Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā noziegumu skaits mazinās, reģionā – pieaug


atlikušas 250 zīmes


Liepājā noziegumu skaits mazinās, reģionā – pieaug (7)

Autors: LETA, Sarmīte Pujēna
Piektdienā, 11. maijā, 2012 | BIRKAS: Policija , Normunds Grūbis , metāla zādzība , laupīšana , slepkavība , Gints Ešenvalds
Izdrukāt Ziņot
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis (vidū), Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Ķervijs (no kreisās), Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis (vidū), Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Raimonds Ķervijs (no kreisās), Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

Salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, Valsts policijas Liepājas iecirknī šogad nedaudz pieaudzis atklāto noziegumu skaits, informē LETA.

Kā šodien preses konferencē žurnālistus informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds, šā gada četros mēnešos kopumā Liepājas iecirkņa teritorijā reģistrēti 379 noziedzīgi nodarījumi, no kuriem atklāti 179 jeb par septiņiem noziegumiem vairāk nekā pērn šajā laika periodā. Savukārt kopējais noziegumu skaits šogad ir par 12 mazāks nekā pērn. Atklāto noziegumu skaits audzis par 1,5%.

Savukārt Kurzemes reģionā kopumā noziegumiem ir tendence pieaugt, atzina pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

Liepājas iecirkņa teritorijā šogad reģistrēti 10 sevišķi smagi noziegumi, no kuriem puse ir atklāta, un arī pārējos gadījumos vainīgie ir noskaidroti, taču vēl jāpabeidz izmeklēšana. Tas attiecas arī uz vienīgo Liepājas iecirkņa pārziņā esošo slepkavību, kas izdarīta upurim ar slepkavām kopīgi lietojot alkoholu. Pārējie sevišķi smagie noziegumi galvenokārt saistīti ar laupīšanām, kas izdarītas atkārtoti vai grupā.

Tikmēr smagu noziegumu skaits šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar līdzīgu laika periodu pērn, ir samazinājies par apmēram trešdaļu, kopumā šogad pastrādāti 105 šādi noziegumi, bet pērn – 147. Nedaudz pieaudzis mazāk smago noziegumu skaits, šogad izdarīti 96, bet pērn šajā laikā – 89, arī kriminālpārkāpumu bijis par deviņiem vairāk (128), nekā pērn. Šā gada četros mēnešos izdarītas arī 217 zādzības, no kurām atklātas 130. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad zādzību skaits samazinājies par vairāk nekā 30.

Kā atzina Ešenvalds, pēdējā laikā notiek īpaši daudz metāla zādzību, taču to atklāšanu un vainīgo sodīšanu apgrūtina tas, ka cietušie bieži vien nevar precīzi pateikt, kas viņiem nozagts vai arī pēc mantas atgūšanas vairs nav ieinteresēti rakstīt policijai iesniegumu.

Policijas pārstāvji arī atzīmēja labo sadarbību ar apsardzes firmām, kas uzrauga kārtību Liepājas veikalos un palīdz policijai operatīvi atklāt zādzības no tirdzniecības vietām.

Liepājā vērojamas arī velosipēdu un velosipēdu detaļu zādzības, taču, atšķirībā, piemēram, no galvaspilsētas, šeit pārsvarā zog no kāpņu telpām un pagrabiem. Uz ielas šogad nozagts tikai viens braucamais.

Reģionā bijuši arī trīs kukuļdošanas gadījumi ceļu policistiem.

Grūbis informēja, ka policijā turpinās reformas, piemēram, kriminālizmeklēšana koncentrēta Liepājas un Ventspils iecirkņos, turpinās arī centralizācija, piemēram, reģiona administratīvās funkcijas nodotas VP galvenajam administratīvajam birojam. Joprojām dažādās policijas struktūrās Kurzemes reģionā vēl joprojām trūkst ap 100 darbinieku. Viņš nevarot prognozēt, kad brīvās štata vietas tiks aizpildītas, norādot, ka policija pie šādas situācijas jau sāk pierast.


Sludinājums

o
18:23 | 11/05/12
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

vai tad rožu ielā ir sākuši ņemt mazāk kukuļus.???????????

Bēē
18:25 | 11/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kas nav pieķerts, nav zaglis!

18:27 | 11/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

tā viņš ir, tādfa ir pasaules kārtība, bet debesīs ir cita kārtība,

Liepājnieks
18:44 | 11/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kārtībai jābūt visur, gan debesīs gan uz zemes, Tikai ja uz zemes nav kār'tība, tad par so nekārību atbildēs ar netikšanu debesīs.

Novērotājs
18:52 | 11/05/12
ZIŅOT
(-3)
(0)
+

Tanī fotogrāfijā izskatās, ka tas Grūbe tāds neatapīgs, jo viņa palīgi cenšas viņam kaut ko elementāri ieskaidrot, bet izskatās bez panākumiem.

Jāā
12:32 | 12/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Grūti pārliecināms. Cerams, visiem.

kgb
07:11 | 12/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kad vaiteiķis bija, tad bija lielāka kārtība un statistika arī labāka, jo vaiteiķis pret zolīdiem cilvēkiem krimināllietas atturējās ierosināt, bet šitam grūbīgam pofig. un tas negatīvi iespaido kurzemes reģiona prestižu. Ne jau veltu uldis nav apmierināts ar grūbes darbību un grib panākt grubes nomaiņu.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki