Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nedrošības sajūtu rada pilsētas neapgaismotās ielas un jauniešu kompānijas (galerija, video)


atlikušas 250 zīmes


Nedrošības sajūtu rada pilsētas neapgaismotās ielas un jauniešu kompānijas (galerija, video) (1) Policijas vadība stāsta par bīstamajām vietām Liepājā

Pirmdienā, 31. oktobrī, 2011 | BIRKAS: Policija , Gints Ešenvalds , video
Izdrukāt Ziņot

Nedrošības sajūtu Liepājā rada neapgaismotās ielas un jauniešu kompānijas, noskaidrojusi Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde, šovsar aptaujājot liepājniekus.

Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds intervijā "Rietumu Radio" atsaucās uz Valsts policijas (VP) Liepājas iecirkņa šovasar Liepājā veiktās iedzīvotāju aptaujas datiem par drošību un kārtību viņu dzīvesvietas apkaimē, raksta LETA.

Izpētot gandrīz divsimts aptaujas laikā iedzīvotāju aizpildītās anketas, policija secinājusi, ka iedzīvotāju drošību visvairāk ietekmē neapgaismotās Liepājas ielas un jaunieši, kuri pulcējas pie tirdzniecības centriem, naktsklubiem un citviet.

Atbildot uz jautājumu, cik droši dzīvot jūsu apkaimē, 19% aptaujāto liepājnieku atbildējuši, ka jūtas diezgan vai ļoti nedroši. Tikmēr 77% pilsētas iedzīvotāju jūtas droši vai diezgan droši. Aptauja veikta jūnijā un tās laikā apkopota informācija no 186 anketām.

"Viena no lielākajām problēmām ir jauniešu kompānijas, kas uzturas pie tirdzniecības centriem, naktsklubiem, - iedzīvotāji jūtas nedroši, kad šādām kompānijām jāiet garām. Otra lielākā problēma ir neapgaismotās Liepājas ielas," informēja Ešenvalds.

Viņš norāda, ka anketās minētas vairākas konkrētas neapgaismotas vietas, kur iedzīvotāji jūtas nedroši. Viena no tādām ir bijušās dārzniecības teritorija blakus Ezerkrasta dzīvojamajam rajonam starp Airītes un Vaiņodes ielām. Kā norāda Ešenvalds, diennakts tumšajā laikā pie gar neapgaismoto dārzniecības teritoriju pārvietojas daudz gājēju. Līdzīga situācija ir Raiņa ielas dzelzceļa pārbrauktuves rajonā.

Kā liecina aptaujas rezultāti, liepājnieki nedroši jūtas, arī pārvietojoties pa neapgaismoto gājēju ceļu, kas gar koncertestrādi "Pūt, vējiņi!" ved uz jūru, Pasta ielā un Zivju ielā, kā arī klubu "Fontaine Palace" un "BIG 7" apkārtnē. Kā nedrošas vietas Karostā minētas Pulkveža Brieža un Ģenerāļa Baloža ielas, Zaļās birzs rajonā - Grīzupes iela un 14.novembra bulvāris u.c.

"Turpmāk ir jāpalielina policijas patruļu skaits iedzīvotāju minētajās bīstamajās vietās," kā vienu no problēmas risinājumiem redz Ešenvalds. Viņš gan atzīst, ka kopējo patruļu skaitu palielināt nav iespējams, un tāpēc policijai, iespējams, nākšoties atteikties no patrulēšanas kādās citās pilsētas vietās. Policija arī sagatavošot priekšlikumus Liepājas pašvaldībai, lai anketā minētās vietas padarītu drošākas.

Aptauja arī atklāj, ka par būtisku problēmu pilsētā liepājnieki uzskata alkohola lietošanu un atrašanos alkohola reibumā sabiedriskās vietās, zādzības, klaiņojošus dzīvniekus, laupīšanu gadījumus un namu sienu apzīmētājus.

Atbildot uz jautājumu par gatavību sadarboties ar policiju, pozitīvu atbildi snieguši 56% respondentu. Ar likumsargiem nevēlas sadarboties 6%, bet sava viedokļa nav 18% iedzīvotāju.

Kā iepriekš atzina Ešenvalds, ir svarīgi noskaidrot, kas iedzīvotājos rada nedrošības sajūtu, lai policijas darbu tuvinātu sabiedrības interesēm.

Līdzīgas aptaujas VP veikusi arī Liepājas apkārtnes novados.Attēli:

kots
18:55 | 31/10/11
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

gaismu jānodrošina seskam,

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki