Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Arī Liepājā samazinās kontrabandas cigarešu apjoms


atlikušas 250 zīmes


Arī Liepājā samazinās kontrabandas cigarešu apjoms

Trešdienā, 02. jūlijā, 2014 | BIRKAS: nelegālās cigaretes , kontrabanda
Izdrukāt Ziņot

Pētījumi rāda, kā pēdējo trīs gadu laikā Latvijā samazinājies kontrabandas tabakas īpatsvars. Arī Liepājas pašvaldības policijas statistika par mūsu pilsētu to apstiprina.

Biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par ēnu ekonomiku SIA "Philip Morris Latvia" korporatīvo attiecību vadītājs Juris Stinka teica, ka 2010.gadā kontrabandas tabaka veidoja vairāk nekā 40% no visas tabakas Latvijā, bet šo gadu laikā kontrabandas tabaka Latvijā ir sarukusi līdz aptuveni 30% no tirgus,

Stinka uzsvēra, ka tabakas tirdzniecības jomā ēnu ekonomikas līmenis ir stabili augsts, jo 30% no tirgū pieejamajām ir kontrabandas cigaretes, kas lielākoties ievestas no Krievijas un Baltkrievijas. Viņš norādīja, ka kontrabandas cigarešu piegādes joma ir problēmas viena puse. "Ja nebūs pieprasījuma, nebūs jāpiegādā. Tomēr pieprasījums pēc kontrabandas cigaretēm ir augsts. Pētījumi liecina, ka sabiedrībai pret to nav nosodoša attieksme – kontrabandas cigaretes tiek uztvertas kā "gudrs pirkums"," teica Stinka. Kā vienu no cigarešu kontrabandas problēmām "Philip Morris Latvia" pārstāvis norādīja valsts iestāžu vājo darbību uz Austrumu robežas, raksta LETA.

Lai noskaidrotu kā Liepājā sokas ar nelegālās tabakas apkarošanu, portāls vērsās pie pašvaldības policijas preses pārstāvja Kaspara Vārpiņa.

Viņš zināja teikt, ka nelegālās cigaretes pārsvarā tiek tirgotas vietās, kur tirgo arī nelegālo alkoholu. Taču arī pēdējā laikā to dara arvien mazāk, jo soda mēri ir lielāki tirgojot nelegālās cigaretes, nevis tikai nelegālo alkoholu, līdz ar to, šī rūpala darboņi arī izvairās no nelegālo cigarešu tirdzniecības. Kopumā (kā parāda arī statistika) novērots, ka nelegālo cigarešu apjoms samazinās.

2012.gadā sastādīts 21 administratīvo pārkāpumu protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3.panta (akcizēto preču noteikumu pārkāpšanu). Kopējais izņemto cigarešu skaits – 13 360. 2013.gadā sastādīti 16 administratīvo pārkāpumu protokoli. Izņemtas 10 960 cigaretes. Savukārt šogad no 1.janvāra līdz 1.jūlijam sastādīti tikai 3 protokoli un izņemtas 480 nelegālās cigaretes.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki