Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Novērš 213 540 cigarešu nelikumīgu pārvadāšanu


atlikušas 250 zīmes


Novērš 213 540 cigarešu nelikumīgu pārvadāšanu

Otrdienā, 03. oktobrī, 2017 | BIRKAS: osta , muita , VID , nelegālās cigaretes , kontrabanda
Izdrukāt Ziņot

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā un Liepājas ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 213 540 cigarešu nelikumīgu pārvietošanu.

Šā gada 23.septembrī, pārbaudot kādu kravas automašīnu pirms uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas pilsētu Nīneshamnu, muitas amatpersonas, kontrolē iesaistot arī muitas kinologu ar dienesta suni, atklāja, ka kabīnē esošajā vadītāja guļvietā, matračos un zem tiem noslēptas cigaretes. Automašīnu vadīja Lietuvas pilsonis. Kontroles rezultātā tika izņemtas 39 960 cigaretes "Marlboro" ar Lietuvas akcīzes markām, aģentūru LETA informēja VID.

Savukārt šā gada 9.septembrī Ventspils ostā uz prāmja uzbraucošo transportlīdzekļu kontroles gaitā kravas mikroautobusā, ko vadīja kāds Lietuvas pilsonis, muitas kinologs ar darba suni atklāja cigarešu slēptuvi, kas bija izveidota aizmugures durvīs. Slēptuvē atradās 20 000 cigarešu "Prince" bez akcīzes markām un 136 320 cigaretes "Winston" ar Baltkrievijas akcīzes markām. Papildus tika izņemti arī 69 litri pašdarināta alkoholiskā dzēriena, kura paraugi nosūtīti ekspertīzes veikšanai uz Muitas laboratoriju.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par neatļautām darbībām ar muitošanai pakļautajām precēm uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās. Abos gadījumos lietu materiāli nodoti Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldei, kur uzsākti kriminālprocesi.

Savukārt šā gada 22.septembrī tika veikta uz prāmja, kas kursē no Liepājas uz Trāvemindes ostu Vācijā, uzbraucošo automašīnu kontrole. Pārbaudes gaitā ar darba suņa palīdzību kādā vieglajā automašīnā ar Lielbritānijas valsts reģistrācijas numuru, ko vadīja Latvijas pilsonis, tika atklātas divas kartona kastes ar cigaretēm. Nelikumīgi tika mēģināts pārvadāt 17 060 cigaretes "Route 66" bez akcīzes markām un 200 cigaretes "Winston" ar Tadžikistānas akcīzes markām.

Tajā pašā dienā VID Muitas policijas pārvaldē par konstatēto pārkāpumu tika uzsākts kriminālprocess.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki