Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policijai Liepājā joprojām trūkst kadru, taču statistika laba


atlikušas 250 zīmes


Policijai Liepājā joprojām trūkst kadru, taču statistika laba (3)

Autors: Viktors Birze
Trešdienā, 06. februārī, 2013 | BIRKAS: Gints Ešenvalds , Policija
Izdrukāt Ziņot
FOTO: irliepaja.lv

Preses konferencē, kas šodien notika Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē, Liepājas iecirkņa vadītāji informēja par situāciju un atskaitījās par pērn paveikto.

Pēc VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieka Ginta Ešenvalda vārdiem, būtiskākā problēma, kas traucē policijas darbu, ir kadru trūkums.

Pēc Ešenvalda teiktā, Liepājas policijas iecirknis ir viens no lielākajiem valstī, un tā apkalpojamajā teritorijā ietilpst viss kādreizējais Liepājas rajons. Līdz ar to arī liela noslodze, jo vienam iecirknim nākas apkalpot vairākus novadus. Liepājas iecirknī iekļaujas arī policijas atbalsta punkti Grobiņā, Priekulē un Aizputē.

Pašlaik Liepājas iecirknī vidēji uz vienu policijas darbinieku ir 500 iedzīvotāju, bet ja pilnībā, atbilstoši plānam būtu aizpildītas visas vakances, tad uz vienu policistu būtu 458 cilvēki. Tiesa vēl sliktāka situācija ir kaimiņiem, Ventspilī, kur viens policists ir uz 806 cilvēkiem.

Taču arī Liepājā kadru, sevišķi augsta līmeņa profesionāļu trūkums atstāj iespaidu uz noziedzības apkarošanu. Izmeklētāja darbs esot fiziski un psiholoģiski smags, un tas noved pie izdegšanas sindroma, kā dēļ labi speciālisti atstāj darbu, bet vietā nav ko likt.

Kā informēja Ešenvalds, pašlaik Liepājas iecirknī kopumā ir 90 darbinieki un septiņas vakantas štata vietas. No darba pērn aizgājuši pieci darbinieki.

Neskatoties uz cilvēkresursu trūkumu, gan Ešenvalds, gan arī Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Pelnēns izcēla uz pārējās Latvijas fona salīdzinoši labos Liepājas iecirkņa darba rezultātus.

Valstī vidējais atklāto noziegumu īpatsvars 2012.gadā ir tikai 28%, kamēr Liepājā – 53%. Taču vienlaikus policijas pārstāvji atzina, ka noziedzības līmenis 2012.gadā, salīdzinot ar 2011.gadu, pieaudzis par 9%.

2012.gadā izdarīti 26 sevišķi smagi noziegumi (10 laupīšanas, 7 krāpšanas gadījumi, izmantojot zagtas kredītkartes, 3 slepkavības un 6 smagu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi), un tas ir par 18 šāda veida noziegumiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Pērn notikušas 3 slepkavības, bet aizpērn tikai viena, toties nedaudz samazinājies izdarīto zādzību skaits. 2012. gadā to bijis 599, kas ir par 11 mazāk nekā 2011.gadā, un par 46 gadījumiem mazāk nekā 2010.gadā.

Jānis Pelnēns zādzību skaita samazināšanos skaidro ar to, ka 2011.gadā policijai izdevies veiksmīgi neitralizēt vairākas zagļu bandas.

No Kurzemes reģiona pārvaldē reģistrētā 4081 noziedzīgā nodarījuma pērn atklāti 1508, no kuriem Liepājas iecirknis atklājis 43%. Kopumā Kurzemē pērn ierosināti 3869 kriminālprocesi, no tiem 1087 Liepājas iecirknī.

Kriminālvajāšana sākšanai Kurzemē nosūtīti 1197 kriminālprocesi, no kuriem gandrīz puse ir Liepājas iecirkņa veikums.

Konferencē tika runāts arī par akcizēto preču aprites pārkāpumiem, kas izvirzīta par vienu no policijas darba prioritātēm. Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Modris Grīnvalds pastāstīja, ka pērn atsavināti 2178 litri pašdarināta vai nezināmas izcelsmes alkohola un 69 964 kontrabandas cigaretes.

Taču, kā atzina Ešenvalds, policijas darbs ar nelegālā alkohola un cigarešu izplatītājiem nav bijis gana veiksmīgs, kaut arī tā neesot tikai policijas vaina.

"Mēs labi zinām tās vietas, kur tiek tirgots nelegālais alkohols, bet mēs neko nevaram darīt, ja tirgotājs, kurš vairākkārt sodīts par šo pārkāpumu atbilstoši esošajai likumdošanai, turpina to darīt atkal un atkal".

Tas pats attiecoties arī uz tā sauktajām "legālo narkotiku" tirdzniecības vietām, kuras var pastāvēt likumdošanā esošo robu dēļ.

Tiesa, iespējams, drīz situācija varētu uzlaboties, jo šodien Saeimas Juridiskajā komisijā konceptuāli atbalstīti grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību". Tie paredz, ka turpmāk Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts tiks aizstāts ar jaunāko psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulām.

Policija aicina iedzīvotājus aktīvāk ziņot gan par alkohola, gan narkotisko vielu aprites pārkāpumiem izmantojot e-pastu: anonimi@kurzerme.vp.gov.lv

Informācijas sniedzēji var saglabāt anonimitāti, jo sniegtā informācija tiks pārbaudīta jebkurā gadījumā.

Tāpat policisti atkārtoti brīdina cilvēkus būt uzmanīgiem, saglabājot informāciju, kas saistītu ar kredītkartēm, jo vēl joprojām sastopami cilvēki, kas kopā ar kredītkartēm glabā to PIN kodus, nereti uzrakstot tos pat uz kartes.


Sludinājums

Duksis
17:35 | 06/02/13
ZIŅOT
(-0)
(1)
+

Kas ir LR Policija -banditi formas

POLIJS
18:34 | 06/02/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

PILNĪGI PIEKRĪTU! MAN ZINĀMS GADĪJUMS- KRIMINĀLLIETU IEROSINĀJA TAJĀ BRĪDĪ, KAD PERSONA IZSAUKTA UZ POLICIJU VAĻSIRDĪGI ATZINĀS, KA INTERNETĀ UZRAKSTĪJIS "NELABVĒLĪGU ŠMUCI" UZ KĀDU PALAISTUVI. NEBŪTU ATZINIES, KRIMINĀLLIETU NEIEROSINĀTU, JO VAINĪGO ATRAST NEBŪTU IESPĒJAMS. PIEAUGTU NEATKLĀTO LIETU PROCENTS!!!!
NODARBOJOTIES AR NIEKIEM CEĻ ATKLĀTO NOZIEGUMA PROCENTU! ŽĒL, BET SMIEKLĪGI TĀDI VĪRIŅI FORMĀS, KURIEM DRAUGOS SEKSUĀLI IZĻURKĀTAS SIEVIETES !

citāts
11:37 | 08/02/13
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Ir meli, lieli meli un ir statistika.

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki