Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Liepājā un apkārtnē divos veikalos konstatēti pārkāpumi


atlikušas 250 zīmes


Liepājā un apkārtnē divos veikalos konstatēti pārkāpumi

Ceturtdienā, 21. martā, 2019 | BIRKAS: reids , nepilngadīgie
Izdrukāt Ziņot

Trešdien, 20.martā, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja dažādas tirdzniecības vietas.

Tas tika darīts ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot enerģijas dzērienus, alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Policija vēlas uzslavēt pārdevējus par viņu godaprātu – tik labs rezultāts, kā pēc vakardienas pārbaudes, nav bijis sen.

Kopumā tika pārbaudīti 43 veikali Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, no kuriem divos konstatēti pārkāpumi, par ko Valsts policija ir uzsākusi administratīvās lietvedības. Abos veikalos Aizputē un Liepājā pārdevējas, nepārliecinoties par jauniešu vecumu, pārdeva viņiem enerģijas dzērienus. Visos pārējos veikalos pārdevējas lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Bija arī gadījums, kad pārdevēja bija jau gandrīz gatava šo dzērienu pārdot, tomēr pajautāja personu apliecinošu dokumentu. Citos gadījumos pārdevējas pat sekoja līdzi jaunieša darbībām – sniegšanos pēc alkoholiskā vai enerģijas dzēriena, tāpēc uzreiz pajautāja vecumu.

Policija atgādina, ka saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 280 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 1400 eiro. Savukārt par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Tāpat arī vēlamies atkārtoti atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Policija aicina pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga. Šādas pārbaudes tiks rīkotas arī turpmāk.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, kontrolpirkuma veikšanā Valsts policijas vai pašvaldības policijas darbinieks var iesaistīt personu no 15 gadu vecuma, kura brīvprātīgi piekritusi iesaistīties tā veikšanā. Ja arī Tu esi vecumā no 15 – 17 gadiem (ieskaitot) un vēlies piedalīties kontrolpirkumu veikšanā, kā arī ja vecāki piekrīt šim solim, droši nāc uz Valsts policiju un interesējies par iespējām!


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki