Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Policijas prioritāte – bērni un vardarbības novēršana


atlikušas 250 zīmes


Policijas prioritāte – bērni un vardarbības novēršana (6) Valsts policijas Liepājas iecirkņa  darbības rezultāti 2017.gadā

Autors: Sarmīte Pujēna
Otrdienā, 27. februārī, 2018 | BIRKAS: Policija , Gints Ešenvalds
Izdrukāt Ziņot
Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds (no labās) un policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna preses konferencē.
Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds (no labās) un policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna preses konferencē.
FOTO: Modris Helds

Policijas Kurzemes reģiona pārvaldē 27.februārī žurnālistus ar aizvadītā gada notikumiem un prioritātēm šogad iepazīstināja Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.

Kā pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds, Liepājas iecirknis ir lielākais Kurzemes reģionā – tā pārraudzībā ir 3659 km2 liela teritorija – Liepājas pilsēta un astoņi novadi jeb 106 189 deklarētie iedzīvotāji (no tiem 70 699 – Liepājā).

Iecirkņa darbiniekiem līdz šim nācies strādāt pārslodzē, jo regulāri vakantas ir desmit štata vietas. Tā tas bijis gan pērn, gan 2016.gadā.

"Šogad mūsu mērķis ir maksimāli nokomplektēt kadrus, lai nebūtu pārslodzes."

Domājot par kadriem un nākotni, Liepājas iecirknis uzsācis sadarbību ar Priekules vidusskolu, kas jau devis rezultātu – pērn divi audzēkņi izvēlējušies turpināt mācības policijas koledžā.

Ar pagājušā gada 1.janvāri visu kriminālprocesu izmeklēšana nodota pārvaldes Kriminālpolicijas birojam, un arī šīs strukturālās pārmaiņas paplicinājušas iecirkņa kadrus, atzina Ešenvalds, – jo labākie darbinieki "atdoti" kriminālpolicijai.

Absolūtais līderis
Liepājas iecirknis, pēc Ešenvalda sacītā, ir absolūtais līderis valstī reģistrēto notikumu skaita ziņā. Pērn saņemta un reģistrēta informācija par vairāk nekā 17 000 dažādiem notikumiem, kas ir par trīs tūkstošiem vairāk nekā gadu iepriekš.

"Maksimāli reģistrējam visu," apgalvoja iecirkņa priekšnieks. "Un, ja reģistrēts, tad noteikti jāpārbauda."

Pārbaudot visus reģistrētos notikumus, 1272 no tiem atzīti par noziedzīgiem nodarījumiem.

"Noziedzības stāvoklis Liepājā ir stabils, un tas ir viszemākais uz 10 tūkstošiem iedzīvotāju".

Ja Kurzemes pārvaldē pērn vidēji bija 159 noziedzīgi nodarījumi uz 10 000 iedzīvotāju, tad Liepājā – 121. Tas gan ir nedaudz vairāk nekā 2016.gadā, kad bija par desmit mazāk (111), tomēr vienlaikus tas ir arī zemākais rādītājs valstī.

Liepājas iecirknis ir otrā vietā starp lielākajiem iecirkņiem valstī atklāto noziegumu skaita ziņā uz vienu darbinieku – tie ir 6,3 noziedzīgi nodarījumi. Labāks rezultāts ir tikai Valmierai – 7,9 .

Ešenvalds arī informēja par 2017. gada smago noziegumu statistiku.

Pērn Liepājas reģionā reģistrēta viena slepkavība – skaļi izskanējušais gadījums ar zemē aprakto automašīnu "Audi", kurā ar šautu brūci atradās pirms 17 gadiem pazudis cilvēks. Šo lietu no Kurzemes pārvaldes pārņēmusi Rīgas

Kriminālpolicijas pārvalde, un aizdomās turamie esot zināmi.

2017.gadā Liepājā notikušas 19 laupīšanas, no kurām 12 atklātas. Nozagtas 10 automašīnas, policijai zināms, ka trīs aizvestas pāri robežai Lietuvas virzienā.

2017.gads Liepājas iecirknim bijis iezīmīgs ar to, ka izdevies aizturēt personu grupu, kas jau kopš 2016.gada nodarbojās ar zādzībām sabiedriskajā transportā. Šīs personas jau notiesātas.

Izdevies neitralizēt arī velosipēdu zagļu grupu un apturēt četras grupas, kas Liepājā apzaga mājas un dzīvokļus.

Neparastākie gadījumi, ar kuriem pērn iznācis saskarties policijai bijis ekskavators, kas Nīcas novadā iebrauca elektrības vados, un helikopters, kas nogāzās Priekules novadā rallija "Liepāja" laikā. Abos gadījumos vēl notiek izmeklēšana. Tāpat divi kriminālprocesi uzsākti saistībā ar pašvaldību vēlēšanām. Pērnais gads bijis iezīmīgs arī ar to, ka policijai nācās organizēt četrus ļoti lielus meklēšanas pasākumus. Viens pazudušais – Dzintars Veits – diemžēl joprojām nav atrasts, un meklēšanu apgrūtina laikapstākļi.

Jauni izaicinājumi arī šogad
2018.gadā Liepājas iecirkņa prioritātes ir divas, pastāstīja Ešenvalds. Policija ļoti lielu uzmanību pievērsīs nepilngadīgo pulcēšanās vietām, jo tās saistīts gan ar smēķēšanu, gan alkohola un citu apreibinošu vielu lietošanu. Nepilngadīgie un bērnu tiesību pārkāpumi ir prioritātes, kas šogad raksturīgas ne tikai Liepājai un ne tikai policijai – tās ir arī prokuratūras un policijas redzeslokā visā Latvijā, uzsvēra iecirkņa priekšnieks.

Otra prioritāte, kam šogad īpaši pievērsīsies Liepājas iecirknis, ir vardarbība. Gan vardarbība pret nepilngadīgajiem, gan pret sievietēm. Šajā jomā Valsts policija jau cieši sadarbojas ar pašvaldības policijas darbiniekiem, un plāno to darīt arī ar Bāriņtiesu un Sociālo dienestu, pastāstīja Ešenvalds. Iecerēts izveidot arī vienotu reģistrācijas sistēmu.

Preses konferencē piedalījās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Indulis Blīgzna, pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Eduards Boļšakovs, pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Rimants Kārkliņš, kā arī Liepājas iecirkņa priekšnieks Gints Ešenvalds.Attēli:

Sludinājums

Tirlabums
17:07 | 27/02/18
ZIŅOT
(-8)
(5)
+

Forši melot, pa valsts apmaksātu naudu.
Parazīti.

pramparam
17:28 | 27/02/18
ZIŅOT
(-6)
(6)
+

Šķiet gan, ka pats esi parazīts - tukšmuldētājs...

?!
18:21 | 27/02/18
ZIŅOT
(-5)
(3)
+

Kāpēc tad - melot?!

Tirlabums
22:22 | 27/02/18
ZIŅOT
(-1)
(6)
+

Lai dabūtu naudu no budžeta!
Tie parazīti izsūks pēdējo spermu no pēdējās pipeles, lai tik dabūtu "finansējumu"

tirlabumam
08:30 | 28/02/18
ZIŅOT
(-3)
(4)
+

Tev nav ienācis prātā , ka policija tevi var izskaitļot un tad tev būs ļoti , ļoti slikti par neslavas celšanu un rupjību rakstīšanu ?

enter
14:28 | 28/02/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Kur problēma no kolēģa datora komentāru uzraut :)

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki