Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Jūnija beigās lems par sodu Kravcovam


atlikušas 250 zīmes


Jūnija beigās lems par sodu Kravcovam (4)

Otrdienā, 05. jūnijā, 2012 | BIRKAS: VVC , valsts valoda , Valērijs Kravcovs , Jevgeņijs Osipovs
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Inga Kundziņa, A.F.I.

Valsts valodas centrs (VVC) 26.jūnijā pieņems lēmumu par sodu, kāds tiks piemērots bijušajam Saeimas deputātam Valērijam Kravcovam.

Viņš nav izpildījis VVC prasību noņemt pie savas mājas Liepājā, Ganību ielā, piestiprināto ielas nosaukuma plāksnīti latviešu un krievu valodā, aģentūru LETA informēja VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis.

VVC jau piemērojis naudas sodu biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēnija Osipova tēvam Jurijam Osipovam par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, kas piestiprināta pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā. Osipova tēvs, kurš ir nama īpašnieks, vakar neieradās uz administratīvās lietas izskatīšanu Liepājas domē, tādēļ lēmums par soda piemērošanu pieņemts bez viņa klātbūtnes.

Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. VVC neatklāj precīzu Osipovam piemērotā naudas soda apmēru, taču norāda, ka tas ir ļoti tuvs maksimālajam iespējamajam sodam.

VVC uzdeva noņemt arī ielas nosaukumu plāksnītes divās valodās, kas bija piestiprinātas pie 40 dzīvokļu mājas Reiņu meža ielā, Liepājā. Šajā gadījumā plāksnīte pēc VVC prasības tika noņemta, tādēļ sods netiks piemērots.

Kā skaidroja Kursītis, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.


Sludinājums

Eduards
14:16 | 05/06/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Vai tiešām to resno lopu nevar pārmācīt?

Kravcovam
23:52 | 05/06/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Es pats esmu Liepājas krievs un ar pilnu atbildību sūtu tevi dirst.

es arī
10:47 | 06/06/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Viņš par sodu jāieslēdz metāla restotā krātiņā, kurš jāpiekarina pie Karostas tilta margām virs ūdens, bet gājējiem un braucējiem redzamības augstumā. Liepājas pilsētas un Latvijas iedzīvotāji, kā arī viesi no citām valstīm varētu braukt un skatīties kā uz pirmatnējās kopienas saglabājušos eksemplāru. Piekarināmās iekārtas, skatu laukuma un krātiņa izgatavošanai un uzstādīšanai varētu piesaistīt Eiropas līdzekļus. Šādi tiktu piesaistīti tūristi ne tikai Karostas cietumam, bet visai Liepājai un Latvijai kopumā.

XA,XA,XA.
16:27 | 24/06/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Krātiņa izgatavošanai esmu ar mieru ziedot 1(vienu)latu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki