Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Auto zog mazāk, nekā pērn. Liepājā šogad –19


atlikušas 250 zīmes


Auto zog mazāk, nekā pērn. Liepājā šogad –19

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 09. oktobrī, 2018 | BIRKAS: zādzības , auto , Ingus Ukstiņš , Policija , Gjensidige
Izdrukāt Ziņot
Šogad visvairāk zagti BMW X5, viena no 24 šīs markas auto zādzībām janvārī notikusi Liepājā. Auto nav atrasts.
Šogad visvairāk zagti BMW X5, viena no 24 šīs markas auto zādzībām janvārī notikusi Liepājā. Auto nav atrasts.
FOTO: no parkers.co.uk

Lai gan automašīnu zādzību valstī un arī Liepājā kļūst mazāk, tās joprojām mēdz pazust bez pēdām. Liepājā šogad reģistrētas 19 spēkratu zādzības.

Tiesa, kā skaidro Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš no šīm 19 (līdz 2018.gada 8.oktobrim) par reālām uzskatāmas deviņas. Tāpat kā no 37 auto zādzībām 2017.gadā  reālas bijušas 23. Pārējās – vai nu īpašnieks dzērumā aizmirsis, kur mašīnu atstājis, vai braucamo, nebrīdinot, aizņēmies kāds ģimenes loceklis vai arī noticis kāds cits pārpratums.

Kā redzams, automašīnu zādzību skaits pēdējo divu gadu laikā rūk arī Liepājā. Tāpat kā Latvijā kopumā.

Laikraksts "Dienas Bizness" 5. oktobrī rakstīja, ka VP par automašīnu zādzībām pavisam nesen aizturējusi kriminālās aprindās zināmas personas, tostarp Panevēžas grupējuma līderus, kas darbojās gan Baltijas, gan Skandināvijas valstīs, gan arī Vācijā un Polijā. Aizturēto vidū ir arī Latvijas valstspiederīgie, laikrakstam norādījis VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes otrās nodaļas priekšnieks Māris Priednieks.

Pie grupējuma atrasti elektroniski un mehāniski līdzekļi, ar kuriem veiktas automašīnu zādzības. Policijai izdevies atrast vairākas senāk nozagtas automašīnas, kuras, iespējams, nozadzis tieši šis grupējums. Starp izņemtajiem spēkratiem bijušas arī tādas premium klases mašīnas kā BMW un Lexus. Pēc policijas teiktā, noziedznieki izmantojuši mašīnas, kas ir aprīkotas ar spēcīgiem dzinējiem, kā arī viņiem ir iemaņas šādu automašīnu vadīšanā, līdz ar to tas apgrūtina šo noziedznieku aizturēšanu.

Vai šis grupējums bijis saistīts arī ar Liepājā nozagtajām mašīnām, VP Kurzemes reģiona pārvalde nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt.

Latvijā pēdējos divos gados nozagto transportlīdzekļu skaits turpina samazināties, tomēr kopumā tas joprojām ir salīdzinoši augsts. Vērtējot 10 gadu periodā, redzams, ka nozagto auto skaits samazinājies vairāk nekā uz pusi. Proti, ja 2008. gadā Latvijā gada laikā tika nozagti vairāk nekā divi tūkstoši automašīnu, tad šā gada pirmajos astoņos mēnešos tie bija 514 spēkrati. Savukārt 2017. gadā kopumā tika nozagtas 854 automašīnas, liecina Iekšlietu ministrijas informācijas centra apkopotie dati. Arī apdrošinātāja "Gjensidige Latvija" pieejamā informācija liecina, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu būtiski samazinājies auto zādzību skaits, īpaši jauno auto segmentā.

Vairākus gadus zagļi visvairāk bija iecienījuši Volkswagen markas automašīnas, kā arī Audi un BMW. Arī Liepājā pērn vienā naktī nozagtas divas automašīnas Audi, zagti arī Volkswagen un Opel markas braucamie.

Pēdējā pusotra gada laikā tendences esot mainījušās, raksta "Dienas Bizness", un BMW zagto auto topā ir izvirzījies vadībā – pērn kopumā nozagtas 193 BMW markas automašīnas, bet šogad astoņu mēnešu laikā nozagti jau 127 BMW spēkrati.

Šogad visvairāk zagti BMW X5 – kopumā 24 šādas automašīnas (viens no šīs markas auto janvārī nozagts arī Liepājā). Otrajā vietā Volkswagen ar 84 nozagtām automašīnām, bet trešajā vietā ir Audi (79). Vairāk zog Mercedes-Benz automašīnas – tās šogad iekļuvušas pirmajā piecniekā, bet pērn bija astotajā vietā.

Kā vēsta laikraksts, visvairāk zagļiem patīk desmit un vairāk gadu veci auto, taču policija un apdrošinātāji brīdina, ka, visticamāk, zagļi "aci liks" uz aizvien jaunākām mašīnām. Tāpēc auto īpašniekiem ir jāparūpējas par savu spēkratu drošību.

"DB" arī atzīmē, ka pārsvarā auto zādzības notiek Rīgā un Jūrmalā. Šogad vienā mēnesī – jūlijā – desmit automašīnas nozagtas arī Rēzeknē.

Šogad no 514 reģistrētajiem nozagtajiem auto atrasti 198, pērn – no 845 nozagtajiem atrasti 399. Liepājā šogad neatklātas divas auto zādzības, pārējos gadījumos, vai nu aizturēts zaglis vai atrasts aizdzītais auto, taču nav vainīgā.

Parasti atrastas tiek mašīnas, kas aprīkotas ar radiolokācijas pretaizdzīšanas sistēmām, norādījis apdrošināšanas kompānijas "Gjensidige Latvija" Transportlīdzekļu atlīdzību grupas vadītājs Dāvids Lēvalds.

Lielākoties nozagtās mašīnas tiek sūtītas uz citām valstīm vai arī izjauktas detaļās un tad sūtītas prom.

Latvijā zagtāko auto TOP 5 (2018.gada astoņos mēnešos)

BMW – 127, Volkswagen – 84, Audi – 79, Toyota – 38, Mercedes Benz – 31

(Avots: IeM Informācijas centrs)
 


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki