Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Novembrī Liepājā sāks tiesāt Illarionu Girsu


atlikušas 250 zīmes


Novembrī Liepājā sāks tiesāt Illarionu Girsu (2)

Pirmdienā, 29. oktobrī, 2018 | BIRKAS: tiesa , kriminālprocess , Illarions Girss
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no www.infotop.lv

Kurzemes rajona tiesa Liepājā 29.novembrī skatīs krimināllietu, kurā par nacionālā naida izraisīšanu apsūdzēts bijušās organizācijas "Russkaja zarya" līderis Illarions Girss.

Par to aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Velga Lūka.

Girsa krimināllietu pulksten 12 skatīs tiesnese Aiva Daidere.

Skatāmā krimināllieta ir saistīta ar 2014.gada novembrī tīmekļa vietnē "illarion.lv" publicēto rakstu.

Girss apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 78.panta 2.daļas par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, ja to izdarījusi personu grupa vai valsts amatpersona, vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgs darbinieks, vai ja tā izdarīta, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

KL par to paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka Girsa krimināllieta izskatīšanai tiesā nonāca 2016.gada rudenī. Girss vēstulē tiesai iepriekš bija norādījis, ka kopš 2016.gada 3.maija atradā Krievijā, jo, pēc paša teiktā, viņš Latvijā tiekot vajāts savas politiskās pārliecības dēļ, tāpēc nevarot ierasties tiesā. Girsa lūgums skatīt lietu bez viņa klātbūtnes iepriekš tika noraidīts, un tiesa lēma tiesiskā sadarbībā ar Krieviju lūgt iespēju nodrošināt apsūdzētā piedalīšanos tiesas sēdē videokonferences režīmā. Ilgu laiku no Krievijas nekādas atbildes nebija, visbeidzot šogad tā informējusi, ka šo lūgumu nodrošināt nav iespējams, jo Girss Krievijā divas reizes aicināts uz tiesas sēdi, taču nav ieradies.

Šā gada maijā Girss informējis tiesu, ka vairs neuzturoties Krievijā un esot devies uz citu valsti. To, kurā valstī viņš pašlaik uzturas, tiesa neizpauda.

Laikrakstam "Kurzemes Vārds" bija izdevies noskaidrot, ka apsūdzētais tiesu e–pasta sarakstē informējis par savas dzīvesvietas adreses maiņu – turpmāk korespodence Girsam jāsūta uz Lielbritāniju, kur viņš praktizējot kā jurists. Tāpat Girss tiesai atsūtījis un lūdzis pievienot lietai raksturojumu, ko sniedzis britu karaliskais padomnieks Maikls Burnbaums un vācu advokāts Aleksandrs Brets.

Girss ir nu jau bijušais organizācijas "Russkaja zarya" līderis. Kā liecina "Firmas.lv" informācija, 2017.gada 15.novembrī sākts organizācijas likvidācijas process. Kā organizācijas likvidatore norādīta Jeļena Osipova. Viņa kopā ar Girsu un Jevģeņiju Osipovu bija viena no trim "Russkaya zarya" amatpersonām no 2014. līdz 2017.gadam.


Sludinājums

c
09:29 | 29/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Atkal ebreji ...

Jaunliepāja
19:13 | 29/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Pilnīgi neticami! Gribiet zināt rezultātu? Viņš tā vairāk nedarīs! Iztiksim ar sabiedrisko Fui! Ebreji te ne pričom! Pie vainās ir ideja, uz politikas rēķinā pelnīt piķi.To darīja visi komunisti sakot no Ļeņina un beidzot ar Zjugānovu. Tas tiek darīts arī tagad. Paskatieties dziļāk mūsu partijās!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki