Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atkal atliek 13 pasta darbinieču lietas skatīšanu


atlikušas 250 zīmes


Atkal atliek 13 pasta darbinieču lietas skatīšanu (4)

Piektdienā, 11. janvārī, 2019 | BIRKAS: krāpšana , pasts , tiesa
Izdrukāt Ziņot

Tiesa līdz aprīlim atlikusi krimināllietas izskatīšanu, kurā par naudas izkrāpšanu uz apsūdzēto sola sēž 13 pasta darbinieces, aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tiesā.

Kurzemes rajona tiesai Liepājā nācās šodien paredzēto tiesas sēdi atlikt, jo uz tiesas sēdi nebija ieradusies viena no apsūdzētām. Pārtraukums krimināllietā pasludināts līdz 1.aprīļa plkst.10.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka divas VAS "Latvijas pasts" kādreizējās revidentes ņēmušas kredītus ar svešu cilvēku pasu kopijām, no ātro kredītu firmām izkrāpjot ap 20 000 eiro. Tas noticis 2006. un 2007.gadā.

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes, kas visas ir faktiski vienādas. Proti, revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma. Tā tika izmantotas 13 pasta darbinieces, no kurām 12 atrodas uz viena apsūdzētā sola ar revidentēm, bet pret vienu lieta ir izdalīta atsevišķi. Revidentes solījušas, ka naudu pašas atmaksāšot.

Pasta darbinieces, gan nodaļu vadītājas, gan operatores, no kurām daļa joprojām strādā "Latvijas pastā", policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs, vēsta "Latvijas Avīze". Par palīdzēšanu pasta darbinieces esot saņēmušas simbolisku pateicību - kādu šokolādi, tolaik arī piecus latus.

2010.gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa un izmaiņas likumos procesu paildzinājušas. "Latvijas Avīze" arī noskaidrojusi, ka galvenā apsūdzētā kādu laiku bēguļojusi, bet tikusi noķerta un uz laiku apcietināta.

Par krāpšanu, kredītu nelikumīgu saņemšanu un citu personu datu nelikumīgu izmantošanu pasta darbiniecēm draud cietumsods līdz pieciem gadiem.
 


Sludinājums

Saules mūžu Liepājai!
11:15 | 12/01/19
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Tas ir labais! Tagad ir 2019. gads, bet iztiesā lietu par 2006.g. notikumiem! Turpmāk visiem jādzīvo krietni ilgāk par vidējo dzīves ilgumu, jo sazin kad vēl izskatīs 1996. g. nodarijumus.

vilis
11:39 | 12/01/19
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Lietu var izskatīt bez zagles klātbūtnes! Un kas ir prokurors šai lietā? Kurš ir tas klauns, kurš nespēj strādāt un sodīt pēc nopelniem? jautrākais ir tas, ka dažas zagles turpina strādāt pastā. Uzņēmuma zemāk nav kur krist. Nav brīnums, ka mums pazūd paciņas vai tiek izzagts to saturs!

vai
14:08 | 13/01/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

vai tiešām nav neviena,kas pieliek punktu šitam cirkam? 12 gadi pagājuši!!! Un cik līdzekļu iztērēts tiesas darbiem!!!

zinu
18:33 | 13/01/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Sods būs jāsaņem ātrāk vai vēlāk. No tā šamaras neizspruks. Nu redzam kāds kontingents pastā strādā. Un strādā dažas vēl joprojām.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki