Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lietā pret 13 pasta darbiniecēm pasludināts pārtraukums


atlikušas 250 zīmes


Lietā pret 13 pasta darbiniecēm pasludināts pārtraukums (1)

Piektdienā, 03. augustā, 2018 | BIRKAS: tiesa , kriminālprocess , pasts , krāpšana
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes rajona tiesa Liepājā pasludinājusi pārtraukumu lietā, kurā par naudas izkrāpšanu uz apsūdzēto sola sēž 13 pasta darbinieces, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesas konsultante Ingrīda Šintlere skaidroja, ka no šodienas tiesneses Aijas Āvas, kura skata šo lietu, sastāvs ir atvaļinājumā. Nākamā tiesas sēde paredzēta 3.septembrī pulksten 10.30, ziņo LETA.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka divas VAS "Latvijas pasts" kādreizējās revidentes ņēmušas kredītus ar svešu cilvēku pasu kopijām, no ātro kredītu firmām izkrāpjot ap 20 000 eiro. Tas noticis 2006. un 2007.gadā.

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes, kas visas ir faktiski vienādas. Proti, revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma. Tā tika izmantotas 13 pasta darbinieces, no kurām 12 atrodas uz viena apsūdzētā sola ar revidentēm, bet pret vienu lieta ir izdalīta atsevišķi. Revidentes solījušas, ka naudu pašas atmaksāšot.

Pasta darbinieces, gan nodaļu vadītājas, gan operatores, no kurām daļa joprojām strādā "Latvijas pastā", policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs, vēsta "Latvijas Avīze". Par palīdzēšanu pasta darbinieces esot saņēmušas simbolisku pateicību – kādu šokolādi, tolaik arī piecus latus.

2010.gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa un izmaiņas likumos procesu paildzinājušas. "Latvijas Avīze" arī noskaidrojusi, ka galvenā apsūdzētā kādu laiku bēguļojusi, bet tikusi noķerta un uz laiku apcietināta.

Par krāpšanu, kredītu nelikumīgu saņemšanu un citu personu datu nelikumīgu izmantošanu pasta darbiniecēm draud cietumsods līdz pieciem gadiem.


nožēlojamā iestāde-pasts!
21:29 | 04/08/18
ZIŅOT
(-2)
(0)
+

Man jau sen bija aizdomas, ka pastā strādā zagles! Tā bobas vajadzēja uz mietiem uzsēdināt par paraugu citiem zagļiem! Un pats briesmīgākais ir tas, ka dažas zagles strādā pastā vēl šodien!!!! Dažus pretekleņu zagļu uzvārdus zinu, varu tos interesentiem nosaukt!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki