Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Izņem ievērojamu daudzumu nelegālā alkohola un cigarešu


atlikušas 250 zīmes


Izņem ievērojamu daudzumu nelegālā alkohola un cigarešu (3)

Otrdienā, 27. novembrī, 2012 | BIRKAS: nelegālais alkohols , nelegālās cigaretes
Izdrukāt Ziņot

Novembrī policija atklājusi vairākus noziedzīgus nodarījumus saistībā ar akcīzes preču nelikumīgu apriti, atskatoties uz šomēnes padarīto, informē tiesībsargi.

Liepājā un tās apkārtnē tika izņemts ievērojams daudzums šo preču, kā arī likvidēta vērienīga nelegālā alkohola ražotne, informē Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Signe Šteinberga

Vairāku kriminālprocesu ietvaros kopumā tika izņemtas 334 560 cigaretes ar Kazahstānas, Baltkrievijas un Krievijas akcīzes markām, 6612,75 litri nelegālā alkohola (kandža, degvīns, spirts un brāga), kā arī ierīce pašdarinātā alkohola ražošanai. Izņemtas arī izejvielas nelegālā alkohola ražošanai –  300 kg cukura un 10 kg rauga. Patlaban kriminālprocesu ietvaros notiek pirmstiesas izmeklēšana, bet izņemtajam alkoholam tika noteiktas ekspertīzes.

Viena no nelegālajām akcizēto preču glabātavām atklāta 14.novembrī Liepājā, Jūrmalas ielā. Tur konstatēts, ka 1965.gadā dzimis vīrietis nelikumīgi glabāja pie sevis tabakas izstrādājumus, kas nav marķēti ar Latvijas Republikas akcīzes markām, kā arī 5 l tilpuma kannu ar caurspīdīgu šķidrumu ar alkoholam raksturīgo smaku. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros izņemtas 179 800 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām  un 5 litri nelegālā  alkoholiskā dzēriena.

Bet 20.novembrī tika konstatēts, ka 1959.gadā dzimis vīrietis  savā garāžā Nīcas novadā, garāžu kooperatīvā, kā arī savā automašīnā nelikumīgi glabā tabakas izstrādājumus, kas nav marķēti ar Latvijas akcīzes markām, kā arī šķidrumu ar alkoholam raksturīgu smaku.  Uzsākts kriminālprocess, izņemtas 87 080 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām un nelikumīgs alkoholiskais dzēriens (112,75 litru).

21. novembrī uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros veikta kratīšana Liepājā, Kungu ielā. Tās laikā tika atrasti un izņemti aptuveni 900 litri pašdarināta alkohola, 5000 litru brāgas, 2680 cigaretes bez LR akcīzes nodokļa markām, 10 kg rauga, ap 300 kg cukura, vēl arī ierīce pašdarināta alkohola ražošanai.

21.novembrī Grobiņā, Rīgas ielā, konstatēts, ka 1981.gadā dzimis vīrietis ar automašīnu  pārvadā tabakas izstrādājumus bez LR akcīzes marķējuma. Nākamajā dienā tika uzsākts kriminālprocess un apskates laikā izņemtas 65 000 cigaretes bez LR akcīzes marķējuma, kā arī automašīna.

12.novembrī veikta kratīšana garāžā, Nīcas novadā, garāžu kooperatīvā, kuras laikā izņemti 600 litri nelegālā alkohola. Pēc ekspertīzes rezultātu saņemšanas krimināllietas tiks nosūtītas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.


Sludinājums

Latvietis
00:07 | 28/11/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

No kurienes tad izņēma? Kad reiz beigsies šī valodas cūkošana!

to Latvietis
11:59 | 28/11/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Cik reizes Tev var teikt, ka sākumā(procesuālā darbība ir IZŅEMŠANA), palasi KPL...tas nozīmē, ka sankcionētas apskates vai kratīšanas laikā, ar protokolu tiek izņemts kaut kāds priekšmets, viela vai šķidrums. Nevar uzreiz neko konfiscēt. Visam izņemtajam ir jānozīmē ekspertīzes.Var gadīties arī tā, ka , piemēram, vizuāli izņemts ierocis, PĒC EKSPERTU slēdziena, izrādās, nemaz nav šāvienam derīgs(nav belznis vai aizslēgs), līdz ar to, kriminālatbildība neiestājas. Tāpat ir ar sākotnēji izņemto "caurspīdīgo šķidrumu", jo, neviena tiesa nenotiesās vainīgo personu bez ekspertīzes, ka izņemtais šķidrums TIEŠĀM ir alkohols...nevis destilēts ūdens.Procesuālie pierādījumi nevar balstīties tikai uz pieņēmumu un "paostīšanu ar degunu".

Nu, jā!
15:04 | 28/11/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

A, kāpēc neizņēma vairāk neko citu? Vainīga ir Liepājas pilsētas Dome!!!:)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki