Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Linards Grantiņš: Tā bija ekstra brutāla spīdzināšana


atlikušas 250 zīmes


Linards Grantiņš: Tā bija ekstra brutāla spīdzināšana (39)

Autors: Sarmīte Pujēna
Trešdienā, 26. augustā, 2015 | BIRKAS: Helsinki-86 , Linards Grantiņš , Drošības policija , cietums
Izdrukāt Ziņot
Linards Grantiņš brīdi pirms došanās uz Vāciju. Liepāja, 26.augusts.
Linards Grantiņš brīdi pirms došanās uz Vāciju. Liepāja, 26.augusts.
FOTO: irliepaja.lv

Pret drošības naudu no apcietinājuma atbrīvotais grupas "Helsinki 86" dibinātājs Linards Grantiņš intervijā portālam pirms atgriešanās Vācijā.

Tiekamies trešdienas, 26.augusta, rītā pie nama Liepājā, kur pirms mēneša un trim dienām, tādā pašā agrā rīta stundā Grantiņu aizturēja drošības policijas vīri. Starp citu, tā esot bijusi mēneša, kura laikā viņam solīta atbilde no Prezidenta kancelejas, vai Raimonds Vējonis viņu pieņems vai ne, pēdējā diena. Ar Prezidentu gribējis runāt par to, ka "jāsāk ar korupcijas iztīrīšanu", ka nav izpildīta Saeimā pieņemtā deklarācija par okupācijas seku likvidēšanu, ka Latvijā jāatjauno tiesiskums...

"Tādā veidā Vējonis man atbildēja..."

Grantiņš rāda un stāsta, kur un kā aizturēšanas brīdī pārmests pāri viņa paša mašīnai, kā viņam, guļošam zemē, ar ceļiem virsū uzlēcis viens no policistiem un lauzis rokas.

"Uz galvas jau biju nokritis, varēja rokas saslēgt dzelžos, kāpēc vēl bija jālauž?"

Tas, ka kreisā roka elkonī tiešām lauzta, konstatēts Rīgā. Joprojām redzams, ka arī otra roka visā garumā bijusi savainota. Grantiņš stāsta, ka arī galva asiņojusi, un, rādot uz ietves malu, saka: "Labi, ka netrāpīja uz tās."

"Vai tas ir normāli, ar vecu vīru tā izrīkoties, viņš taču nav nekāds kung fu cīkstonis!?..." – retoriski jautā Grantiņa dēls, kurš turpat blakus gatavo mašīnu prombraukšanai uz Vāciju, kur Minhenē Grantiņu gaida medicīniskā aprūpe.

Grantiņš nesaprot, kāpēc vispār bija vajadzīga šāda brutāla aizturēšana ar apzinātu roku laušanu, ja viņš jau iepriekš savā portālā www.tautastribunals.eu ziņojis, ka brauks uz Latviju, kā to ir darījis katru vasaru, un ka ir gatavs arī iet runāt uz policiju, ja nepieciešams.

Torīt, kad viņu aizturēja, Grantiņš beidzis dzert kafiju un grasījies iet uz tualeti, kad sieva viņu pasaukusi – ārā gaidot policists, jo Grantiņš iepriekšējā dienā it kā aizķēris un notriecis gājēju.

"Tā mani izvilināja ārā".  

Kad Grantiņš lūdzis atļauju ieiet mājā pēc drēbēm, aiziet uz tualeti, saņēmis atbildi: "Dirst varēsi pēc trim stundām Rīgā!"

"Tā arī pateica..."

"Ar prieku atceros, kā čekisti mani pirmoreiz ņēma ciet par "Helsinki-86", tas bija kā Džeimsa Bonda filmās, nekādus rokudzelžus es nepazinu, bet šie rīkojās tik rupji kā krievu bojevikos."

"Aktīvais" drošībnieks Grantiņa sievai pateicis: "Mēs ne to vien ar viņu izdarīsim..."

Grantiņš uzskata, ja aizturēšanas brīdī sievas nebūtu klāt, "jūs mani vairs neredzētu, es būtu vienkārši pazudis".

Policisti ņirgājušies visu ceļu līdz Rīgai. "Teica, ka man rosols un sūdi galvā, ņirdzīgi jautāja, kad sagrūs Eiropas Savienība, jo viņi zina, ka es aizstāvu NATO un Eiropas Savienību. Kam kalpo viņi? Ne Latvijai un ne Eiropas Savienībai... Neuzskatu viņus par cilvēkiem, tie ir garīgi kropļi. Viss, kas tagad notiek Latvijā, ir daudz sliktāk, nekā padomju laikā pie krievu KGB..."

Divas nedēļas Grantiņš turēts "drausmīgā kamerā" Centrālcietuma otrajā korpusā ("Lai Godmanis aiziet paskatīties 203.kameru, kur viņam būs jāsēž!").

"Tā bija ekstra spīdzināšana. Ārā bija plus 30 grādi, es tur iekšā trīcēju aiz aukstuma, biju vienā maikā."

Laiks vilcies ilgi, jo nav bijis nekā, ar ko nodarboties. Pirmajā nedēļā pat nav bijusi iespēja kaut ko lūgt, jo to likts darīt rakstiskā veidā, bet uz Grantiņa teikto, ka viņam nav ne papīra, ne rākstāmā, atbildēts: "Tā nav mūsu problēma".

Saasinājusies arī slimība – Grantiņam uzstādītā diagnoze ir izkaisītā skleroze. Pats viņš saka "skaitās", jo simptomi esot tādi, kādiem pie šīs slimības nevajadzētu būt. Grantiņš ir pārliecināts, ka vaina ir cita, proti, ka viņš divas reizes ticis indēts, kā rezultātā "visa nervu sistēma ir saputrota". Grantiņam arī  ir pārliecība, ka to darījis viens no kādreizējiem līdzgaitniekiem – Konstantīns Pupurs, un otrreiz tas noticis pirms četriem gadiem, kad šis cilvēks bijis mājās pie Grantiņa.

Pēc divām kamerā pavadītām nedēļām, tuvinieki panākuši, ka Grantiņu pārvieto uz Rīgas Centrālcietuma Medicīnas daļu.

Grantiņam paredzamā tiesas diena Latvijā vēl nav zināma, bet viņš ir apņēmības pilns “šo lietu noslēgt" tieši tiesā.  

"Man tā apsūdzība ir jādabū nost."

No otras puses Grantiņš uzskta, ka ir absurdi viņu tiesāt par aicinājumu gāzt valsts varu, ja “es esmu šīs valsts pamatakmens". Turklāt, pēc Grantiņa teiktā, Latvijā viņu grasās nelikumīgi tiesāt otrreiz, jo šīs pašas apsūdzības sakarā tiesa jau bijusi 2013.gadā viņa mītneszemē Vācijā.

Jautāts, vai pēdējais mēnesis bija ļoti smags laiks, Grantiņš  atbild: "Man nekad nav bijis viegli."

Jau vēstīts, ka prokuratūra Grantiņu apsūdzēja nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanā, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu – www.tautastribunals.eu.

Drošības policija (DP) aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka uzskata: 2012.gadā sāktā kriminālprocesa gaitā ir iegūts pietiekami daudz pierādījumu, lai sāktu kriminālvajāšanu pret Grantiņu aizdomās par noziedzīga nodarījuma veikšanu, kas atbilst gan Krimināllikuma 78.panta otrās daļas – par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, gan Krimināllikuma 81.panta – par aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu – pārkāpumiem.

DP nodeva kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Grantiņu.

23.jūlijā Grantiņš tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa pēc DP lūguma viņam piemēroja jau 2014.gadā saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pret drošības naudu 5000 eiro apmērā nolēma Grantiņu no apcietinājuma atbrīvot, kas 25.jūlijā arī tika izdarīts.

Grantiņa dēls Klāvs atvēris ziedojumu kontu, kurā ieskaitītā nauda paredzēta tēva atbrīvošanai un aizstāvja algošanai.

Ziedojumu konta dati:
Konta turētājs: Klavs Grantins
Banka: Sparkasse MSLO
IBAN: DE58 4005 0150 0153 0305 80
BIC: WELADED1MST
Ziedojuma mērķis: FREE LINARDS GRANTINS
 


Sludinājums

ka liepajnieki nodeva dzimteni 1983 g.
13:39 | 26/08/15
ZIŅOT
(-28)
(11)
+

tagad aizbrauks uz vaciju,un dibinas sirijas beglu sacelsanas organizaciju pret suvereno latvijas valsti...

Hm
13:48 | 26/08/15
ZIŅOT
(-7)
(28)
+

tev derētu nokļūt DP nagos

Divi pensi
13:51 | 26/08/15
ZIŅOT
(-5)
(11)
+

Latvijā Geheime Staatspolizei ir ''līmenī'' !

to hm
13:55 | 26/08/15
ZIŅOT
(-9)
(17)
+

aibrauc uz jebkuru valsti un palaid muti,tad uzzinasi so valstu specdienastu smago duri uz savas adas...

pamuļkim
16:11 | 26/08/15
ZIŅOT
(-12)
(5)
+

Ko tu dirs, losēn!

Kuriozs
16:35 | 26/08/15
ZIŅOT
(-14)
(9)
+

Linards Grantiņš saka, ka ir čekistu Latvijas valsts pamatakmens! Patiešām jāsmejas!

sm
16:36 | 26/08/15
ZIŅOT
(-14)
(11)
+

Novēlu apārstēt galvu!

kam
17:02 | 26/08/15
ZIŅOT
(-1)
(13)
+

``apārstēt galvu``? DP?

nabaga
18:15 | 26/08/15
ZIŅOT
(-26)
(8)
+

vecais virelis.Vareja jau vel lielaku salli uzlikt uz tas rokas.

£
19:06 | 26/08/15
ZIŅOT
(-3)
(30)
+

Gariigi slimais Grantinsh man arii kaadus paaris naavessodus piespriedis un plurksteejis dazaadas mulkiibas,bet tas nekaadaa veidaa neataisno Latvijas DP uzvediibu un attieksmi pret aiztureeto,neskatoties vai vinsh buutu terorists,slepkava vai beernu varotaajs ! Zinu un paziistu Britu policiju no iekshienes un tas buutu kaut kas aarkaarteejs, ja britu policists buutu atlaavies kaut ko taadu ! Policija ir Valsts seja un shajaa gadiijumaa shii DP blamaaza izplatiisies ar veeja spaarniem,kad shii shmuce aizies liidz Eiropas Tiesai !

???
12:43 | 08/09/15
ZIŅOT
(-1)
(0)
+

Tas tu, Purpur?

R.Vējonis
10:51 | 06/09/15
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Lai aizver savas žunas L.Grantiņš, ja nesaprata, tad atkal dabūs pa galvu.

Mjā
19:44 | 26/08/15
ZIŅOT
(-1)
(10)
+

Storijs kā Bonda filmās, nudien

.......
20:28 | 26/08/15
ZIŅOT
(-6)
(37)
+

Daudziem ir "aknas" ,lai netā kaut ko "iedi.stu" un, nomētāt baigo varoni - nav problēma ! Šim vīram ir baigā "akna" pateikt visu feisā un nebaidīties par pateikto ! Visu cieņu Grantiņa kungs !

bet tiešām
23:55 | 26/08/15
ZIŅOT
(-2)
(15)
+

Kad sāksies deokupācija??!

Roze K.
10:53 | 27/08/15
ZIŅOT
(-3)
(7)
+

Nav jau vēl beigusies okupācija. Nav dzirdēts arī, ka kāds pretotos (par tiem, kas mēģina, portāli neraksta, prese arī nē, ja nu vienīgi ar ironiju, ja ne ar sarkasmu - kā par Latvijas Latviešu biedrību). Ja arī protestē, tad kāda daļa - ar aizbraukšanu. Krievu un angļu valodai jau atdota bezmaz visa roka (pamēģiniet atrast darbu, kur neprasa krievu un angļu valodu). Krieviem pilnas - visas Latvijas lielpilsētas. Pamazām arī lauki - krieviem, dāņiem, zviedriem, visiem, kam nav slinkums kampt. Tā ka runas par deokupācijām ir tukša vervelēšana.

£
10:36 | 27/08/15
ZIŅOT
(-13)
(9)
+

Grantina visi pazinojumi bija stuteeti uz emocijaam,labaakajaa gadiijumaa, kaada tante teica,bez jabkaadas pieraadiijumu baazes un faktiem,kurus neviena izmekleeshanas iestaade vai Tiesa nenemtu par pilnu ! Vinsh kaa augstaakais ,,liktenu leemeejs un sogis'' nekaadi to nevareeja saprast un sagremot un tad jau karamajos ienaidniekos,bija visi,kuri neparakstiijaas zem vina pazinojumiem !

khe khe
12:12 | 27/08/15
ZIŅOT
(-4)
(7)
+

``..neviena izmekleeshanas iestaade vai Tiesa nenemtu par pilnu``. Tad ta iestādes un tiesas - ja pat valsts nozagšanu (plus korupcija, krāpniecība - aplokšņu algas, nodevība..), par ko sašutis Grantiņa kungs, neņem par pilnu.

£
12:28 | 27/08/15
ZIŅOT
(-4)
(9)
+

Arii EU tiesaas bez pieraadiijumiem nekaadi ! Uz shodienu Grantina lielais trumpis ir vina lauztaa roka ar pieraadiijumiem uz ko nodega Latvijas DP !

£
12:38 | 27/08/15
ZIŅOT
(-5)
(7)
+

Es nestaados priekshaa,uz kaada pamata Grantinsh vareetu griezties EU tiesaa ar luugumu izskatiit lietu, par Valsts nozagshanu ?

£
12:51 | 27/08/15
ZIŅOT
(-4)
(1)
+

Shajaa gadiijumaa, Grantina sashutums un karaatavas, nav tas labaakais sabiedrotais, ciinaa ar Pasaules netaisniibu !

Nu ja
19:44 | 30/08/15
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Labāk ir pāriet čekistu nometnē un sākt dziedāt viņu dziesmu. Vai ne Aivar?

jautājums
13:38 | 27/08/15
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Kas tad jūsuprāt ir tas labākais sabiedrotais cīņā ar Pasaules (un pašmāju) netaisnību? Teiksit - mīliet savu ienaidnieku (viltnieku, krāpnieku, vergturi, iznīcinātāju...) kā sevi pašu? Katru, kas protestē, pamest tiem par barību?

es arī
14:01 | 27/08/15
ZIŅOT
(-12)
(7)
+

Uzskatu, ka Grantiņa kungs, lai arī ir cienījams vīrs, kā Latvijas neatkarības atjaunošanas pamatlicējs, bet laikam gadi un slimības dod savu nogulsnējumu. Nu nevar mūsu valstī muldēt ko grib, kā grib un kur grib. Nav jau padomijas čekas laiki, kad faktiski ienaidnieks bija zināms, arī stukačus lielāko daļu zināja. Tagad mēs visi viens pret otru esam vilki, nodot var jebkurš, vienota viedokļa nav. Latvija ar savu tautiskumu, valodu un valūtu nav šejienes ļaudīm svēta lieta, bet vienkārši vieta kur eksistēt. Nauda, skaudība un nenovīdība valda pār cilvēkiem. Ja Grantiņš būtu spējīgs kaut ko darīt Latvijas un latviešu labā, tad vāktu pierādījumus, faktus, dokumentētu, atrastu domu biedrus un juridiskā ceļā varētu mēģināt kaut ko izdarī, bet braukt visiem virsū tikai uz nervu un emociju pamata ir neprātīgi. Tā kā pats vainīgs, nav ko muti palaist, ja nezini kur un kā.

gan jau
16:36 | 27/08/15
ZIŅOT
(-2)
(8)
+

Grantiņam būtu (visticamāk, ka pat ir) gana daudz gan pierādījumu, gan faktu, tāpat kā Lapsam, ja vien būtu taisnīga tiesa. Pie ne taisnīgas tiesas arī faktus un pierādījumus var pavērst pret karavīru. Un uz domubiedriem vai var cerēt ``vietā, kur eksistēt``, kur starp ļaudīm valda ``nauda, skaudība un nenovīdība``? Pateikt ,,nav ko muti palaist, ja nezin, kur un kā`` tad, kad cilvēks pieštaukāts, arī var vienīgi uz nervu un emociju pamata. Kaujas lauks ir kaujas lauks. Pasaules karos arī diez vai skanēja vienīgi vperjod! za pobedu!

£
16:16 | 27/08/15
ZIŅOT
(-2)
(12)
+

Pasaulee un Eiropaa viss mainaas ar neatgriezeniskaam sekaam,kaada te vairs deokupaacija un dekolonizaacija,jo tuuliit pat Latvija buus pilna ar musulmanu beegliem ! Pilniigi piekriitu ,Latvijaa viss tika pieprihvatizeets,tautsaimnieciiba sagrauta un Valsts izzagta liidz klinkim un taa arii 25.gadu laikaa neviens netika ieseedinaats,jo tas viss tika izdariits loti gudri,ka vainiigo vienkaarshi nav ! Bet Grantinsh ciinaas vienkaarshi ar veejdzirnavaam,kaa to dariija The Ingenious Gentleman Don Quixote of La Mancha 1605.gadaa ! Un taads ir tas,daudziem nepienemamais staasts !

pārdomas
20:22 | 27/08/15
ZIŅOT
(-5)
(21)
+

Katrā ziņā paldies Grantiņa kungam par drosmi. Šis bija ļoti vērtīgs un drosmīgs solis. Tas nodemonstrēja visai pasaulei kāda patiesībā ir mūsu valsts patiesā būtība. Tas parādīja, ka pie varas pie mums ir bandītiskiem grupējumiem līdzīgas bijušo komunistu kliķes. Šī varas reakcija liek domāt, ka daudz no Grantiņa kunga rakstītā ir patiesība, jo pretējā gadījumā šādi nesavaldības demonstrējumi izpaliktu. Nesaprotu tos cilvēkus, kuri mīl šo valsti. Varbūt viņi tikai izliekas, jo tas ir izdevīgi viņiem?

£
20:44 | 27/08/15
ZIŅOT
(-1)
(5)
+

1.Septembrii atvadiisimies no Latvieshu 15.diviizijas legionaara Artuura Ciirula,kursh ar godu tiks paarvests no Stocktonas uz Middlesbrough !

DP
16:42 | 28/08/15
ZIŅOT
(-3)
(1)
+

ha ha ha ha ha ha !

Kas ir Grantiņš un viņa LRTT?
11:00 | 01/09/15
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

http://www.laikmetazimes.lv/2015/08/03/tautas-tribunals-trakonams-vai-provokacija/?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1467224368

Robis
23:14 | 01/09/15
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Diemzel DP ir pilna ar bijushajiem chekistiem un banditiem.

A.Bērziņš
10:53 | 06/09/15
ZIŅOT
(-3)
(3)
+

Kas ir, čal, sen pa galvu neesat dabūjuši?

A.Bērziņš un R.Vējonis
10:54 | 06/09/15
ZIŅOT
(-2)
(5)
+

Neceriet, ka Latvijā kaut kas mainīsies!

Osis
14:06 | 06/09/15
ZIŅOT
(-1)
(4)
+

„Apsūdziet, lai taisnojas!” – no “Padomju Žīdu Katķisma”. Vājiniet viņus un viņu nacionālās intereses, iedzeniet parādos un atkarībās!

“Padomju Žīdu Katķisms” JOPROJĀM dzīvs visās Latvijas iestādēs.

Visa Latvijas likumdošana, tostarp tās nepārtrauktais mainīgums, politiķu melīgie pirmsvēlēšanu solījumi ir mērķtiecīgi tendēti uz “Padomju Žīdu Katķisma” dzīvības saglabāšanu Latvijas tieslietu sistēmā.

Krievžīdi – Dz. Rasnačs (tieslietu ministrs), R.Dzintars, R.Zīle, I.Parādnieks, I.Mūrniece ļoti labi „barojas” politiskajā Latvijas silē, jo nekas nav jādara, tikai jārunā mērenas nacionālas runas, kamēr vēl atradīsies kāds latvietis Latvijā. Ideāls politiskais bizness. Ideāli noziedznieki, kas savās personiskajās interesēs ekspluatē visas latviešu tautas nacionālo jautājumu. To pašu dara pārējās varas partijas, izliekoties par latviešu tautas interešu aizstāvjiem.

Dubs
17:04 | 06/09/15
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

šāda „makaronu karināšana”, ko veic LRTT, rīmējot ASM, tukši draudot, ir reals šizi paveids. Sen pamācīju L.G., lai veido reālu kustību vai partiju, nevis „tērē tinti” idiotiskiem skrinbelējumiem, maldinot ar cerībām tautiešus, neko reāli nedarot. Visām valstīm, ANO un NATO ir slaidi nospļauties par konvenciju un citiem pārkāpumiem valstu iekšējās lietās. Uzvarētājus netiesā. Tādi ka L.G. un visi ap LRTT ir tērēti cilvēki - naivi līdz idiotismam.

Brīnos arī par L.L. naivumu joprajām. Cīnoties par tiesiskumu Latvija, kas ir totāli bezcerīgi. Saprotams, Pietiek.com biznesa interesēs viss rullē, kaut ko taču jaēd un rēķini jāmaksā..

AG
17:50 | 07/09/15
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Mjā, depisti, protams, šāva pār strīpu, bet grantiņš ir garīgi slims, tas ir acīmredzams.

1984
15:55 | 08/09/15
ZIŅOT
(-2)
(3)
+

Vara irst pa vīlēm tāpēc arī tāda brutalitāte. Beigu sākums.

patriots
23:53 | 14/04/16
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Man ir tāds iespaids, ka Grantiņš ir vai nu galvā sajucis, vai arī apzināts provokators. Drīzāk pirmais variants. Vienam varu tomēr piekrist: atlikušos "padomiešus" un zaglīgos oliharhus ir jādabū ārā no Latvijas varas struktūrām. Viena pieeja būtu -- balsot tikai par kadidātiem, kas ir jaunāki par 50 gadiem.

Cirvis
12:04 | 19/05/17
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Linard Grantiņ! Tev tāda nelaime,ka nespēj atzīt savas kļūdas; ne citiem,ne sev pašam. Tu atgādini čūsku,kura iekodusies sev pašai astē un nevar saprast,kāpēc aste sāp. Tava dramatiskākā kļūda bija tā,ka 1987.gada,decembrī dodoties prom no Latvijas tu savā vietā par "Helsinki-86"grupas vadītāju atstāji komunistu,Juri Vidiņu. Ar to tika izgāzta visa BRĪVĪBAS CĪŅA. Jūs abi ar Vidiņu nozākājāt Juri Ziemeli. Vairs nav tāda cilvēka,kam uzticēt rokās Latviju. Ziemeļa sieva; Benita Ziemele bija uz vienu roku ar Vidiņu. Tev tā bija labpaticies. Likteniaska ironija priekš tevis ir,ka pašlaik tie,kurus tu uzskati par saviem vajātājiem ir izauguši tevis paša radītajā dārziņā. Ineta Ziemele ir Jura sievas-Benitas Ziemeles meita.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki