Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Lietu par valsts karoga zaimošanu turpinās skatīt februārī


atlikušas 250 zīmes


Lietu par valsts karoga zaimošanu turpinās skatīt februārī (2)

Otrdienā, 01. decembrī, 2015 | BIRKAS: Jevgeņijs Osipovs , tiesa , karogs , Kurzemes apgabaltiesa
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Kurzemes apgabaltiesa šodien līdz 2016.gada 15.februārim atlika tiesas sēdi krimināllietā, kurā par valsts karoga zaimošanu apsūdzēts partijas "Par dzimto valodu!" līderis Jevgēņijs Osipovs.

Par to aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Zina Purina.

Lietas skatīšana apelācijas instancē šodien vēl nenotika, jo Osipovs bija iesniedzis vairākus lūgumus, no kuriem daļu tiesa apmierinājusi. Tiesas sēde atlikta arī saistībā ar nepieciešamību veikt liecinieku nopratināšanu.

Osipovs bija iesniedzis apelācijas sūdzību par Liepājas tiesas spriedumu, ar kuru viņam par valsts karoga zaimošanu piespriestas 100 stundas piespiedu darba.

Prokrieviskais aktīvists Illarions Girss savā sociālā tīkla "Facebook" ierakstā norādījis, ka tiesa ar Osipova apelācijas sūdzības pieņemšanu esot vilcinājusies gandrīz mēnesi un tas esot saistīts ar to, ka 24 lappušu apelācija tikusi iesniegta krievu valodā un "tiesai nācies mocīties, to tulkojot uz pretdabiski vienīgo valsts valodu Latvijā – latviešu valodu". Tāpat apelācijas pieņemšanu esot kavējusi tās "izskatīšana zem mikroskopa".

Girss pauda pārliecību, ka šī tiesvedība ir viena no svarīgākajām politiskajām lietām mūsdienu Latvijā. Viņš ir pārliecināts, ka šai lietai jābeidzas ar Osipova attaisnošanu un nepieciešamību izmaksāt kompensāciju par morālo kaitējumu.

Jau ziņots, ka Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē "Facebook" ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu "figņu". Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti "puvušu asiņu krāsā". Osipova izteikumi izraisīja plašu nosodījumu sociālajos tīklos.

Kriminālprocesu par Osipova rīcību sāka Drošības policija (DP). Ar iesniegumu DP izvērtēt Osipova rīcību bija vērsies Vidzemes Augstskolas Politoloģijas programmas students, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK biedrs (VL-TB/LNNK) Artis Spertāls.

Apsūdzība Osipovam tika celta pēc Krimināllikuma 93.panta, kurā paredzēta kriminālatbildība par to, ka persona ir norāvusi, saplēsusi, salauzusi vai iznīcinājusi Latvijas valsts karogu, kā arī par citādu valsts simbolu zaimošanu.

Krimināllikumā par šādām darbībām paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Šī gada maijā Liepājas Liepājas tiesa Osipovam par valsts karoga zaimošanu piesprieda 100 stundas piespiedu darba, bet Osipovs vēlāk šo pirmās instances tiesas spriedumu pārsūdzēja.

Apsūdzība liecina, ka Osipovs 2013.gada 12.novembrī sociālajā tīklā, pievienojot zaimojošus komentārus krievu valodā, publicēja Latvijas valsts karoga attēlu, kas lietots dekoratīvos nolūkos un kuram saskaņā ar likumu ir valsts simbola statuss. Kā norāda prokuratūra, ar šādu savu rīcību, minēto tekstu ievietojot tīmekļa vietnē, kas ir pieejama tūkstošiem reģistrēto lietotāju, Osipovs publiski zaimojis karogu kā Latvijas valsts simbolu, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe.

Osipovs savu vainu nozieguma izdarīšanā neatzina.


Sludinājums

absurdakaraliste
13:14 | 01/12/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Valsts valoda ir latviešu un vēl arī lībiešu (līvu), visas pārējās var pretendēt tikai uz mazākumtautību valodu lomu - arī krievu, kuru šie tā cenšas uzspiest pamatiedzīvotājiem, visur un vienmēr runājot tikai krieviski, kas latviešiem savā zemē nez kāpēc būtu jāsaprot, jo citādi jau arī darbu pat pagrūti atrast.. Bezkaunībai nav robežu.

Janka
15:18 | 01/12/15
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Nu cik tad var? Lieciet beidzot mieraa to Osipovu-paliek kauns par Latvijas valsti! Valstij ir tik daudz svariigaaku jautaajumu,kurus buutu jaarisina,bet,jau jaasaak pievienoties Osipova teiktajam par tam siikumalaam lentiiteem..Kaadam gudrelim arii jaapaskaidro no kurienes,kad,konoziimee,cik svariigs ir tas vaards "figna", kaads augstaakais meers....??

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki