Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Putnos" uzstāsies Kārlis Kazāks un notiks "Dzejas slams"


atlikušas 250 zīmes


"Putnos" uzstāsies Kārlis Kazāks un notiks "Dzejas slams" (6)

Otrdienā, 13. februārī, 2018 | BIRKAS: Kursas putni , dzeja , koncerts
Izdrukāt Ziņot

Šajā nedēļas nogalē, 16. un 17.februārī, kultūrvietā "Kursas Putni" notiks dziesminieka Kārļa Kazāka koncerts un jauno dzejnieku konkurss "Dzejas slams".

Piektdien, pulksten 20.30 savu koncertu sāks dziesminieks Kārlis Kazāks. Dziesminieks sabiedrībā iziet divatā ar savu mūziku, varbūt vien dažu tuvu draugu pavadībā. Vai tā būtu daudzu simtu skatītāju zāle Nacionālajā teātrī vai neliela pļaviņa ar pāris desmit klausītājiem Latvijas laukos – Kārlis dzied klausītājiem savus stāstus, kuriem pats sarakstījis gan vārdus, gan mūziku. Kad piedzimuši bērni un vajadzējis viņus midzināt, Kārlis sācis dungot savas šūpuļdziesmas, kas vēlāk pārtapušas divos albumos, vienu no kuriem – "Tēti dzied šūpuļdziesmas" iedziedājuši sabiedrībā pazīstami tēvi.

Kārlis ieguvis atpazīstamību arī ar dalību LTV raidījumā "Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku", kurā dziesminieks apceļoja Latviju, meklējot latviešu valodas dialektus un bagātības, kā arī sacerot dziesmas, kas raksturīgas attiecīgajam Latvijas apriņķī.

Sestdien, plkst.21 Dzejas slams ir sacensība jeb konkurss starp dzejniekiem brīvā formā, bet ar laika limitu. Viens dzejolis nedrīkst pārsniegt 3 minūtes. Dalībniekus vērtēs žūrija un publika, kā arī tie dzejnieki, kuri netiek uz otro kārtu vai finālu. Visiem dalībniekiem jābūt gataviem pasniegt trīs dzejoļus, bet konkursa laikā ar žūrijas un publikas vērtējumu palīdzību tiek veikta atlase un tikai trīs labākie tiek finālā.

Žūrijā būs producents un "Akti Naktī" dibinātājs Aivis Neimanis, Liepājas Universitātes rakstniecības studente Marta Zvirgzdiņa un Jauniešu mājas pārstāvis Ralfs Ābele. Pasākumu vadīs tā rīkotājs Aleksis Gūtmanis, bet par balvu fondu parūpējušies vairāki Liepājas uzņēmumi.

Kultūrvieta "Kursas Putni" atrodas Juliannas Pagalmā, Kuģinieku ielā 5/ Fr.Brīvzemnieka ielā 7, līdzās restorānam "MO Liepāja" un alus bāram "Miezis un Kompānija."


Sludinājums

uuu
11:11 | 13/02/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Bet kāpēc ``sacensībai`` jeb ``konkursam`` par visu gvalti vēl jāuzmauc virsū ``slams``?

Fon Kārklings
12:16 | 13/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tāpēc, ka mums ir daudz kārklu. Visos laikos ``smalkajām`` aprindām gribējies būt kārklu vāciešiem, kārklu angļiem, kārklu krieviem ( Ābelingiem, Imantovičiem, Miķeļevnām, Karlovnām) un runāt kārklu valodā (kā ``Mērnieku laikos``) - lai izskatās un izklausās smalkāk. Pat ja tas ārmaliešu smalkums galīgi neiet kopā ar pašu valodu, kā gadījumā ar slamu. Ja kāds mēģinātu jēdzieniski kaut ko izlobīt no šī salikuma - dzejas zupa vai dzejas nabadzība vien tikai sanāk. Vādnīcā ``slum`` (izr. - slam) ir nekas cits kā ``zupa`` un ``nabadzīgs``.

eee
12:10 | 13/02/18
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

tas jau gadiem tā tiek saukts. pamodies?

khe khe
15:02 | 13/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pamosties jau vajadzētu, tiem, kas tā to sauc. Un runa jau nav par krekliem.

nē nu jā
21:45 | 14/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

slams nav vienkārsi daiļlasīšanas vai tekstu konkurss. tam ir savas tradīcijas visā pasaulē un sava konkrēta vērtēšanas sistēma. arī dzejas kvalitātes ir mazliet citas, tāpēc var teikt, ka slams ir konkrēta kultūras parādība, kas nav saucama vienkārši par dzejas konkursu. protams, varētu būt interesanti izdomāt latvisku vārdu, ar ko apzīmēt šo fenomenu. taču pagaidām nav izdomāts...

nē nu jā nē nu jā
22:46 | 14/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Nevar paši izdomāt, var pajautāt islandiešiem, kam esot vispatstāvīgākā, vispastāvīgākā un tīrākā no pasaules valodām. Pat futbolam viņiem ir vārds, kas nozīmē to pašu kājbumbu. Un kāpēc gan nē - ja var būt rokasbumba. Vai tautasbumba. Bet te jau informācijā viss ir pateikts - sacensība jeb konkurss starp dzejniekiem, ar laika limitu - tātad visparastākā ātrdzejošana (gluži kā ātrslidošana). Bet mums to slamu vajag. Bezmaz kā krievu matu - vajag un beiKC pagalam! Un aiziet - bļe.., bļi., bļa.. - katra pusotra vārda galā.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki