Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kriminālvajāšanai nodod lietu par nelikumīgu retranslēšanu


atlikušas 250 zīmes


Kriminālvajāšanai nodod lietu par nelikumīgu retranslēšanu (3)

Ceturtdienā, 21. martā, 2019 | BIRKAS: kriminālprocess
Izdrukāt Ziņot

Prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodota lieta, kurā par nelikumīga audiovizuāla satura retranslēšanu pie atbildības lūdz saukt tīmekļa vietnes administratoru.

Viņš vietnes īpašniekam par šādām darbībām arī radījis zaudējumus 10 075 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Līdz ar to ir pārtraukta vietnes "www.cinemalive" darbība, izmeklēšana lietā ir noslēgusies un kriminālprocess pret vietnes administratoru šī gada februārī nodots prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Valsts policija informē, ka 2017.gada nogalē ar iesniegumu par nelikumīgi retranslēto audio vizuālo saturu vērsās tā satura īpašnieks. Par notikušo tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148.panta pirmās daļas – par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm.

Izmeklēšanas laikā Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, veicot interneta monitoringu, ieguva detalizētu informāciju par kādu tīmekļa vietni, kurā nelicenzēti tika retranslētas filmas. Veicot informācijas analīzi, tika noskaidrots, ka šī tīmekļa vietne mēneša laikā bija saņēmusi vairāk kā 1 000 000 domēnu pieprasījumus, kas nepārprotami liecina par minētās vietnes popularitāti un apmeklējuma biežumu.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā pērn, 28.februārī, Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, realizējot virkni speciālo izmeklēšanas un neatliekamo izmeklēšanas darbību kopumu, pārtrauca šo noziedzīgo nodarījumu, kā rezultātā arī tika pārtraukta vietnes "www.cinemalive" darbība.

Turpinot izmeklēšanu, Valsts policija veica kratīšanas vairākās Latvijas pilsētās, tostarp arī Rīgā un Liepājā. To laikā tika izņemta datortehnika, dažādu veidu datu nesēji, dokumentācija, grāmatvedības dokumenti un cita veida objekti, kam ir nozīme kriminālprocesā pierādījumu iegūšanā un nostiprināšanā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka minētajā vietnē jau kopš 2014.gada tika nelicenzēti publiskotas dažāda žanra filmas, liela daļa no tām piedāvātas latviešu valodā un tendētas tieši Latvijas auditorijai – 71% gadījumu vietnes apmeklējums bijis tieši no Latvijas. Jāpiemin, kā šīs vietnes serviss nodrošināja filmu straumēšanu tiešsaistē, kuras apmeklētājiem bija pieejamas bez maksas. Rezultātā cietušai pusei tika nodarīti materiālie zaudējumi 10 075 eiro apmērā.

Tāpat, veicot informācijas pārbaudi, izdevās noskaidrot, ka laika gaitā tīmekļa vietnē tika veiktas būtiskas izmaiņas izmantoto tehnoloģiju jomā, ar nolūku izvairīties no administratoru identificēšanas un atbildības.

Pateicoties Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas darbinieku profesionālam darbam, īsā laikā tika iegūti un nostiprināti kriminālprocesam būtiskie pierādījumi par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu vietnes darbībā. Šī gada februārī kriminālprocess pret vietnes administratoru tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Krimināllikumā noteiktā atbildība par šādu pārkāpumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.


Sludinājums

Kāmis
10:07 | 21/03/19
ZIŅOT
(-9)
(1)
+

Cerams ka saņems pēc nopelniem!

neceri vis,
12:47 | 21/03/19
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

ka kaut nosacītu sodu saņems e-veselību izstrādātāji, "Rīgas satiksmes" dižzagļi, noziedzīgi tupi ministri un Tavi iemīļotie valstsvīri, nu, kautvai tas prezidentiņš, kurš nozaga Eiropas naudiņas. Par OIKu autoriem un saņēmējiem vispār klusēšu. Sodītāji, ... (seko lamuvārdi krievu valodā)

ger
14:20 | 21/03/19
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

Krievu valodā: skaties ko vēlies.......

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki