Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā nenozīmīgas degšanas, bīstams ugunsgrēks Talos


atlikušas 250 zīmes


Liepājā nenozīmīgas degšanas, bīstams ugunsgrēks Talos (3)

Trešdienā, 18. jūlijā, 2018 | BIRKAS: ugunsgrēks
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Aizvadītajā diennaktī, 17.jūlijā, no 6.30 līdz 18.jūlija 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kurzemes reģiona brigāde saņēmusi 10 izsaukumus.

Astoņi no tiem bija uz ugunsgrēku dzēšanu un divi uz glābšanas darbiem, informē Vendija Pikše, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste

Ugunsdzēsēji glābēji vakardien devās uz izsaukumiem, kur Nīcas novada Otaņķu pagastā dega sausā zāle 10m2 platībā, Turaidas ielā Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas balkonā dega koka dēlis 0,01m2 platībā un Roņu ielā Liepājā dega sausā zāle 50m2 platībā.

Vēl aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama brauktuves sakārtošanā Liepājā un degošu atkritumu nodzēšanā Ventspilī un Talsos.

Vakar 17.33 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Talsu novada Valdgales pagastu, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka lielā platībā deg kūdra un lielā vēja dēļ liesmas izplatās, kā arī deg blakus esošais mežs. Lai ierobežotu ugunsgrēka izplatību, tiek izmantota ne tikai VUGD ugunsdzēsības tehnika, bet arī ar vietējā uzņēmuma un Valsts meža dienesta tehnika un NBS helikopters ar ūdens maisu. Šobrīd ugunsdzēsēji glābēji strādā, lai šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku lokalizētu un likvidētu. Ņemot vērā, ka kūdras un meža ugunsgrēkā veidojas piedūmojums, tāpēc aicinām iedzīvotājus, ja viņi jūt dūmus, aiztaisīt mājoklim logus un neuzturēties tiešā piedūmojumā.

18.15 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Saldus novada Jaunlutriņu pagastu, kur uz lauka dega nenokulta labība un salmi 10 hektāru platībā. 20.31 ugunsgrēks likvidēts.

Naktī 00.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novada Popes pagastu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies daudzdzīvokļu mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg mūra mājas jumts pilnā 450m2 platībā. No ēkas tika izglābti divi cilvēki. 10 cilvēki no ēkas evakuējās saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās. 7.51 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 60 izsaukumus – 26 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

 


Sludinājums

jā jā
16:31 | 18/07/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Talos...:D

west
05:27 | 19/07/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

19.jūlija rītā Liepājā smird pēc deguma, interesanti, tas no kūdras purviem vai kāds vietējais pašdarbnieks uzdarbojas

Es
06:16 | 19/07/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Liepājā pēc deguma (vairāk pēc kūpošas plastmasas) smird jau kopš 18.07. vakara un vēl joprojām. Smaka esot līz pst Nīcdi.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki