Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Sāks biļešu tirdzniecību uz jubilejas ralliju "Kurzeme 2015"


atlikušas 250 zīmes


Sāks biļešu tirdzniecību uz jubilejas ralliju "Kurzeme 2015" Ātruma festivāla

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 30. jūnijā, 2015 | BIRKAS: rallijs Kurzeme , muzejs , izstāde , Uldis Hmielevskis , Mārtiņš Bergholcs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Modris Helds

Papildināts ar rallija programmu. No trešdienas, 1.jūlija, sākas biļešu pārdošana uz ātruma festivālu – ralliju "Kurzeme 2015", bet pēc nedēļas tiks atklātas divas rallijam veltītas izstādes.

Par to žurnālistus otrdien, 30.jūnijā, preses konferencē Liepājas muzejā informēja ātruma festivāla – rallija "Kurzeme 2015" direktors Uldis Hmieļevskis. Savukārt par festivāla ietvaros paredzēto ātrumlaivu sacensību, kas notiks 29.augustā, pastāstīja ūdens motosportists Mārtiņš Bergholcs, bet par bērnu rallija "Kurzeme" programmu – Baiba Damberga.

Kā sacīja Hmieļevskis, preses konferencei muzejā ir iemesls, jo šogad rallijam aprit vēsturiska jubileja – 50, un tas ir senākais rallijs Baltijas valstīs. Turklāt pēc nedēļas – 9.jūlijā – pulksten 17 Liepājas muzeja garāžā notiks rallija vēsturei veltītas izstādes "No garāžas līdz uzvarai” atklāšana (izstāde būs apskatāma līdz 31.augustam). Tajā pašā laikā muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos” tiks atklāta muzeju fondu fotoizstāde "Auto Liepājas ielās”.

Rallija vēstures apzināšanā un izstādes materiālu vākšanā iesaistīti arī pirmie tā organizētāji – Sigurds Špaks, Gunārs Zvagulis, Vaidis Jansons, Mārtiņš Sesks, Mārtiņš Bite, Gunārs Francis, Dainars Dambergs un citi.

Runājot par pašu ralliju, tas notiks augusta pēdējā nedēļā, no 27. līdz 30.augustam. Ja 27.augustā vēl notiks tikai testa braucieni, tad 28.augustā jau rallijs tiks atklāts. Visvairāk notikumu gaidāms 29.augustā, kad vairākas norises pat pārklāsies. Šajā dienā risināsies gan Latvijas čempionāts ūdensmotosportā, gan rallija leģendu cīņa Vecpils posmā par rallija kausu, gan Ziemeļeiropas čempionāts ielas motociklu triku braukšanā (Streetbike Freestyle Kurland Stunt 2015), kā arī – pirmo reizi – sacensības ielas motorolleriem jeb skūteriem. Tāpat šajā dienā paredzēta arī plaša kultūras programma.

Savukārt svētdien, 30.augustā, paredzēta ielas auto sacensību norise un festivāla svinīgais noslēgums. Gan atklāšanas, gan noslēguma ceremonijas plānotas Radio ielā pie "Lielā dzintara”.

Kā pastāstīja Bergholcs ("UPB Energy Team"), arī ūdens motosportam Liepājā ir sena vēsture un tradīcijas, ar ātrumlaivām Liepājā braukts kopš sešdesmitajiem gadiem, un ūdens motosportisti Liepājai devuši ne vienu vien titulu. Arī pašlaik, pateicoties "UPB Energy” atbalstam, ūdens motosports nestāv uz vietas, īpašs akcents tiekot likts uz jauniešu sporta attīstību. Liepāja arī pirmā Latvijā un Baltijas valstīs uzsākusi braukšanu ar videi draudzīgajām jeb "zaļajām” laivām. Šogad jau aizvadītas vairākas sacensības, nedēļas nogalē gaidāma Latvijas čempionāta otrā posma norise Jelgavā, pēc tam – "zaļo” laivu sacensības Somijā.

"Ūdensmotosporta vēsture ir ļoti bagāta un sena, un Liepājā pagājušā gadsimta vidū bija pat 12 komandas, kas ar panākumiem piedalījās gan Latvijas, gan visas bijušās Padomju Savienības mēroga sacensībās. Ir liels prieks, ka mums izdevies atrast kopīgu valodu ar rallija rīkotājiem, un kopā veidot Liepājā vērienīgus svētkus motoru sporta līdzjutējiem," sacīja Bergholcs.

Bērnu rallijs "Kurzeme” šogad notiks jau 12.reizi, pastāstīja tā organizētāja Baiba Damberga. Šīs sacensības tiek rīkotas kopā ar CSDD, tāpēc bērni sacentīsies ne tikai velo šķēršļu joslā un velokartingu braukšanā, bet būs arī teorētisko zināšanu pārbaude. Bērnu rallija atlases sacensības sāksies jau pavisam drīz, un pirmā pilsēta, kur tās notiks, būs Liepāja, kam sekos Ventspils, Saldus un Kuldīga. Fināla sacensības risināsies 29.augustā rallija "Kurzeme" ietvaros.

RALLIJA “KURZEME” 50 GADU JUBILEJAS PROGRAMMA
9.07. – 31.08. Izstāde "No garāžas līdz uzvarai" Liepājas muzeja garāžā, Kūrmājas prospekts 16

27.augusts, ceturtdiena
Rallija testa ātrumposms

28.augusts, piektdiena
•Atklāšanas ceremonija pie koncertzāles "Lielais dzintars"
•Ielas motociklu triku sacensību treniņi pie koncertzāles "Lielais dzintars"
•Latvijas pirmais čempionāts motorolleriem "Scooter Stunt 2015" pie koncertzāles "Lielais dzintars"
•Rallija grants ātrumposmi

29.augusts, sestdiena
Liepājas apkārtnē:
•Rallija grants ātrumposmi
•Rallija leģendu cīņa Vecpils krosa trasē – "Grants karaļa" titula izcīņa
Liepājas centrā:
•Latvijas atklātais čempionāts ūdensmotosportā ātrumlaivām
•Ziemeļeiropas čempionāts ielas motociklu triku braukšanā "Streetbike Freestyle Kurland Stunt 2015"
•Bērnu rallija "Kurzeme" superfināls
•Rallija pilsētas asfalta ātrumposms
•Rallija leģendu cīņas superfināls
•Apbalvošanas ceremonija
•Plaša kultūras un izklaides programma Liepājas klubos un uz brīvdabas skatuvēm

30.augusts, svētdiena
•Latvijas čempionāts rallija supersprintā un "KTSK" kausa izcīņa

Uzziņa
Šogad Ātruma festivāls aizritēs rallija "Kurzeme" 50 gadu jubilejas zīmē, un par godu šim nozīmīgajam notikumam visas vasaras garumā notiks vairākas aktivitātes. Nozīmīgās gadskārtas svinības sākās aprīlī ar 50 ķiršu stādīšanu leģendārajā Vecpils ātrumposmā, savukārt svētku kulminācija būs no 27. līdz 30. augustam Liepājā notiekošais Ātruma festivāls – rallijs "Kurzeme".

Rallijs "Kurzeme" ir senākais un tradīcijām bagātākais autorallijs Baltijas valstīs, un šogad tas svinēs savu 50 gadu jubileju.

1965.gadā Liepājas piena kombināta Autosporta sekcija tās vadītāja Mārtiņa Seska vadībā sāka rīkot pirmās autorallija sacensības, kas drīz vien kļuva slavenas ne tikai Baltijas valstīs, bet visā Padomju Savienībā un pat ārpus tās robežām. Liepāja pie sevis uzņēmusi Latvijas PSR un PSRS čempionāta posmus, pēc neatkarības atjaunošanas arī Lietuvas, Igaunijas, Krievijas čempionāta posmus. Vairākus gadus "Kurzeme" tika novērtēts arī kā labi organizēts Eiropas čempionāta posms.

Kopš 2010.gada "Kurzeme" kļuvis par kaut ko vairāk nekā tikai ralliju – tas ir ātruma festivāls, kas pulcē gan Latvijas un tuvāko kaimiņvalstu labākos rallija braucējus, gan citu motoru sporta veidu pārstāvjus.Attēli:

Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki