Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Osipovam nemaina sodu par ielas nosaukuma plāksnīti


atlikušas 250 zīmes


Osipovam nemaina sodu par ielas nosaukuma plāksnīti (4)

Otrdienā, 07. augustā, 2012 | BIRKAS: VVC , Jevgeņijs Osipovs , Jurijs Osipovs , Vaiņodes 19
Izdrukāt Ziņot

Valsts valodas centrs (VVC) ir atstājis spēkā piemēroto soda naudu par ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās pie Jevgēnija Osipova tēvam Jurijam Osipovam piederošās mājas.

Tā aģentūru LETA informēja VVC direktora vietnieks Agris Timuška.

Pēc Timuškas vārdiem, izskatot pārsūdzību, nav bijis pamata mainīt VVC Lejaskurzemes reģiona valodas kontroles nodaļas vecākās inspektores Vijas Āboliņas pieņemto lēmumu.

Pārsūdzības autora, partijas "Par dzimto valodu!" valdes locekļa Illariona Girsa izteikumus pārsūdzībā, nodēvējot VVC par inkvizīciju, bet VVC lēmumu par soda naudu - par propagandu, VVC uzskata par aizskarošiem, taču pretreakcijas tiem nebūs.

Kā ziņots, jūnija sākumā Osipova tēvam Jurijam Osipovam tika piemērots naudas sods par nenoņemto ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, kas piestiprināta pie Osipovu mājas Liepājā, Vaiņodes ielā. Par šādu pārkāpumu var piemērot naudas sodu no 25 līdz 100 latiem. "Visticamāk, sods būs tuvāks augstākajai robežai," iepriekš sacīja Āboliņa, neatklājot konkrētu soda naudas apmēru.

VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis iepriekš skaidroja, ka, piestiprinot ielas nosaukuma plāksnīti divās valodās, pārkāpti Liepājas pilsētas saistošie noteikumi "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā", kas paredz, ka tekstam uz ēku numurzīmēm, ielu vai laukumu nosaukumu norādēm ir jābūt valsts valodā. Tāpat pārkāpts arī Valsts valodas likums.

"Iela nav cilvēka privātīpašums. Ja šāda plāksnīte divās valodās būtu piestiprināta mājas iekšpusē, tad nebūtu problēmu. Arī tad, ja pie mājas krievu valodā būtu piestiprināts uzraksts "Osipova villa", nevarētu neko aizrādīt. Taču ielas nosaukuma plāksnītes funkcija ir sabiedrības informēšana," skaidroja Kursītis.

Osipovs iepriekš stāstījis, ka ar šādu akciju viņš vēlas panākt, lai pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.


Sludinājums

tojka
15:43 | 07/08/12
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Nu,kauns,kauns,nevar samaksāt sodu,pa purnu sadot vajag,ja nepatīk latvieši un valsts valoda.

villa
15:59 | 07/08/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

"hata osipova" :D

Kapēc?
20:05 | 07/08/12
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kāpēc lielveikalu reklāmās ir krievu valoda? Dubultvaloda, piemēram" Drogas"," Mego" u.c.

kāpēc
22:01 | 07/08/12
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

viņu nesoda par ielas nosaukuma noņemšanu kura ir labi redzama google maps

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki