Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Kurzemes apgabaltiesa skaidro, kādēļ attaisnoja Osipovu


atlikušas 250 zīmes


Kurzemes apgabaltiesa skaidro, kādēļ attaisnoja Osipovu (2)

Ceturtdienā, 28. aprīlī, 2016 | BIRKAS: tiesa , karogs , Jevgeņijs Osipovs
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes apgabaltiesa sagatavojusi pilnu nolēmuma tekstu krimināllietā, kurā par Latvijas valsts karoga zaimošanu apsūdzētais Jevgeņijs Osipovs atzīts par nevainīgu un attaisnots.

Kā informē Kurzemes apgabaltiesas tiesneša palīdze Baiba Andersone, tiesa, izvērtējot lietā apkopotos pierādījumus un speciālistu sniegtos atzinumus, atzina, ka šajā kriminālprocesā konstatētajos apstākļos sarkanbaltsarkanā lentīte neatbilst valsts simbola, kurš tiek lietots dekoratīvos nolūkos, statusam. Tādējādi tā nav atzīstama par noziedzīgā nodarījuma priekšmetu Krimināllikuma 93.panta izpratnē, kas paredz kriminālatbildību par valsts simbolu – karoga, ģerboņa un himnas zaimošanu.

Tiesas kolēģija atzina, ka  apsūdzētā J.Osipova darbībās nav noziedzīgā nodarījuma sastāva – iztrūkst noziedzīgā nodarījuma priekšmets. Šādā gadījumā atbilstoši Kriminālprocesa likuma prasībām apsūdzētais izvirzītajā apsūdzībā attaisnojams.  

Tiesa nonāca arī pie secinājuma, ka likumdevējs Latvijas valsts karoga likuma 17.pantā nav noteicis konkrētas, nepārprotamas un izpildāmas prasības, lai viennozīmīgi konstatētu, kas ir Latvijas valsts karoga lietošana dekoratīvos nolūkos, kā rezultātā minētā likuma norma ir dažādi interpretējama. Minētais redzams arī no Valsts Heraldikas komisijas, kuras kompetencē normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos ietilpst sniegt atzinumus un pieņemt lēmumus valsts un pašvaldību simbolikas, heraldikas un apbalvojumu jomā, sagatavotā atzinuma pieņemšanas gaitas un komisijas locekļu atšķirīgās likuma normas izpratnes.

Vienlaicīgi tiesa norādījusi, ka J.Osipova darbības konkrētajā gadījumā no morālā viedokļa ir klaji neētiskas, nihilistiskas un ļoti plaša personu loka nacionālo jūtu aizvainojošas.
    
Spriedumu ir tiesības pārsūdzēt 10 (desmit) dienu laikā kasācijas kārtībā Latvijas Republikas Augstākajā tiesā, ja konstatēti Kriminālprocesa likuma 574., 575.pantā paredzētie kasācijas iemesli.


Sludinājums

tagad zinu
13:04 | 28/04/16
ZIŅOT
(-0)
(11)
+

Super!!!!!!
Man jau ir labas idejas par georga lentītēm.Nekas nedraud!

fuckyouall
13:49 | 28/04/16
ZIŅOT
(-4)
(10)
+

Attaisnoja tāpēc, ka šajā sapuvušajā, pseido-neatkarīgajā valstī vēl aizvien ir pilni varas gaiteņi ar vecām komunistu piržām un pilna zeme ar okupantiem un dekolonizācija nav veikta. Āmen.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki