Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sākas skaņas mākslas un eksperimentu festivāls


atlikušas 250 zīmes


Sākas skaņas mākslas un eksperimentu festivāls

Piektdienā, 25. maijā, 2018 | BIRKAS: Skaņas dienas , Tirgus 9 , koncerts , izstāde , mākslas pētījumu laboratorija
Izdrukāt Ziņot

No 25. līdz 31.maijam Liepājā, Tirgus ielā 9 norisināsies starptautiskais skaņas mākslai, mūzikai, eksperimentiem un jaunradei veltītais festivāls "Skaņas dienas".

Skaņas dienas ir platforma, kur satikties jaunajiem māksliniekiem, mūziķiem, studentiem, profesionāļiem un citiem, kas ieinteresēti skaņā, mākslā un mūzikā. Festivāla galvenās aktivitātes ir divi audiovizuālu performanču vakari, skaņas mākslas izstāde, seminārs un četras radošās darbnīcas.

Līdz 24. maijam jebkuram interesentam bija iespēja pieteikties radošajās darbnīcās. Šī gada radošo darbnīcu tēma ir biosignāli, kura veidota sadarbībā ar starpdisciplināro mākslas platformu Pixelache Somijā. Darbnīcu dalībnieki apstrādās un interpretēs dažādus datus un signālus dabā un pilsētvidē, tos sonificējot, vizualizējot, apstrādājot un interpretējot audiovizuālās kompozīcijās un instalācijās. Radošo darbnīcu rezultātus būs iespējams apskatīt un noklausīties festivāla noslēgumā ceturtdien, 30.maijā.

Radošās darbnīcas vadīs skaņas un mediju mākslinieki Krišjānis Rijnieks (LV/DE), Antje Greie-Ripati (Antye Greie-Ripatti, DE/FI), Šons Pinčbeks (Shawn Pinchbeck, CA), Viljams Kosta (William Bilwa Costa, DE) un Maikls Railijs Makdermots (Michael Riley McDermott, US).

Festivālā norisināsies arī skaņas mākslas izstāde, kurā piedalīsies mākslinieki Zanda Puče, Pēters Riekstiņš, Milda Ziemane, Paula Ostupe un citi.
Izstāde tiks atklāta 25.maijā 19, Izstādei ir iespējams pieteikties arī eksursijai kuratora vadībā, rakstot uz skana@mplab.lv . Izstāde būs apskatāma 26. – 30.maijā pulksten 12 – 18.

26. maijā 20 notiks viens no festivāla centrālajiem notikumiem – dzīvās eksperimentālās un elektroniskās mūzikas koncerts "Skaņas Novakare".

Koncertā piedalās skaņas mākslinieks Huans Duarte (Juan Duarte, FI), Viljams Kosta un Maikls Railijs Makdermots ar performanci Ne/dabiskie lauki (Un/natural fields), komponists Platons Buravickis un jaunais skaņas un mediju mākslinieks Uldis Hasners.

Pēc tam sekos elektroniskā deju mūzika, kuru piedāvās DJ/VJ duets Lelis & Vītoliņa, DJ duets PA & LEONE no Ogres, kā arī Marts Maniks a.k.a MRDS no Igaunijas (Mart Männik, EE).

Paula Vītola, pasākuma producente


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki