Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

LPS vadītājs: Korupcijas apmēri pašvaldībās nav lieli


atlikušas 250 zīmes


LPS vadītājs: Korupcijas apmēri pašvaldībās nav lieli (4)

Pirmdienā, 05. februārī, 2018 | BIRKAS: LPS , korupcija , Gints Kaminskis
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no lps.lv

Korupcijas apmēri pašvaldībās nav lieli, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" pauda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Gints Kaminskis (ZZS), ziņo LETA.

"Tie ir daži gadījumi, par ko mēs esam dzirdējuši un kas ir izskanējuši publiskajā telpā, un es viennozīmīgi iestājos par to, ka šie atsevišķie gadījumi ir jāizķer, ja tādi ir bijuši," sacīja Kaminskis, tomēr uzsverot, ka kukuļu ņemšana pašvaldībās nav sistemātiska.

LPS vadītājs uzskata, ka tas, ko pašvaldības var darīt korupcijas risku mazināšanai, ir normatīvā regulējuma sakārtošana. Pēc viņa teiktā, patlaban likumos un noteikumos ir diezgan daudz pašvaldību darbam traucējošu nepilnību, kas saistītas ar interešu konfliktu novēršanu un korupcijas risku izskaušanu.

Kā vienu no normatīvo aktu nepilnībām Kaminskis minēja to, ka, piemēram, ārstam un skolotājam ir atļauts savienot savu amatu ar pašvaldības domes deputāta pienākumu pildīšanu, bet veterinārārstam šādu tiesību nav.

Kā citu normatīvu nepilnību LPS vadītājs atzīmēja to, ka pašvaldības nav tiesīgas pieņemt administratīvos aktus attiecībā uz personām, no kurām tās saņēmušas ziedojumus, un tas attiecoties arī uz situācijām, kad bērnu vecāki vai pensionāri ziedo grāmatas pašvaldību skolām.

Kaminskis domā, ka tad, ja normatīvais regulējums šajā jomā būtu sakārtotāks, atbildīgās institūcijas varētu vairāk laika veltīt prevencijai un nopietnāku koruptīvo gadījumu izmeklēšanai. Par šīm tēmām Kaminskis plāno runāt arī šodien, tiekoties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Jēkabu Straumi.


Sludinājums

fila
11:14 | 05/02/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Būtu labāk paklusējis!

Sasmējos
16:24 | 05/02/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kur nu !?! Runčuk, nemūžam...:D Pašam kauns nav, ko ?

ed
21:10 | 05/02/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

.. nu protams ka nav lieli , cik tad ir 'iesēdināti' cietumā , 1, 2, varbūt 3....

Jepiskodronovs
03:21 | 06/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Salīdzinot ar to LPS, protams ka nav lieli. vislielākā naudas izzagšana ir pati LPS!
Vizinās visādos pieredzes apmaiņas braucienos ko viltīgi apvieno ar atvaļinājumu, un nejaušas sakritības pēc - tikai siltajās valstīs.
Interesanti kāda mums vajadzīga pieredzes apmaiņa ar Grieķiju, Turciju, Ēģipti?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki