Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Osipova divvalodu plāksnītes lietu skatīs jūnijā


atlikušas 250 zīmes


Osipova divvalodu plāksnītes lietu skatīs jūnijā (1)

Pirmdienā, 14. maijā, 2012 | BIRKAS: valsts valoda , Jevgeņijs Osipovs , Vaiņodes 19 , tiesas , VVC
Izdrukāt Ziņot

Valsts valodas centrs (VVC) 4.jūnijā pieņems lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās.

Tā ir piestiprināta pie mājas Liepājā, Vaiņodes ielā, kur dzīvo biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvis Jevgēņijs Osipovs, aģentūru LETA informēja VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis.

Tā kā netika izpildīta VVC prasība līdz 3.maijam noņemt plāksnīti, VVC 9.maijā ierakstītā vēstulē nosūtījis administratīvā pārkāpuma protokolu Jevgēnija Osipova tēvam Jurijam Osipovam, kurš ir mājas īpašnieks. Vēstulē mājas īpašnieks tiek informēts par to, ka administratīvā pārkāpuma lieta tiks izskatīta 4.jūnijā Liepājas domes telpās. Osipova tēvs var ierasties uz lietas izskatīšanu un sniegt paskaidrojumus, taču viņa neierašanās gadījumā VVC ir tiesīgs pieņemt lēmumu arī bez mājas īpašnieka klātbūtnes.

VVC uzdevis noņemt vēl divas ielu nosaukumu plāksnītes divās valodās, kas piestiprinātas Liepājā pie bijušā Saeimas deputāta Valērija Kravcova (SC) īpašuma Ganību ielā un 40 dzīvokļu mājas Reiņu meža ielā. Abos šajos gadījumos noteiktais termiņš prasības izpildei ir maija vidus, un, ja plāksnītes netiks noņemtas, turpmākās VVC darbības būs tādas kā Osipova gadījumā, piebilda Kursītis.

Kā skaidroja Kursītis, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Kā ziņots, sekojot biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Osipova piemēram, Liepājā pie vēl divām ēkām piestiprinātas ielas nosaukuma plāksnītes latviešu un krievu valodā, par ko Liepājas Pašvaldības policija noformējusi konstatēšanas aktus, aģentūru LETA informēja Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.

Tāpat kā gadījumā ar plāksnīti pie Osipova īpašuma, Pašvaldības policija noformējusi konstatēšanas aktu, taču tālāku administratīvā pārkāpuma izmeklēšanu uzticējusi Valsts valodas centram, piebilda Dīķis.

Kā iepriekš norādīja Kravcovs, Eiropas Padomes Vispārējā konvencija par nacionālo minoritāšu aizsardzību paredzot tiesības pieprasīt izvietot sabiedrības informācijai toponīmiskus uzrakstus arī minoritātes valodā teritorijās, kuras lielā skaitā apdzīvo nacionālās minoritātes.

Pat ja saskaņā ar Latvijas likumdošanu ielas nosaukuma plāksnītes divās valodās izvietošana uzskatāma par pārkāpumu, Eiropas Padomes konvencijai ir lielāks spēks, piebilda Kravcovs. Šajā gadījumā tiek ievērota prasība, ka ielas nosaukums uz plāksnītes tās augšdaļā rakstīts valsts valodā, bet apakšā mazāka izmēra burtiem - krievu valodā, informēja bijušais Saeimas deputāts.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.


Sludinājums

Nesapreša.
17:19 | 14/05/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Izrādas ,ka esam tik bezspēcīgi un cittautiešiem ļaujam par mums ņirgāties. Lai dzīvo šī bezspēcīgā valdība!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! URĀ,URĀ, URĀ!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki