Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policija Liepājā veiksmīgāk risina kadru problēmu


atlikušas 250 zīmes


Policija Liepājā veiksmīgāk risina kadru problēmu

Autors: Sarmīte Pujēna
Pirmdienā, 02. februārī, 2015 | BIRKAS: Policija , Gints Ešenvalds , Normunds Grūbis
Izdrukāt Ziņot
Valsts policijas Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.
Valsts policijas Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.
FOTO: Modris Helds

Valsts policijas Liepājas iecirknī darbinieku netrūkst, saka iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds. Kurzemē kopumā gan gaida jaunus kadrus.

Ja arī ir pāris brīvu vietu, tad mums jau ir zināmi potenciālie kandidāti uz tām, preses konferencē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē sacīja Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

Pēc viņa sacītā pērn vairāki jauni policijas darbinieki pieņemti darbā tieši ekonomisko noziegumu izmeklēšanai, jo noziegumu skaits visvairāk audzis šajā jomā, un šo noziegumu izmeklēšanā arī vajadzīgas specifiskas zināšanas.

Kopumā Kurzemes reģionā policijai kadru trūkst, taču ir izredzes, ka pamazām situācija uzlabosies, konferencē sacīja reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

Pēc viņa teiktā, ir atbalstīts priekšlikums par Valsts policijas koledžas absolventu sadali pēc kvotu principa, un Kurzemes reģiona pārvalde nodevusi koledžas rīcībā 20 štata vietas.
Šogad pārvalde arī gaida pie sevis 32 praktikantus, no kuriem tikai 15 nāk no Kurzemes. Praktikanti aizpildīšot vairāk nekā pusi pašlaik vakanto vietu, sacīja Grūbis.

Lai gan darbu policijā pērn atstājis vairāk darbinieku, nekā nācis klāt – 14 un 9, tomēr aizgājušo ir divreiz mazāk, nekā 2013.gadā, kad darbu policijā atstāja 32 darbinieki. Turklāt vērojama tendence atgriezties – vairāki savulaik no darba aizgājušie izteikuši vēlmi atgriezties dienestā, sacīja Grūbis.

Pēc Ešenvalda teiktā, domājot par nākotni, policisti aktīvi cenšas rosināt interesi par savu jomu jauniešu vidū, apmeklējot skolas un stāstot par policistu darbu.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki