Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki metalurģijas uzņēmumā "Liepājas metalurgs" veikuši pārbaudi un atsavinājuši daļu dokumentu.

Dokumenti izņemti saistībā ar sākto kriminālprocesu par amatpersonu iespējamo pretlikumīgo rīcību, piesavinoties naudas līdzekļus un citus uzņēmuma aktīvus, trešdien žurnālistiem paziņoja "Liepājas metalurga" juriste Antra Čirkše, raksta aģentūra BNS.

Uzņēmuma vadība apgalvoja, ka viņiem nav sīkākas informācijas par iemeslu kriminālprocesa sākšanai. Vienlaikus "Liepājas metalurga" valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs un galvenā ekonomiste Benita Imbovisa izteica aizdomas, ka tas varētu būt saistīts ar uzņēmuma akcionāra Kirova Lipmana un, iespējams, metāllūžņu vairumtirgotāja "Tolmets" darbībām, kurš atsakās metalurģijas uzņēmumam pārdot metāllūžņus.

"Liepājas metalurga" juriste Čirkše gan minēja vairākus faktus, kas liecina par centieniem traucēt uzņēmuma darbību. "Turklāt visu veidu šķēršļus un problēmas rada viens no akciju sabiedrības padomes locekļiem Kirovs Lipmans, bet viņš nav vienīgais," viņa teica.

"Liepājas metalurga" pārstāve informēja, ka 11.martā Lipmans Rīgas apgabaltiesā iesniedza prasību pret uzņēmuma akcionāru Sergeju Zaharjinu par īpašumtiesību atzīšanu un valdījuma atjaunošanu uz 1,95 miljoniem "Liepājas metalurga" akciju. 8.jūnijā Lipmans kā padomes loceklis vērsies "Liepājas metalurgā" ar iesniegumu sasaukt padomes sēdi un cita starpā pieprasījis izsniegt viņam informāciju. Šī padomes sēde ir noteikta 21. septembrī, pavēstīja juriste.

Savukārt 10.septembrī Rīgas apgabaltiesā notika kārtējā tiesas sēde par Lipmana prasību pret Zaharjinu, kurā piedalījušies abi "Liepājas metalurga" galvenie juristi, un tajā pašā dienā uzņēmumā ieradušies Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieki ar lēmumu saistībā ar sākto kriminālprocesu atsavināt dokumentus, kurus iepriekš bija pieprasījis, bet nebija saņēmis Lipmans. "Nekāds akciju sabiedrības iesniegums, ka tai ir radīti zaudējumi, policijā nav iesniegts," uzsvēra Čirkše. Viņa arī atzina, ka policijas darbinieki kriminālprocesa ietvaros uzņēmuma pārstāvjus iztaujājuši par "Liepājas metalurga" centieniem izveidot pašiem savu melno metāllūžņu iepirkšanas tīklu.

Vienlaikus "Liepājas metalurga" valde priekšsēdētājs Terentjevs norādīja, ka visas šīs darbības ļoti ietekmē uzņēmuma darbu, kas patlaban jau tā ir sarežģīts, jo būvniecības nozarē Eiropā vērojama stagnācija – "Liepājas metalurgs" produkcijas noieta tirgu meklē pat tādās ekspotiskās valstīs kā Peru.

Turklāt uzņēmumam ir jāatmaksā aizņēmums, kas ņemts ražotnes modernizācijai, lielas papildu izmaksas ir arī saistībā ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentēm, klāstīja Terentjevs. "Gadā kompānijai "Latvenergo" kā obligātā iepirkuma komponenti maksājam 6,7 miljonus latu. Darām visu, lai saglabātu rūpnīcu un neciestu neviens strādājošais. Cilvēkiem pašlaik ir grūti savilkt kopā galus, viņiem nav tādu uzkrājumu kā, piemēram, iedzīvotājiem Šveicē," sacīja "Liepājas metalurga" vadītājs.

Savukārt Lipmans aģentūrai BNS noliedza jebkādu savu saistību ar uzņēmumu "Tolmets", kā arī apgalvoja, ka nav vērsies policijā ar iesniegumu pret "Liepājas metalurga" amatpersonām.

"Es tieši vēlos un daru visu, lai tiktu saglabāts "Liepājas metalurgs". Taču, ja uzņēmuma vadība strādās tāpat kā līdz šim, no ražotnes pēc dažiem gadiem nekas vairs nepaliks. Uzņēmums tiek izzagts, un es kategoriski biju pret to, lai "Liepājas metalurgam" piešķir valsts galvojumu kredītam ražotnes modernizācijai. Rekonstrukciju uzņēmums varēja īstenot pašu spēkiem, bet tagad akcionāri, arī es, ir parādā daudzus miljonus latu," teica Lipmans.

2011.gadā "Liepājas metalurgs" strādāja ar 206,144 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 6,1% vairāk nekā pirms gada, un guva 2,47 miljonu latu peļņu pretēji zaudējumiem 2010.gadā.

"Liepājas metalurga" akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā.