Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Mauliņa un Nabatņikovas lietu pagaidām neizskata


atlikušas 250 zīmes


Mauliņa un Nabatņikovas lietu pagaidām neizskata

Autors: irliepaja.lv
Ceturtdienā, 14. februārī, 2019 | BIRKAS: Jaunliepājas PVAC , ģimenes ārsts , kriminālprocess , narkotikas , Vilnis Mauliņš , tiesa
Izdrukāt Ziņot

Ceturtdien, 14.februārī, Kurzemes rajona tiesā paredzētā krimināllietas  par narkotiskas vielas saturošu medikamentu neatļautu apriti izskatīšana nenotika, irliepaja.lv uzzināja tiesā.

Kā skaidroja tiesas pārstāve Velga Lūka, lieta noņemta no izskatīšanas, jo tiesnesis Renars Jūrmalis aizņemts ar nolēmuma rakstīšanu citā lietā. Jauns tiesas sēdes datums vēl nav nozīmēts.

Narkotiskas vielas saturošu medikamentu neatļautā apritē apsūdzēts ģimenes ārsts Vilnis Mauliņš un medicīnas māsa Jūlija Nabatņikova. Abi apsūdzēti pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas; 253-1.panta 3.daļas un 250.panta 2.daļas.

Lietu bija paredzēts izskatīt atklātā tiesas sēdē.

Jau ziņots, ka, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, pērn 29.janvārī aizdomās par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, pārvadāšanu un glabāšanu realizācijas nolūkā lielos apmēros personu grupā policija aizturējusi 1981.gadā dzimušu sievieti un 1944.gadā dzimušu vīrieti – ģimenes ārstu.

Veicot vairākas kratīšanas, kopumā konfiscētas 304 tramadola, 72 klonazepāma un trīs subuteksa tabletes.

Ģimenes ārsts atzīts par aizdomās turēto vēl kādā kriminālprocesā par receptes izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības vai cita dokumenta nelikumīgu izrakstīšanu narkotiskas vai psihotropas vielas saņemšanai lielā apmērā.

Kurzemes rajona tiesa Liepājā sievietei piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, bet ģimenes ārstam piemērots cits drošības līdzeklis – nodošana policijas uzraudzībā un noteiktas nodarbošanās aizliegums. Abas personas atzītas par aizdomās turētām kriminālprocesā, kas sākts par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu.

Par šādām darbībām Krimināllikums paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki