Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kapa apgānīšana, Helovīns vai nejaušība?


atlikušas 250 zīmes


Kapa apgānīšana, Helovīns vai nejaušība? (2)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 08. novembrī, 2017 | BIRKAS: Sv.Jāzepa katedrāle , Kazimirs Sosnovskis , vandālisms , Helovīns , Edijs Silevičs , Policija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Sv.Jāzepa Liepājas katoļu draudzes pārstāvjus satraucis nepatīkams notikums – vandalisma akts prāvesta Kazimira Sosnovska apbedījuma vietā katedrāles dārzā.

Kā pārliecinājās portāls irliepaja.lv, kapa piemineklim trūkst vienas detaļas – marmora krusta, kura gabali kārtīgi sakrāmēti līdzās kapavietai.

Krusta nogāšana un (vai) salaušana, iespējams, notikusi spoku nakts jeb tā sauktā Helovīna svētku laikā, ko svin 31.oktobra vakarā un naktī.

Draudzes priesteris un vikārs Edijs Silevičs gan nedomā, ka notikusi ļaunprātība un iespējamā huligāna mērķis bijis apgānīt prāvesta Sosnovska kapu. Turklāt "pie rokas neviens nav noķerts". Silevičs pat pieļauj, ka vainīgs varētu būt spēcīgais vējš, kas nogāzis krustu, kurš, krītot, no sava svara salūzis gabalos. No otras puses – lai izkustinātu un nogāztu krustu, vajadzīgs liels spēks vai pat kāds palīgrīks – cirvis, liels āmurs, prātoja priesteris. Taču Silevičs nav noskaņots meklēt vainīgo, notikušais lai paliekot starp "to cilvēku un Dievu".

Draudzes locekļi gan par notikušo informējuši arī abas policijas – valsts un municipālo, un, kā portālam apstiprināja policijas pārstāve Signe Šteinberga, 4.novembrī ir saņemts iesniegums. Par turpmāko rīcību policija vēl lems.

Kapu kopiņu apgānīšana pilsētas kapsētās notiek regulāri. Piemēram, 2013.gadā Centrālajos kapos bija nolauzti 11 krusti. Krusta apgānīšana un pat kāda kapa atrakšana Centrālajos kapos notikusi arī pērn. Apgāzti krusti un piemiņas akmeņi iepriekš konstatēti arī Līvas kapos un Vecajos kapos. Šā gada pavasarī biedrība biedrības "Optimistu pulks" bija sarīkojusi piketu Vecajos kapos, lai protestētu pret kapavietu iznīcināšanu, kas notika kapsētas sakārtošanas vārdā. Liepājas Kapsētu pārvalde aprīlī izveidoja komisiju, kas visās kapsētās apseko nekoptās kapavietas un sastāda aktu, ja pēc brīdinājuma saņemšanas tuvinieki tomēr neatsaucas un piecu gadu laikā kapavieta netiek sakopta, tā tiek atdota citam. Kapsētu pārvalde arī turpina kapsētu informācijas digitalizēšanu.

Sludinājums

Leons
13:00 | 08/11/17
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Kādreiz es cienīju E. Sileviču kā godīgu priesteri...

Leonam
16:02 | 09/11/17
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Priesteris Edijs Silevičs joprojām ir godīgs priesteris

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki