Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policija veikusi reidu legālo narkotiku tirdzniecības vietās


atlikušas 250 zīmes


Policija veikusi reidu legālo narkotiku tirdzniecības vietās (2)

Otrdienā, 01. oktobrī, 2013 | BIRKAS: narkotikas , Normunds Grūbis , Gints Ešenvalds , reids , Krūmu 32 , Ķempes 35
Izdrukāt Ziņot

Valsts policija (VP), pieaicinot arī citu valsts institūciju pārstāvjus, pagājušās nedēļas nogalē Liepājā veikusi reidu tā dēvēto legālo narkotiku tirdzniecības vietās.

Kriminālprocesa ietvaros veikto kratīšanu laikā divās tirdzniecības vietās izņemts ap 1000 iepakojumu ar nezināmas izcelsmes vielām, - preses konferencē informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

Kā informēja Ešenvalds, reida ietvaros apsekotas kopumā trīs nelegālo narkotiku tirdzniecības vietas, kur iegādāto vielu dēļ personas nonākušas medicīnas iestādēs; par divām vietām Krūmu ielā 32 un Ķempes ielā 35 VP saņēmusi iedzīvotāju iesniegumus par to, ka šo tirdzniecības vietu klienti apdraud viņu drošību sevišķi diennakts tumšajā laikā.

VP uz liecību pamata, kas saņemtas no personām, kas saindējušās no nezināmas izcelsmes vielām, ir ierosinājusi kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību. Tā ietvaros tirdzniecības vietās Ķempes un Krūmu ielā veikta kratīšana un katrā no tām izņemti ap 1000 iepakojumi ar nezināmas izcelsmes vielām, kas nodoti ekspertīzei.

Dažādus pārkāpumus, kā skaidroja Ešenvalds, atklājuši Valsts ieņēmumu dienesta, Darba inspekcijas un citu institūciju pārstāvji, kuri piedalījās reidā. Policija arī veikusi pārrunas ar telpu īpašniekiem, kuri izīrē telpas apreibinošo vielu veikaliem, stāstot par to, kāds ir patiesais īrnieku bizness. Bieži vien telpu īpašnieki par to nav informēti un domā, ka īrnieki, piemēram, tirgo bižutēriju vai datorus.

VP pārstāvji sola arī turpmāk patrulēt legālo narkotiku tirdzniecības vietu apkaimē, daļēji paralizējot šo vielu tirdzniecību, taču, kā uzsvēra Ešenvalds, policija var strādāt tikai likuma ietvaros. VP būtu ieinteresēta, ka vielu ieļaušanas process aizliegto vielu sarakstā notiktu operatīvāk, un uzsvēra lielo sabiedrības nozīmi šādu tirdzniecības vietu apkarošanā un VP informēšanā.

Kā atzina Ešenvalds, pieprasījums pēc apreibinošām vielām ir ļoti liels - stundas laikā tirdzniecības vietu apmeklējot vairāki desmiti klientu. Arī lielais tirdzniecības vietās glabāto vielu iepakojumu skaits liecinot par lielo pieprasījuma apjomu.

Kā uzsvēra VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis, personas, kuras lietojušas apreibinošas vielas, ir neprognozējamas un var pastrādāt dažādus bīstamus noziegumus. Viņš pauda pārliecību, ka šo vielu tirdzniecību ar laiku izdosies ierobežot, bet vienlaikus norādīja, ka personām, kurām radusies atkarība, tā saglabāsies, turklāt var rasties vēlme pamēģināt arī spēcīgākas narkotikas.


Sludinājums

bomzis
19:36 | 01/10/13
ZIŅOT
(-1)
(2)
+

nevajag dirst,ka nezin ko tirgo manis piederošās telpās!

Persijs
11:35 | 02/10/13
ZIŅOT
(-1)
(1)
+

Kā var būt legālās narkotikas,ja narkotikas vispār LV ir aizliegtas?

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki