Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Atmodas bulvārī naktī aizdegusies divstāvu ēka


atlikušas 250 zīmes


Atmodas bulvārī naktī aizdegusies divstāvu ēka

Ceturtdienā, 04. aprīlī, 2019 | BIRKAS: kūla , ugunsgrēks , Atmodas bulvāris
Izdrukāt Ziņot

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus, no kuriem divi bija Liepājā.

Šorīt plkst. 4.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Atmodas bulvāri Liepājā, kur, kā liecināja saņemtā informācija, no divstāvu mūra ēkas redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka deg grīda un starpstāvu pārsegums, kā arī ēkā izveidojies stiprs piedūmojums. Ugunsgrēks lokalizēts plkst. 6.26, bet no rīta vēl turpinājās ugunsgrēka likvidācijas darbi.

Kurzemes reģionā vakar tika saņemti vairāki izsaukumi, kuros dega kūla. Viens no tiem bija Klaipēdas ielā Liepājā, kur kūdra dega 5 kvadrātmetru platībā.

Pieturoties sausajam un vējainajam laikam, kūlas ugunsgrēku platības un skaits ar katru dienu pieaug. VUGD novērojumi liecina, ka pēdējās nedēļas laikā, daļa no kūlas ugunsgrēkiem visticamāk izcēlās tieši no nepieskatītiem ugunskuriem, tāpēc aicinām iedzīvotājus uzmanīgi apieties ar uguni un neatstāt bez pieskatīšanas ugunskurus. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta – vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām utt. Cilvēki neapzinās, ka, jo garāka zāle, jo lielākas liesmas un līdz ar to nekontrolējamāks ugunsgrēks.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 194  izsaukumus – 168 uz ugunsgrēku dzēšanu un 12 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vendija Pikše.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki