Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Nerimst kaislības ap galvojumu "Liepājas metalurgam"


atlikušas 250 zīmes


Nerimst kaislības ap galvojumu "Liepājas metalurgam" (8)

Otrdienā, 02. oktobrī, 2018 | BIRKAS: Einars Repše , Liepājas metalurgs , kriminālprocess
Izdrukāt Ziņot
Einars Repše.
Einars Repše.
FOTO: Valda Kalniņa

Valsts policija prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodevusi kriminālprocesu par savulaik izsniegto valsts galvojumu uzņēmumam "Liepājas metalurgs", ziņo LETA.

Šī kriminālprocesa ietvaros, iespējams, statuss noteikts bijušajam Ministru prezidentam un finanšu ministram Einaram Repšem, kurš minēto galvojumu parakstījis, šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Kriminālprocess ir sākts pēc Latvijā reti izmantotā Krimināllikuma 319. panta "Valsts amatpersonas bezdarbība" un konkrēti tā trešās daļas, kas par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas, paredz pat brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu.

Nekādu citu informāciju Valsts policija nesniedz, aizbildinoties ar to, ka nu jau visi jautājumi esot jāuzdod uzraugošajai iestādei - prokuratūrai. Taču, neraugoties uz to, ka lieta tai nosūtīta jau pirms gandrīz trīsarpus mēnešiem - 19. jūnijā, Ģenerālprokuratūra nekādas ziņas par procesa virzību pagaidām sniegt nevēlas.

Laikrakstam no neoficiāliem avotiem zināms, ka šā kriminālprocesa ietvaros statuss ir noteikts Repšem, kura paraksts atrodams zem bēdīgi slavenā galvojuma. Taču nekādus komentārus Repše vismaz pagaidām sniegt nevēlas. Uz jautājumu, vai viņš šai sakarā izjūt kādas bažas, ekspremjers telefona īsziņā atbildēja: "Ja man no kaut kā ir bail, tad tikai no tendenciozas informācijas pasniegšanas, ne no patiesības, kas tik un tā tiks noskaidrota."

Jau ziņots, ka Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) jau pirms pāris gadiem sākusi kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā saistībā ar iespējamu "Liepājas metalurga" naudas līdzekļu izkrāpšanu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja VP preses pārstāvis Dairis Anučins, izmeklējot 2012.gada augustā sākto kriminālprocesu saistībā ar "Liepājas metalurgs" atbildīgo amatpersonu iespējamu pretlikumīgu rīcību, piesavinoties naudu un ļaunprātīgi izmantojot dienesta pilnvaras, kas vēlāk izmeklēšanā neapstiprinājās, ENAP konstatējusi arī citus apstākļus, kas liecina par iespējamu "Liepājas metalurga" naudas līdzekļu izkrāpšanu, izmantojot šim nolūkam speciāli izveidotu ārvalsts kompāniju un pārskaitot tai maksu par fiktīviem pakalpojumiem.

Tādēļ 2015.gadā, balstoties uz izmeklēšanā noskaidrotajiem faktiem, tika pieņemts lēmums sadalīt esošo kriminālprocesu un, lai turpinātu informācijas pārbaudi, sākt atsevišķu kriminālprocesu.

Šajā izdalītajā kriminālprocesā, kas toreiz tika kvalificēts pēc panta par krāpšanu lielā apmērā, aizdomās turēto personu statuss nevienai personai netika piemērots, taču ENAP turpināja izmeklēšanu ar mērķi noskaidrot apstākļus, kādos notikuši dokumentos uzrādītie darījumi starp "Liepājas metalurgu" un Kiprā reģistrēto kompāniju, kā arī to, kuras personas un ar kādu mērķi darbojušās šajos darījumos.

Nonākot finanšu grūtībās, "Liepājas metalurgs" jau 2013.gada pavasarī pārtrauca ražošanu. Vēlāk uzņēmums tika pasludināts par maksātnespējīgu un 2014.gadā tika pārdots Ukrainas investoriem, kas uzņēmumu pārdēvēja par "KVV Liepājas metalurgs" un atsāka darbību 2015.gadā.

2016.gada 16.septembrī Liepājas tiesa atzina "KVV Liepājas metalurgu" par maksātnespējīgu.


Sludinājums

Dagoberts
09:56 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Cik zināms, pirms galvojuma saņemšanas, uzņēmumam bija jāiesniedz biznesa plāns. Vai kāds pārbaudīja, ka tas atbilst veselajam saprātam? Vai pārbaudīja, ka elektroenerģijas izmaksās iekļauts OIK (tad par OIK ienākšanu jau bija zināms)? Tie tādi vienkārši jautājumi.

Opis VA
11:03 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(5)
+

Kāda izskatīšan, ja katram izskatītājam ir pa skeletam skapī. Līdzko atvērs kodeksu atvērsies skapja durvis.

kur bise?
11:23 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Kā visur un vienmēr: kur bise!? - kad vilks aitas jau nokodis. Kur tad bija kaislības, kad metalurga nokošana sākās? Pretīgi - ka nekad neviena vainīgā.

Juris Baismīgais
11:33 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(4)
+

Diletantiski režisēta pirmsvēlēšanu mistērija viegli nopērkamu Orgānu izpildījumā. Vērojama puņķaina sajūsma skatītāju zālē, nu tik būs, nu tik tiesās! Izrāde lētticīgajiem, turpinājums nesekos.

Acs
11:56 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(8)
+

Te Liepājā priecīgi pa ielām redzam pārvietojoties vēl kādus parakstītājus kā kristālskaidro Jāni Lagzdiņu un super senjoru kārtā rušināmies ZZS vagās esošo Aiju Barču. Arī viņu paraksti ir zem galvojuma dokumenta, arī viņiem būti iemesls bažai, ka prokuratūra piestādītu pantu.

Repšiks
12:42 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Da, Da , Alles in ordnung!

sviests
19:49 | 02/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

kārtējais auseklīšu sviests. tautas muķošana. zinot tiesas prakses zināms ir iznākums pilnīga zero nulle. nihilisms augstākajā mērā pret tautu. mazo riebeklīšu bars.

xt
10:54 | 03/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kam vainot tā laika vadību, jo viņi jau metalurgu nevadīja, bet SC pietuvinātie krievvalodīgie kungi, kas tagad dzīvo ne jau nabadzībā.......

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki