Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Pērn visvairāk velosipēdistu negadījumos cietuši Liepājā


atlikušas 250 zīmes


Pērn visvairāk velosipēdistu negadījumos cietuši Liepājā (3)

Autors: Madara Šeršņova, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos
Ceturtdienā, 25. aprīlī, 2019 | BIRKAS: Policija , zādzība , negadījums , Velo
Izdrukāt Ziņot

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas nodaļas Prevencijas grupa izanalizējusi satiksmes negadījumus, kuros iesaistīti velosipēdisti, kā arī velosipēdu zādzības.

Redzams, ka pārsvarā  velosipēdi tiek nozagti no kāpņu telpām vai velosipēdu stāvvietām, kur tie tiek nevērīgi novietoti – nepieslēgti vai izmantotas nekvalitatīvas slēdzenes. Tāpat velosipēdi tiek nozagti iekļūstot slēgtās telpās – daudzdzīvokļu namu ratiņtelpās,  pagrabos vai šķūnīšos. Iekļūšana notiek, uzlaužot telpu durvis vai atspiežot slēdzenes.

Analizējot notikumus par velosipēdu zādzībām Kurzemē 2018.gadā, redzams, ka visvairāk zādzības notiek no maija līdz septembra mēnesim, taču visaktīvākais periods ir jūlija un augusta mēneši. Tāpat redzams, ka visvairāk zādzības 2018.gadā ir notikušas dienā, no pulksten 12 līdz 18. Kopumā šajā laika periodā Kurzemē ir nozagti 76 velosipēdi. 65 velosipēdi ir nozagti laika posmā no pulksten 18 līdz 24, savukārt 63 velosipēdi ir nozagti laika posmā no 6 līdz 12. Septiņpadsmit velosipēdi ir nozagti pulksten 00 – 6.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos Valsts policijā ir reģistrētas 22 velosipēdu zādzības. Ventspilis iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 8, Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 7, Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 4, Talsu iecirkņa apkalpojamā teritorijā – 3, taču Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – neviena. Tomēr pirmā velosipēda zādzība Kuldīgas iecirknī ir reģistrēta 23.aprīlī, kur no kāpņutelpas ir nozagts nepieslēgts velosipēds.

Savukārt analizējot notikušo negadījumu skaitu 2018.gadā, kuros iesaistīti velosipēdisti, redzams, ka cietuši un traumas ir guvuši 36 velosipēdisti. Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 19 velosipēdisti, bet gājis bojā – 1. No tiem trīs ir bijuši alkohola reibumā. Ventspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā negadījumā cietuši ir astoņi velosipēdisti, no kuriem viens ir bijis alkohola reibumā. Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā negadījumos cietuši ir 2 velosipēdisti, savukārt Kuldīgas iecirkņa apkalpojamā teritorijā – trīs. 2018.gadā alkohola reibumā ir aizturēti 285 velosipēdisti, no tiem Saldus pusē – 98, Liepājas pusē – 72, Ventspils pusē – 38, Kuldīgas pusē – 37, savukārt Talsu pusē – 40. Populārākā velosipēdu marka ar kuru pārvietojas iereibušie ir "Aist" un tas ir novērots Saldus iecirkņa apkalpojamā teritorijā.


Sludinājums

Re
14:51 | 25/04/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Ventspilī ar viņu veloceliņiem arī daudz cietušo

nē nu jā
19:27 | 28/04/19
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Vai tad Venspils celiņi ir ar kaut ko labāki? Man tā nešķiet...

jums
08:30 | 30/04/19
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Bez-piesaistes statistika ir cilvēku muļķošana. Cik cilvēku dzīvo Talsos, cik Ventspilī un cik Liepājā? Cik ir veloceliņu kopgarums ir šajās pilsētās? Cik ir procentuālā un skaitliskā velosipēdu izmantošana? Šajā rakstā atspoguļotie dati neizsaka neko.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki