Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Krimināllietas skatīšanu pret Grantiņu aptur līdz decembrim


atlikušas 250 zīmes


Krimināllietas skatīšanu pret Grantiņu aptur līdz decembrim (8)

Piektdienā, 13. aprīlī, 2018 | BIRKAS: Linards Grantiņš , tiesa
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no tautastribunals.eu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa līdz 6.decembrim apturēja tiesvedību krimināllietā pret cilvēktiesību aizstāvības grupas "Helsinki–86" dibinātāju Linardu Grantiņu.

Viņš apsūdzēts par nacionālā naida izraisīšanu viņa izveidotajā mājaslapā "www.tautastribunals.eu", aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Šī nav pirmā reize, kad lietā apturēta tiesvedība, pērnā gada aprīlī Grantiņa aizstāvībā lūdza apturēt tiesvedību, lai dotu laiku apsūdzētajam atveseļoties.

Tiesa toreiz nolēma nozīmēt Tiesu medicīnisko ekspertīzi, lai noskaidrotu, vai veselības stāvokļa dēļ Grantiņš var piedalīties tiesas sēdē. Kriminālprocess tika apturēts līdz eksperta atzinuma saņemšanai.

Savukārt 2016.gadā tiesa noraidīja pieteikumu par drošības līdzekļa – drošības naudas – grozīšanu vai atcelšanu. Lēmums nav pārsūdzams. Grantiņam bija iemaksāta drošības nauda 5000 eiro apmērā, bet viņš to lūdza atcelt vai samazināt līdz 2000 eiro.

Kā ziņots, Grantiņš apsūdzēts pēc diviem Krimināllikuma pantiem – saistībā ar nacionālā naida izraisīšanu un pret Latviju vērstu aicinājumu paušanu.

Grantiņa advokāts Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka klients nenoliedz publikāciju izvietošanu internetā, taču neatzīst, ka tajos būtu aicinājums uz vardarbību. Apsūdzības apstākļus pagaidām advokāts nevēlējās izpaust, taču apliecināja, ka tā balstās uz vairākiem rakstiem tīmekļa vietnē "www.tautastribunals.eu". "Cilvēks vienkārši paudis viedokli, kā attīstās Latvijas valsts un kas varēja notikt vai nenotikt pēc neatkarības atgūšanas. Cilvēks analizē šos procesus, un, iespējams, daļa bija kritika. Drošības policija (DP) saasināti to uztvērusi," norādīja advokāts.

Jau ziņots, ka laikā, kad lietu izmeklēja DP, tās nolīgtie eksperti no Tiesībsarga biroja un sabiedriskās politikas centra "Providus" secināja, ka latviešu izcelsmes Vācijas pilsoņa Grantiņa publikācijās ir saskatāmas pazīmes, kas veicina naidu.

Grantiņš pēc izlaišanas no apcietinājuma devās ārstēties uz Vāciju.

Prokuratūra 2015.gada 24.augustā uzrādīja apsūdzību Grantiņam par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu. DP kriminālprocesu sāka 2012.gadā. 2015.gada 24.jūlijā Grantiņš Latvijā tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa viņam piemēroja jau 2014.gadā pēc DP lūguma saistībā ar 2012.gadā sākto kriminālprocesu.

Iepriekš Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma pret drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot Grantiņu. Kā liecina tiesas lēmums, Grantiņam tika noteikta drošības nauda 5000 eiro apmērā, kas tikusi iemaksāta, un Grantiņš atbrīvots.

Vācijā dzīvojošais Grantiņš bija izveidojis mājaslapu "www.tautastribunals.eu". Viņš iepriekš sevi bija pasludinājis par Latvijas Republikas tautas tribunāla priekšsēdētāju un regulāri lamājis un kritizējis Latvijas politiķus un citas amatpersonas. Iepriekš Grantiņš paziņojis, ka piespriež augstāko soda mēru dažādām Latvijas amatpersonām un politiķiem.

2015.gada jūnijā tīmekļa vietnē ievietotajā paziņojumā Grantiņš rakstīja, ka esot ieradies savā tēvzemē, neskatoties uz draudiem, kuri nāk no valdošās kliķes. "Tā cenšas mani izdabūt no manas pagaidu mītnes zemes, lai tiesātu mani par Atmodas laika noziegumiem. 4.maija kliķei taču, tāpat kā Putinam, ļoti sāp PSRS sabrukums. Arestējiet un tiesājiet mani! Vēlu panākumus jums, nožēlojamie tautas nodevēji! Nepalaidiet garām šo izdevību! Ja neizdarīsiet to ar mani, tad es to izdarīšu ar jums. Es jūs aizvilkšu uz karātavām pēc visiem likumiem ar ANO mandātu kabatā! Un ne tikai vienus, bet kopā ar visām ģimenēm, kuras līdz ar jums ir rijušas un rij tautai nozagto!" rakstījis Grantiņš.

"Helsinki–86" bija Latvijas cilvēktiesību aizstāvības grupa, ko 1986.gada jūnijā Liepājā nodibināja Linards Grantiņš, Raimonds Bitenieks un Mārtiņš Bariss ar mērķi sekot, kā tiek ievērotas latviešu tautas ekonomiskās, kultūras un indivīda tiesības. Uz ārzemēm tika nosūtīta protesta vēstule pret padomju varas orgāniem, kā arī "Helsinki–86" dibināšanas dokumenti, kas izraisīja plašu rezonansi.


Sludinājums

Grantiņam
11:07 | 13/04/18
ZIŅOT
(-13)
(7)
+

Linardam Grantiņam vajag nevis cietumā sēdēt, bet gan paārstēties vispārēja tipa psihiatriskā slimnīcā. No vecuma kungam "jumts" aizbraucis, grib tēlot jaunu Hitleru.

uzmanīgi ar diagnozēm!
11:58 | 13/04/18
ZIŅOT
(-2)
(9)
+

Tad varbūt mums jāizsludina valsti kā psihiatriskā tūrisma valsti? Jo ikvienā jau sēž tas ``jaunaishitlers``, ja par hitleriem jādomā vienīgi psihiatriskās kategorijās - gan pie siles tikušajos, gan tukšiniekos. Grantiņš, izskatās, gan savdabīgā valodā, tomēr aicina pie silēm tikušos nepieļaut tukšiniecību valstī.

Hm
12:56 | 13/04/18
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Tad jau no psihenes kandidāties ir liela daļa no NA

``tad jau``
13:50 | 13/04/18
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

Jā, jā - ``tad jau`` no visām apvienībām, ne tikai no N, bet arī no pretNAcionālajām. PretNacionālās arī grauj valsti.

Jeblonskis
17:00 | 13/04/18
ZIŅOT
(-7)
(2)
+

Gan jau ka TBBLLNK balsotājs. Tādam kroplim in jāsēžās. Pajols nedapistais.

Drebiet vien
14:21 | 14/04/18
ZIŅOT
(-2)
(2)
+

Dažiem šeit naids pret Latvijas valsts atjaunotāju Grantiņu un Nacionālo apvienību. Grūti iedomāties labāku veidu kā izgaismot savu pretlatviskumu!

lietzinis
10:54 | 15/04/18
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Grantiņš jau savulaik bija klauvētājs.

Tā nu tas ir
22:36 | 01/09/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Izskatās ka Latvijā uz vietas palikuši tikai daži godīgi latvieši, kas paslēpušies kautkur laukos vai ieslēguušies dzīvokļos. Vēl protams skolnieki un pensionāri. Pārējie ir aizbraukuši, aizbēguši vai izspiesti no valsts. "Helsinki-86" grupas dibinātājs Linards Grantiņš ir lielisks piemērs. Palikuši ir nelieši, pat teiktu - neliešu izlase. Varu pilnībā ir sagrābusi postpadomju hibrīdizstrādājumu kampējbanda - kas reizē ir deputāti / ierēdņi / bandīti / zagļi / čekisti / komunisti utt., Pēc nacionālā sastāva krievu / žīdu / čangaļu hibrīdizstrādājumi. Kas nodarbojas ar latviešu pazemošanu un genocīdu - pielietojot visas iespējamās metodes. Ar augstākminēto tikai konstatēju faktus kas drusku izskaidro situāciju un tās cēloņus.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki