Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

"Trihars" piedalīsies "Full-Dome" festivāla atklāšanā Vācijā


atlikušas 250 zīmes


"Trihars" piedalīsies "Full-Dome" festivāla atklāšanā Vācijā

Trešdienā, 07. maijā, 2014 | BIRKAS: Trihars , Kristaps Biters , Pēteris Riekstiņš , Rihards Vītols , iWeek , LiepU
Izdrukāt Ziņot

21.maijā Jēnā (Vācija) ar teātra izrādi "Komētu deja" tiks atklāts 8. ikgadējais "Full-Dome" festivāls, kurā piedalīsies arī improvizācijas datorgrupas "Trihars" pārstāvji.

Kā informē Kultūras projektu vadītāja Krista Kalnarāja, grupa “Trihars" ir pieskaitāma pie audiovizuālo mediju projektiem. To izveidojuši Liepājas Universitātes jauno mediju studiju programmas studenti. Trijotne (Kristaps Biters, Pēteris Riekstiņš, Rihards Vītols) spēj radīt profesionālu elektroniskās improvizācijas mūzikas dreifējumu. Vizuālā performance, no eksperimentālā skanējuma iegūst ģeometrisku, konkrētu un tai paša laikā hipnotizējošu formu.
"Trihars" arī aktīvi koncertē dažādos aktuālos kultūras pasākumos Latvijā ("iWeek", 2014., "Baltā nakts", 2013., Skaņu Meža ieskandināšana Esplanādē, 2013. u.c.) Ungārija ("Island CQ", 2013) un Islande (festivāls "Raflost", 2013.). Vairāk www.trihars.mplab.lv

Izrādes autors ir Pauls Šērbarts, kas to pirmo reizi publicējis 1903.gadā. Tagad pirmo reizi izrāde tiek uzvesta kopā ar "full dome" projekcijām, deju, aktiermākslu un mūziku (http://fulldome-festival.de/).
"Full dome" nozīmē 360 grādu projekcijas. Ikgadējais "Full-Dome" festivāls Jenā ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem 360 grādu multimediju darbu producēšanā profesionāļiem un aktīvistiem šajā jomā. Festivāla mērķis ir izrādīt nesen radītos darbus, popularizēt šās jomas cilvēkus, kā arī attīstīt un uzturēt 360 grādu projekciju esamību. Astoņu gadu laikā festivāls ir ieguvis starptautisku atzinību, kā arī ir vienīgais šāda tipa festivāls, kas noris jau astoņus gadus pēc kārtas.
Jēnas "Full-dome" festivāls vēlas iedrošināt teātrus, universitātes, muzejus, māksliniekus, dejotājus un interesantus izpētīt un pieņemt full dome kā augošu mākslas formu, mācību līdzekli un optisko ilūziju, kas rada jaunu pieredzi cilvēku maņām.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki