Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Aizvadīts reids velosipēdistu un gājēju drošībai


atlikušas 250 zīmes


Aizvadīts reids velosipēdistu un gājēju drošībai

Ceturtdienā, 08. decembrī, 2016 | BIRKAS: drošība , reids , Esi redzams
Izdrukāt Ziņot

Vakar policija rīkoja reidu ar mērķi pievērst pastiprinātu uzmanību mazāk aizsargātajiem ceļu satiksmes dalībniekiem – gājējiem un velosipēdistiem diennakts tumšajā laikā.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākie inspektori Liepājā, Saldū, Ventspilī un Talsos novēroja, ka situācija ir uzlabojusies un lielākā daļa gājēju un velosipēdistu izmanto gaismu atstarojošās vestes vai vismaz ir piestiprinājuši pie apģērba vairākus mazus atstarotājus un nēsā lukturīšus. Pozitīva lieta iezīmējusies arī novērojot gājēju pārvietošanos virzienu. Gājēji pārvietojas tā, kā noteikts ceļu satiksmes noteikumus – pretim transportlīdzekļu braukšanas virzienam, tādējādi redzot pretim braucošus transportlīdzekļus un ļaujot arī transportlīdzekļu vadītājiem laikus pamanīt gājēju un gaismu atstarojošu elementu, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes  Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Mareks Vītols stāsta: "Liepājas pusē bija novērojams, ka atstarojošo vestu dalīšana novembra beigās, ko īstenoja CSDD ar Valsts policiju, ir bijusi produktīva, jo daudzi no tumšajā laikā pamanītajiem gājējiem un velosipēdistiem lietoja tieši šīs vestes. Saldus pusē tika fiksēts gadījums, kad, jau izkāpjot no automašīnas un dodoties mājās, pasažierim ir uzvilkta gaismu atstarojošā veste. Šādi gadījumi norāda, ka informatīvās akcijas dod rezultātu un šo neredzamo gājēju paliek mazāk."

Kopumā reida laikā Kurzemes reģiona apkalpojamajā teritorijā noformēti 34 administratīvo pārkāpumu protokoli. Desmit no protokoliem noformēti gājējiem un divi velosipēdistiem par atstarojošo vestu nelietošanu. Vēl divi protokoli noformēti velosipēdistiem par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un par transportlīdzekļu vadīšanu bez tiesībām Valsts policijas darbinieki protokolus noformēja vēl diviem velosipēdistiem, savukārt 18 protokoli tika noformēti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Šādi reidi Kurzemē tiks rīkoti arī turpmāk, tostarp arī šodien.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki