Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kā Liepājā tiek apkarots nelegālo cigarešu rūpals


atlikušas 250 zīmes


Kā Liepājā tiek apkarots nelegālo cigarešu rūpals (2)

Pirmdienā, 08. septembrī, 2014 | BIRKAS: nelegālās cigaretes , kontrabanda
Izdrukāt Ziņot
FOTO: Valsts policija

Jau rakstījām, ka Liepājā kontrabandas cigarešu apjoms joprojām ir visai augsts – 30,5 procenti. Gan valsts, gan pašvaldības policija komentē kā sokas ar tā apkarošanu.

Kaspars Vārpiņš, pašvaldības policijas preses pārstāvis: "Kontrabandas cigarešu īpatsvars Liepājā ir krities. Tas nozīmē, ka situācija uzlabojas. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija pārsvarā cīnās ar nelegālo cigarešu izplatītājiem kompleksi ar nelegālā alkohola izplatītājiem. Ja mums top zināma informācija par kāda lielāka mēroga darbībām ar nelegālajām cigaretēm, tad par to informējam Valsts policiju, jo savas kompetences ietvaros mums ir mazākas iespējas apkarot nelegālo cigarešu apriti, taču daram ko varam.

2012.gadā sastādīts 21 administratīvo pārkāpumu protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3.panta (akcizēto preču noteikumu pārkāpšanu). Kopējais izņemto cigarešu skaits – 13 360. 2013.gadā sastādīti 16 administratīvo pārkāpumu protokoli. Izņemtas 10 960 cigaretes. Savukārt šogad līdz 1.jūlijam sastādīti tikai 3 protokoli un izņemtas 480 nelegālās cigaretes."

Signe Šteingerga, Valsts policijas preses pārstāve: "Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs 2014.gada astoņos mēnešos kopumā ir izņēmis 1 058 480 cigaretes, 2013. gada attiecīgajā periodā – 2 994 337, bet 2012. gada astoņos  mēnešos: 203 861. Izņemtās cigaretes lielākoties ir ar Baltkrievijas un Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Nelegālās izcelsmes tabakas, tabakas izstrādājumu, kā arī nelegālas izcelsmes alkohola, degvielas un citu akcīzes preču aprites novēršana un apkarošana aizvien ir un būs viena no Valsts policijas prioritātēm, kas īstenojama sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un muitu, pārtraucot nelikumīgas darbības šajā jomā."


Sludinājums

laikam
08:53 | 08/09/14
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Zinu vairākus pīpmaņus - viņi saka ka ar cigarešu apgādi neesot ne mazākās aizķeršanās varot dabūt kadas gribot un cik gribot.. Tā kā vis pie vietas.

y
14:41 | 08/09/14
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Vai nevarētu publicēt vietas, ku Liepājā var nopirkt cigaretes par normālām cenām !!!!!! Ir kaut kā apnicis barot šo izbadējušo valsteli ar nesaprātīgi lieliem nodokļu maksājumiem !!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki