Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Astoņus gadus izskata lietu par 20 000 eiro izkrāpšanu


atlikušas 250 zīmes


Astoņus gadus izskata lietu par 20 000 eiro izkrāpšanu (4)

Otrdienā, 29. maijā, 2018 | BIRKAS: krāpšana , tiesa , pasts
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes rajona tiesā Liepājā jau astoņus gadus pirmajā instancē tiek izskatīta lieta, kurā par naudas izkrāpšanu uz apsūdzēto sola sēž 13 pasta darbinieces, vēsta "Latvijas Avīze".

Laikraksts ziņo, ka divas VAS "Latvijas pasts" kādreizējās revidentes ņēmušas kredītus ar svešu cilvēku pasu kopijām, no ātro kredītu firmām izkrāpjot ap 20 000 eiro. Tas noticis 2006. un 2007.gadā, ziņo LETA.

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes, kas visas ir faktiski vienādas. Proti, revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma. Tā tika izmantotas 13 pasta darbinieces, no kurām 12 atrodas uz viena apsūdzētā sola ar revidentēm, bet pret vienu lieta ir izdalīta atsevišķi. Revidentes solījušas, ka naudu pašas atmaksāšot.

Pasta darbinieces, gan nodaļu vadītājas, gan operatores, no kurām daļa joprojām strādā "Latvijas pastā", policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs, vēsta "Latvijas Avīze". Par palīdzēšanu pasta darbinieces esot saņēmušas simbolisku pateicību – kādu šokolādi, tolaik arī piecus latus.

2010.gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa un izmaiņas likumos procesu paildzinājušas. "Latvijas Avīze" arī noskaidrojusi, ka galvenā apsūdzētā kādu laiku bēguļojusi, bet tikusi noķerta un uz laiku apcietināta.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 2.augustā.

Par krāpšanu, kredītu nelikumīgu saņemšanu un citu personu datu nelikumīgu izmantošanu pasta darbiniecēm draud cietumsods līdz pieciem gadiem.


Sludinājums

Golde
19:03 | 29/05/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Mums Liepājas pasta izmantotājiem ir tiesības zināt ,kas ir negodīgie darbinieki.Es nevēlos tikt apkalpota pie negodīgām darbiniecēm .Būtu vēlama norāde ,ka šī ir negodīga darbiniece vai citādi to norādot,dodot iespēju apkalpoties pie godīga cilvēka.

to bet
21:47 | 29/05/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Negodīgie darbinieki ir no Liepājas. Citēju- Proti, revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām -. Personīgi vienu zinu. Un viņa apkalpo klientus! Nekauņa!

bet
19:37 | 29/05/18
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

kur ir kaut viens vārds,ka viņas ir no Liepājas?Vai tik pati neesi sasaistē?

interesanti
09:45 | 04/06/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

cik izmaksājusi visa izmeklēšana un tiesāšana? Droši vien pa 8 gadiem vairāk par nozagto. Tad kāda tam visam jēga?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki