Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā divās tirdzniecības vietās konstatēti pārkāpumi


atlikušas 250 zīmes


Liepājā divās tirdzniecības vietās konstatēti pārkāpumi

Piektdienā, 15. februārī, 2019 | BIRKAS: nelegālais alkohols , nepilngadīgie , reids
Izdrukāt Ziņot

14.februārī valsts policija apsekoja dažādas tirdzniecības vietas Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kopumā Liepājas pilsētā tika pārbaudīti desmit veikali, no kuriem divos konstatēti pārkāpumi, par ko Valsts policija ir uzsākusi administratīvās lietvedības, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām pārdeva divos veikalos Karostas un Zaļās Birzs rajonā. Viena no pārdevējām gan dokumentus jaunietei pajautājusi, taču alkoholu tāpat pārdevusi. Otrā gadījumā pārdevēja atzinusi, ka viņai izskatījies, ka meitene ir vecāka, tāpēc arī dokumentus neprasīja.

Tāpēc arī policija vēlas atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām no 700 līdz 1400 eiro.

Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki