Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas piespriež cietumsodu


atlikušas 250 zīmes


Par izvairīšanos no nodokļu nomaksas piespriež cietumsodu (4)

Piektdienā, 23. novembrī, 2018 | BIRKAS: tiesa , krāpšana
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes rajona tiesa 8 mēnešu brīvības atņemšanu piespriedusi kāda SIA valdes loceklim, kurš ar fiktīvu darījumu palīdzību izvairījies no nodokļu iemaksāšanas valsts budžetā 177 839 eiro apmērā.

To aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāvi Aiga Eiduka.

Viņa norādīja, ka saskaņā ar celto apsūdzību, apsūdzētais bija kāda uzņēmuma valdes loceklis, kas ir saimnieciskās darbības faktiskais veicējs. Apsūdzētā kā uzņēmuma vadītāja pienākums bija aprēķināt maksājamo nodokļu summas, noteiktajā termiņā un pilnā apmērā nomaksāt nodokļus un nodevas un kārtot grāmatvedību.

Lai izvairītos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas, samazinot valstij maksājamo nodokļu summu, apsūdzētais uzņēmumā vārdā veica vairāku fiktīvu darījumu noformēšanu, kas saturēja nepatiesu informāciju, neatbilda darījumu faktiskajai norisei, un norādīja šos darījumus uzņēmumā deklarācijās. Kā rezultātā SIA izvairījās no nodokļu nomaksas, neiemaksājot valsts budžetā 177 839,48 eiro apmērā, par šo summu nodarot valstij zaudējumus lielā apmērā.

Šī gada 22.novembrī Kurzemes rajona tiesa Liepājā, neskatoties uz to, ka apsūdzētais savu vainu neatzina, izvērtējot lietā iegūtos un pārbaudītos pierādījumus, kā arī valstij nodarīto materiālo zaudējumu, atzina apsūdzēto par vainīgu un sodīja viņu ar reālu brīvības atņemšanas sodu uz astoņiem mēnešiem, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz trim gadiem.

Daļēji saskaitot sodu no iepriekšēja tiesas sprieduma kā galīgais sods apsūdzētajam tika noteikta brīvības atņemšana uz astoņiem mēnešiem, naudas sods 12 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 4560 eiro, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz pieciem gadiem.


Sludinājums

DrOpers
06:15 | 24/11/18
ZIŅOT
(-1)
(8)
+

un kur mantas konfiskācija par iztrūkstošo summu?

juriste
11:32 | 24/11/18
ZIŅOT
(-0)
(3)
+

Konfiskacija nav tad , ja pirmstiesas procesā nav uzlikts arests mantai un tad, kad lieta atnāk uz tiesu - nav vairs ko konfiscēt!

Jebonskis
21:53 | 24/11/18
ZIŅOT
(-0)
(7)
+

Un kapēc SIA nosaukums būtu slepens?
Kas ir tās izredzētās kastas, kuras vazājot pa tiesām (bezjēdzīgām), TIEK publicēti vārdi un nosaukumi, un kuras ir tās aizsargātās?

hh
09:22 | 25/11/18
ZIŅOT
(-0)
(6)
+

Un kad sodīs tos ierēdņus,kuri rada valstij miljoniem zaudējumu ?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki