Incidents ar slavenāko Liepājas basketbolistu, netīrība un nekārtība visā apkaimē pēc uzdzīves naktsklubā liek uzdot jautājumus pilsētas tēviem.

Pirmkārt jau par drošību – vai jaunā naktskluba "Cukurfabrik'" atvēršana līdzās jau esošajiem "Pilsētas vārtiem" mudinājusi kārtības sargus pastiprināt modrību šajā vietā?

Patrulē un novēro
Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš atzina, ka nekāda pastāvīga policistu posteņa pilsētas centrā nav un arī nedēļas nogalēs patrulēšana notiek "ikdienas režīmā", proti, policistu – gan pašvaldības, gan valsts – patrulēšanas maršrutā ir gan Rožu laukums, gan Zivju iela ar abiem naktsklubiem, "un reaģē uz izsaukumiem par nekārtībām un konfliktsituācijām". Savukārt ar videonovērošanu pašvaldības policijai nav saistības.

Valsts policijas vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova pastāstīja, ka pie naktskluba "Cukurfabrik’" jau vairākus gadus atrodas videokamera – kopš "Latvijas 1. Rokkafejnīcas" laikiem, un tā bijusi viena no pirmajām uzstādītajām videonovērošanas kamerām Liepājā.  Videokamera pieder pašvaldībai, bet tiešsaistē notiekošajam seko Valsts policija.  

Kopumā pilsētā ir 67 videonovērošanas kameras (ieskaitot transportlīdzekļu numuru noteikšanas kameras), ko iegādājusi pašvaldība. Kameru uzturēšanu un tehnisko apkopi veic Komunālā pārvalde, savukārt Valsts policija novēro un fiksē.

Pašvaldība sola paaugstināt drošību
Sazinoties ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti, saņēmām šādu atbildi:

"Man, kā domes priekšsēdētājam, vienlīdz svarīga ir gan pilsētas iedzīvotāju drošība ikdienā, gan pilsētas viesu drošība laikā, kad viņi uzturas mūsu pilsētā. Pilsētā ir plašs novērošanas kameru tīkls un pastiprināti uzmanība tiek vērsta uz maģistrālajām ielām, nozīmīgiem pilsētas objektiem, kā arī teritorijām, kurās cilvēku plūsma kā ikdienā, tā arī dažādu publisku pasākumu laikā ir intensīvāka – piemēram, pilsētas centrs, Jūrmalas parks, veloceliņi u.c. Tāpat Pašvaldības policija nodrošina regulāras patruļas, uzturot drošību pilsētā – kā preventīvi, tā arī incidentu gadījumā.

Ņemot vērā, ka vasaras sezonā pilsētā noris lielāks skaits dažādu pasākumu, turklāt liela daļa no tiem notiek ārpus telpām, tāpat arī iedzīvotāji un pilsētas viesi izvēlas vairāk laika uzturēties pilsētas publiskajās vietās, pieaug arī nedrošu situāciju risks.

Lai tomēr jau preventīvi novērstu šādus riskus, šobrīd pašvaldība kopā ar Pašvaldības policiju un Valsts policiju izvērtē risinājumus ar mērķi paaugstināt drošību pilsētā šajā vasaras sezonā, un, iespējams, arī turpmāk visa gada laikā. Piemēram, vairākās pilsētas vietās plānots esošās videonovērošanas kameras aprīkot ar skaļruni; šādas kameras ļauj tūlītēju drošībsargu reakciju – videonovērošanas pults dežurants, konstatējot neatļautas darbības, caur skaļruni var informēt pārkāpējus, ka pārkāpums ir fiksēts un ekipāža ir ceļā. Jau šobrīd pilsētā trīs vietās ir izvietotas ar skaļruni aprīkotas kameras; nākamo šāda tipa kameru plānots izvietot Jūrmalas parka bērnu laukumā, pēc tam arī citviet pilsētā.

Tāpat, lai videonovērošanas process būtu efektīvāks un nepieciešamības gadījumā Pašvaldības policija varētu rīkoties operatīvāk, plānots, ka Valsts policijā, kuras pārraudzībā ir pilsētas videonovērošanas kameru uzraudzība un notikumu fiksēšana, tiks piesaistīts Pašvaldības policijas darbinieks, kurš arī sekos līdzi kamerās fiksētajam.

Papildus jau esošajiem drošības pasākumiem šie būtu jau tuvākajā laikā īstenojamie soļi, lai liepājnieki un pilsētas viesi justos droši Liepājā – mūsu visu drošība neapšaubāmi ir svarīgākais nosacījums".