Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

No sestdienas būs skatāma Ilzes Aulmanes darbu izstāde


atlikušas 250 zīmes


No sestdienas būs skatāma Ilzes Aulmanes darbu izstāde

Ceturtdienā, 09. maijā, 2019 | BIRKAS: muzejs , izstāde
Izdrukāt Ziņot

No sestdienas, 11.maija,  Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 būs skatāma mākslinieces Ilzes Aulmanes darbu izstāde "Nebeidzamais rotaļu laukums".

Kā saka māksliniece Ilze Aulmane, šī izstāde ir tapusi kā viņas iekšējais rotaļu laukums. Materiāls ir iekšējā pasaule un robežpasaule starp vidi un garu – tā ir mūsu miesa, tās tuvums, miesas un tās siltuma tuvums audumam, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Urkauska.

Māksliniece izstādē izmanto materiālus, kas ieskauj mūsu ikdienu – gultas veļu, aizkarus, plastmasas un krāsas triepienus, laukumus, kas vienlaikus var būt gaismas zibšņi, slīdošas un vibrējošas ēnas vai ādas krāsa uz delnām. Vienmēr klāt esošs ir iepriekšējais un nākamais solis.

"Mani interesē telpa, apjoms, krāsa un materialitāte. Strādājot ar to, ar katru sperto soli tiek ierosināts nākamais. Par šīm lietām ir svarīgi domāt, runāt un darīt. Mums arvien vairāk ir iespējas izvēlēties, ko patērējam no izklaides industrijas piedāvātā, palaižot garām neskaitāmas iespējas pašam "radīt" piedzīvojumu, kas spēj ārkārtīgi spēcīgi mūs mainīt. Es alkstu pēc šāda tipa izmaiņām. Par to arī šī izstāde", – tā Ilze Aulmane.

Ilze Aulmane mācījusies Ogres Mākslas skolā, šobrīd Latvijas Mākslas akadēmijā studē maģistratūrā. Strādājusi gan kā pedagoģe, gan dežurante, gan izstāžu zāles kuratore. Piedalījusies dažādās izstādēs un aktīvi turpina attīstīt savu radošo darbību.

Mākslinieci aizrauj gandrīz viss dzīvīgais. Par galveno vērtību Ilze Aulmane uzskata iespēju mēģināt izzināt un izdzīvot kristīgās ticības būtību. Neatņemama Ilzes dzīves sastāvdaļa ir sportiskas pastaigas ar dabas estētikas baudīšanas elementiem,  humors un pozitīva attieksme.

Izstāde Liepājas muzejā skatāma no 11. maija līdz 9. jūnijam.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos Liepājas muzeja mājas un sociālo tīklu lapās.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki