Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Secina, ka ar katru reidu pārkāpumu skaits sarūk


atlikušas 250 zīmes


Secina, ka ar katru reidu pārkāpumu skaits sarūk

Otrdienā, 03. aprīlī, 2018 | BIRKAS: reids , nepilngadīgie , nelegālais alkohols , nelegālās cigaretes
Izdrukāt Ziņot

Valsts policija rīkoja reidu dažādās tirdzniecības vietās Liepājas apkaimē, lai pārbaudītu vai pārdevēji ievēro aizliegumu pārdot alkoholu, enerģijas dzērienus un tabaku nepilngadīgajiem.

Kopumā 29.martā no 55 tirdzniecības vietām pārkāpumi tika konstatēti trīs vietās, kas ir ļoti labs rādītājs, VP Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis rīkoja profilaktisko reidu ar mērķi pārbaudīt, vai tirdzniecības vietās nepilngadīgajām personām tiek pārdoti alkoholiskie dzērieni, enerģijas dzērieni un tabakas izstrādājumi. Ceturtdien kopumā pārbaudītas 55 tirdzniecības vietas Liepājā un tās apkaimē, no kurām trīs konstatēti pārkāpumi. Tirdzniecības vietas tika pārbaudītas visā Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā, savukārt Liepājā tika pārbaudītas 16 tirdzniecības vietas. Viens no pārkāpumiem konstatēts Liepājā, viens – Priekules novadā, bet viens – Pāvilostas novadā.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, par enerģijas dzērienu pārdošanu nepilngadīgajiem, uzliek naudas sodu pārdevējam no 140 līdz 175 eiro, bet juridiskajām personām — no 350 līdz 700 eiro.

Valsts policija vēlas arī atgādināt, ka pārdevējiem un veikala vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu un personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu neatkarīgi no tā, vai pārdevējs to ir pieprasījis. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.

Šādas pārbaudes tika rīkotas iepriekš un tiks rīkotas arī turpmāk.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki