Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā mīklaini pazūd īpašo recepšu veidlapas


atlikušas 250 zīmes


Liepājā mīklaini pazūd īpašo recepšu veidlapas

Svētdienā, 10. augustā, 2014 | BIRKAS: veselības inspekcija , zādzība
Izdrukāt Ziņot

Veselības inspekcija (VI) šomēnes saņēmusi informāciju par Liepājā nozagtām īpašo recepšu veidlapām, un pastāv iespēja, ka tās varētu izmantot ļaunprātīgi, LETA uzzināja iestādē.
 

Šogad šis ir trešais gadījums, kad no ārstniecības iestādes/personas tiek saņemts iesniegums par īpašo recepšu veidlapu zādzību, bet vēl viens ziņojums saņemts par šo recepšu nozaudēšanu, liecina VI interneta vietnē apkopotā informācija. Tāpat saņemts viens ziņojums par nozagtām parasto recepšu veidlapām.

Recepšu zādzības gadījumi reģistrēti Liepājā, Jēkabpilī un Rīgā, kur notikušas divas zādzības. Savukārt recepšu nozaudēšana notikusi Daugavpilī.

Pērn VI tika reģistrēti trīs īpašo recepšu veidlapu zādzību gadījumi un viens to nozaudēšanas gadījums.

Uz īpašo recepšu veidlapām izraksta narkotiskās un psihotropās zāles, kā arī medikamentus, kurus Zāļu valsts aģentūra atzinusi par narkotiskiem sāpes remdējošiem līdzekļiem. Tāpat tās izmanto, izrakstot zāles un medicīniskās ierīces, kuru iegādes izdevumus pacientam daļēji vai pilnībā kompensē.

VI uzsver, ka farmaceitiem ir tiesības neizsniegt medikamentus, ja rodas aizdomas par recepšu veidlapu īstenumu. Savukārt, ja šaubas par veidlapu autentiskumu rodas pēc zāļu izsniegšanas, aptiekas darbiniekam ir jāinformē VI. Ja inspekcija konstatēs ļaunprātīgu recepšu veidlapu izmantošanu, tiks informētas tiesībsargājošās institūcijas.

Par recepšu veidlapu glabāšanu, uzskaiti un izsniegšanu ārstniecības personām ir atbildīgs attiecīgās ārstniecības iestādes vadītājs, paredz "Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas noteikumi". Savukārt katrai konkrētai ārstniecības personai jānodrošina saņemto recepšu veidlapu glabāšana tā, lai tām nepiekļūtu nepiederošas personas.

Turklāt ārstniecības iestādes vai aģentūras vadītājam reizi mēnesī jāpārbauda, kā iestādē tiek ievērota recepšu veidlapu glabāšanas kārtība, kā arī jāveic recepšu veidlapu inventarizācija.

Ja tiek konstatēts īpašo recepšu veidlapu iztrūkums vai pārpalikums, ir notikusi zādzība, laupīšana vai zaudējumi radušies stihiskas nelaimes dēļ, attiecīgo seifu aizzīmogo un par notikušo nekavējoties ziņo VI. Zādzības un laupīšanas gadījumā ir jāinformē arī Valsts policija.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki