Kruss, kuri savulaik darbojās Karostas kultūras centrā K@2 un Liepājas Universitātes spāņu valodas pasniedzēja Agata Babina.

Filmas izvēlējies un no Meksikas kino institūta iegūt palīdzējis Verakrusas universitātes Kinematogrāfijas nodaļas vadītājs un režisors Rikardo Benets.

Seansi:
Trešdiena, 10.oktobris, pulksten 19 filma "Ziņas no tālienes" (Noticias lejanas), režisors Rikardo Benets, 2005
Ceturtdiena, 11.oktobris, pulksten 19 filma "Meksikāņu koferis" (La maleta mexicana), režisors Triša Sifs, Meksika-Spānija, 2011
Sestdiena, 13.oktobris, pulksten 17 filma "Zilie plakstiņi" (Párpados azules), režisors Ernesto Kontrerass, Meksika, 2007


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki