Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Maza iespēja, ka jaunu cietumu būvēs Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Maza iespēja, ka jaunu cietumu būvēs Liepājā (6)

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 17. janvārī, 2012 | BIRKAS: cietums , Gaidis Bērziņš
Izdrukāt Ziņot

Šorīt LNT ziņu raidījumā "900 sekundes" tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš atklāja, ka valdība domā par iespēju būvēt jaunu cietumu.

Tiesa gan, pēc Bērziņa sacītā, par iespējamo jaunā cietuma vietu šobrīd visdrīzāk varētu tikt izraudzīta Olaine, nevis Liepājā. No ministra raidījumā teiktā izrietēja, ka Liepājas cietuma infrastruktūra nav visbēdīgākajā stāvoklī, salīdzinot ar citām ieslodzījuma vietām Latvijā.

Patlaban brīvu vietu cietumos netrūkst, sacīja ministrs, taču apstākļi tajos neatbilst Eiropas Savienības prasībām.

Jau rakstījām, ka septembrī Liepājas dome pieņēma lēmumu par pašvaldības īpašuma – 305 116 kvadrātmetrus liela zemes gabala Alsungas ielā 29 nodošanu valstij Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes „Reģionālā politika un ekonomisko aktivitāšu attīstība” programmas „Valsts un privātās partnerības attīstības veicināšana Latvijā” apakšprojekta „Valsts un privātās publiskās partnerības projekta „Šķirotavas un Kurzemes ieslodzījumu vietu celtniecība un uzturēšana” realizēšanai.

Par cietumu reformu 2010. gada nogalē sāka runāt toreizējais tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs, kurš plānoja ieguldīt cietumu pārveidē ceturtdaļmiljardu latu. Pirmajai no jauna būvētajai ieslodzījuma vietai vajadzēja būt Kurzemes cietumam Liepājā, jo esošais, Berči projektētais Liepājas cietums neatbilstot Eiropas Savienības prasībām.

Liepājas domes priekšsēdis Uldis Sesks pavasarī prognozēja, ka jaunā cietuma būvniecība Liepājā varētu sākties pēc gada vai diviem.


Sludinājums

Zinātājs
12:54 | 17/01/12
ZIŅOT
(-1)
(3)
+

Tā ir tikai fikcija. Sesks lūdza premjeru Dombrovski , lai valsts atdod vecās slimnīcas zemi it kā priekš kurortoloģijas attīstības. Bet tā vienkārši to nevarēja izdarīt - bija kaut kas jādod pretīm. Sesks izdomāja, ka ļoti iespējams Liepājā būtu jābūvē centrālcietums. Bijušais tieslietu ministrs Štokenbergs arī it kā neiebilda. Rezultātā Liepājas pašvaldībai vajsts atdeva Vecās slimnīcas zemi, bet valsts saņēma liepājas nomalē zemes gabalu cietumam. Priekš Liepājas jau tas nav slikti- tikai nav garantijas, ka Seska kungs to neizšeptē kā visu lLepāju l\idz šim.

Juris
13:57 | 17/01/12
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Seskam jau nu cietumu vajadzētu gan

Ļoņa
14:15 | 17/01/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Mūsu mēra nākotnes vārdā tā ir ļoti slikta ziņa. Nabaga radinieki, tiem būs jāvandās uz Olaini, lai nogādātu pienesumus vai īsi parunātos par ģelām Kalnamuižā vai kā gulbji pārziemojuši Bārtas attekās pie "Dieva auss".

celtnieks
15:42 | 17/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Žēl gan - tās būtu investīcijas Liepājai!

Hartmanis
18:08 | 17/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Mums ir mērs ar zelta muti un tumšiem darbem.

Olte
18:21 | 17/01/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Šajā cietumā uz Ganību ielu pat RAINIS ir sēdējis.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki