Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

68% liepājnieku uzskata, ka policijas darbs uzlabojies


atlikušas 250 zīmes


68% liepājnieku uzskata, ka policijas darbs uzlabojies (11)

Autors: Sarmīte Pujēna
Sestdien, 14. janvārī, 2012 | BIRKAS: Policija , aptauja , Normunds Grūbis , Gints Ešenvalds
Izdrukāt Ziņot

SIA " Factum” 2011.gada novembrī veiktais pētījums apliecina, ka Kurzemes reģionā iedzīvotāju uzticība policijas darbiniekiem pieaug.

SIA “Factum” veiktā aptauja apliecina, ka Kurzemē, arī Zemgalē un Latgalē, iedzīvotāji vairāk uzticas Valsts policijai (VP), nekā Rīgā un Vidzemē. Tādu, kuri “drīzāk uzticas” VP, Kurzemē ir vairāk, nekā jebkur citur valstī – 65% (Rīgā – 55%, vidēji valstī – 60%). Turklāt šis rādītājs par procentu pārsniedz pērnā gada rezultātu.

Policijai Kurzemē neuzticas 20% aptaujāto (vidēji valstī – 28%).

VP Kurzemes reģiona pārvaldes darbu aptaujātie vērtējuši augstāk (6,5), nekā vidēji valstī (6,1). Tiesa gan, Saldus un Talsu iedzīvotāji savu iecirkņu darbu vērtējuši ar atzīmi 7 un 7,1, bet Liepājas – tikai ar 6. VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis gan to skaidroja ar liepājnieku pārlieku prasīgumu, viņaprāt Liepājas iecirkņa darbinieki ir vieni no labākajiem. Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds savukārt atzina, ka šāds iedzīvotāju vērtējums viņu neiepriecinot un liekot pārdomāt, kāpēc tā.

Lielākā daļa aptaujāto (64%) uzskata, ka policijas darbinieki strādā apzinīgi un labi veic savus pienākumus.

Kurzemnieki arī atzinuši, ka jūtas labāk informēti par policijas darbu (63%), nekā vidēji valstī (52%). Tomērt vairāk nekā 80% aptaujāto atzinuši, ka vēlētos saņemt vairāk ieteikumu personīgās drošības jautājumos, arī kā uzlabot drošību dzīvesvietā un kādā veidā iedzīvotāji varētu palīdzēt policijas darbā.

Aptaujas veicēji arī skaidrojuši, kādus uzlabojumus policijas darbā vēlas iedzīvotāji. 32% atzinuši, ka gribētu redzēt labāku policijas darba iekšējo organizāciju, bet 27% uzskata, ka vēl vairāk jāuzlabo preventīvais darbs. 68% liepājnieku uzskata, ka policijas darbs uzlabojies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu (vidēji reģionā – 65%).

Visvairāk aptaujāto bijusi saskare ar ceļu policiju (58%), toties 59% Kurzemē un 71% Liepājā atzinuši, ka nepazīst savu iecirkņa inspektoru.

Viena piektā daļa aptujāto nejūtas droši savā dzīvesvietā, bet 79% atzinuši, ka jūtas droši. Liepājā droši jūtas 71%, taču gadu iepriekš šis rādītājs bijis vēl par 7% zemāks.

Lai rūpētos par savu drošību, 59% aptaujāto uzmana somas sabiedriskās vietās, 57% rūpējas, lai viņu dzīvesvietā nevarētu iekļūt nepiederošas personas, 50% izvairās no šaubīgiem cilvēkiem un kompānijām, 46% – izvairās staigāt diennakts tumšajā laikā. Mazāk par trešo daļu aptaujāto atzinuši, ka tur suni, nenēsā līdzi vērtīgas mantas un naudu, sadarbojas ar kaimiņiem dzīvokļa vai mājas pieskatīšanā. 5% atzīst, ka nēsā līdzi gāzes baloniņu, bet 1% – ka kabatā glabā svilpi.

Runājot par drošības problēmām, pirmajā vietā aptaujātie nosaukuši potenciāli bīstamas vietas un cilvēkus, bet otrajā – nepietiekamu darbu ar jauniešiem.

Pavisam aptaujā piedalījušies 1082 kurzemnieki (21% no tiem – liepājnieki).

Pētījums: “Sabiedrības uzticēšanās Valsts policijai: Kurzemes reăiona pārvaldes apkalpojamās teritorijas iedzīvotāju aptauja” veikts ar Eiropas Komisijas Iekšlietu direktorāta programmas “Noziedzības novēršana un apkarošana” finansiālu atbalstu. 

Sludinājums

Imis
12:27 | 14/01/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Jā, kopš Grūbis ir Liepājā!

Kurts
13:22 | 14/01/12
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Vaiteika kunga un viņa vietnieces Sanitas Bites prombūtne no Valsts policijas, loti ir ietekmējis policijas darbu tanī ziņā Liepājā, ka iedzīvotāji vairāk uzticas policijai un ir ar mieru sadarboties.

Jana
13:26 | 14/01/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vajag dabūt atpakaļ vērtīgākos kadrus un izmantot arī policistu veterānu pieredzi, pieņemot viņus darbā par jauno policistu darba audzinātājiem un konsultantiem.

Ieva
13:54 | 14/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Jāpaļaujas tijai uz sevīm

Skuju Tēvs
19:40 | 14/01/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Tas gan. Īpaši analfabētiem, kas pamanās 4 vārdos ielaist vairākas kļūdas. Tur ne policija, ne personīgā apsardze nelīdzēs:)

y
19:46 | 14/01/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Par valsts policiju viss skaidrs, bet kāpēc netiek publicēts līdzīgs pētījums par pašvaldības policiju, tur rezultāts varētu būt krietni bēdīgāks un tad gribētos redzēt pilsētas tēvu komentārus par rezultātiem!!!

ja
04:53 | 15/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

nopublicēs tad būs šausmas stāsti

To y
23:03 | 14/01/12
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Nepiekrītu. Ir jau arī daudz labu piemēru pašvaldības policijas darbībā.

gunārs
16:15 | 15/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

pašvaldības policija - Seska gvarde!

i
21:56 | 15/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

un ļergu točku jumts.

cilvēks
15:03 | 16/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

No policistu agresīvitātes jābaidās, ja trapīsies ne tai laikā un ne tai vietā, var dabūt pa galvu bez noskaidrošanas. Kas uz policiju nāks par tādu algu strādāt ,- tikai tie, kas grib izrādīt varu un citur nav darba. Cilvēkiem sevi jāsargā un jāpaļaujas tikai uz sevi. Policists ir dzīvesveids, bet tādi ir vēsture. Šeit lielākā daļ ir vienkārši ļautiņi ietērpti formās.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki