Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pasludina pārtraukumu 13 pasta darbinieču lietas izskatīšanā


atlikušas 250 zīmes


Pasludina pārtraukumu 13 pasta darbinieču lietas izskatīšanā (4)

Pirmdienā, 15. oktobrī, 2018 | BIRKAS: kriminālprocess , tiesa , pasts
Izdrukāt Ziņot
FOTO: no pasts.lv

Kurzemes rajona tiesa Liepājā nākamajā nedēļā turpinās skatīt krimināllietu, kurā par naudas izkrāpšanu apsūdzētas 13 pasta darbinieces, informē Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Velga Lūka.

Tiesvedībā šodien pasludināts pārtraukums. Paredzēts, ka lietas izskatīšana turpināsies 22.oktobrī pulksten 10.30.

Kā ziņoja LETA, šī krimināllieta tiek iztiesāta kopš 2010.gada. Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka divas VAS "Latvijas pasts" kādreizējās revidentes ņēmušas kredītus ar svešu cilvēku pasu kopijām, no ātro kredītu firmām izkrāpjot ap 20 000 eiro. Tas noticis 2006. un 2007.gadā.

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes, kas visas ir faktiski vienādas. Proti, revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma. Tā tika izmantotas 13 pasta darbinieces, no kurām 12 atrodas uz viena apsūdzētā sola ar revidentēm, bet pret vienu lieta ir izdalīta atsevišķi. Revidentes solījušas, ka naudu pašas atmaksāšot.

Pasta darbinieces, gan nodaļu vadītājas, gan operatores, no kurām daļa joprojām strādā "Latvijas pastā", policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs, vēsta "Latvijas Avīze". Par palīdzēšanu pasta darbinieces esot saņēmušas simbolisku pateicību – kādu šokolādi, tolaik arī piecus latus.

2010.gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa un izmaiņas likumos procesu paildzinājušas. "Latvijas Avīze" arī noskaidrojusi, ka galvenā apsūdzētā kādu laiku bēguļojusi, bet tikusi noķerta un uz laiku apcietināta.

Par krāpšanu, kredītu nelikumīgu saņemšanu un citu personu datu nelikumīgu izmantošanu pasta darbiniecēm draud cietumsods līdz pieciem gadiem.
 


Sludinājums

uuiiuu
21:17 | 15/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Kādu pārtraukumu??? Tās kroplīgās zagles vēl turpina sēdēt pastā un izzagt mūsu pakas? kas vientreiz ar zagšanu sasmērējies, smērēsies arī turpmāk! Pasta zagles jobannās! Liepāja ir maza. Mordas ir zināmas! kauna nav!

Jeblonskis
08:40 | 16/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Šīs nau tās kas zog sūtijumus. Tās kuņas ir Rīgā, muitas noliktavās vai kā nu tos mezglus dēvēt. Pakas tiek nozagtas tik tikko ieved Latvijā, lai vel nekur neuzrādās.

Jeblonskis
04:53 | 16/10/18
ZIŅOT
(-0)
(2)
+

Pie reizes vajadzētu mantas konfiskāciju visiem tiem Latvijas Pasta priekšnieķeļiem.
Darbiniekiem neesot ko maksāt vairāk par minimālo, toties Rīgā tur pilni krēsli ar "rotējošajiem", neviens zem 3k€ nesaņem.

cik
08:08 | 16/10/18
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

cik izmaksā tiesas darbi 8 gadu garumā? Droši ka vairāk nekā 20 tūkstoši eiro. Pilnīgs absurds ir tiesu darbs, protams, ka zagļi ir jātiesā un jānosoda, bet taču ne jau šādi. Un tagad vēl pārtraukums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki