Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Šogad septiņi kriminālprocesi par akcīzes precēm


atlikušas 250 zīmes


Šogad septiņi kriminālprocesi par akcīzes precēm

Trešdienā, 15. maijā, 2013 | BIRKAS: nelegālais alkohols , nelegālās cigaretes , Policija
Izdrukāt Ziņot

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes darbiniekiem šā gada četros mēnešos izdevies izņemt vērienīgu daudzumu nelegālo akcīzes preču – cigaretes un alkoholu.

Kā informē policijas preses pārstāve Signe Šteinberga, Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas darbinieki janvārī Saldus rajonā aizturēja vīrieti, kurš, dodoties no Rīgas uz Liepāju ar automašīnu, pārvadāja tabakas izstrādājumus, kas nav marķēti ar Latvijas Republikas (LR) akcīzes markām. Par šo gadījumu tika uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros izņemtas 281 600 dažādu marku cigaretes bez LR akcīzes markām, kā arī 125 litri spirta. Savukārt februārī Liepājā, kādā garāžā, vīrietis glabāja nelegālo alkoholu un cigaretes bez LR akcīzes uzlīmēm.

Arī šajā gadījumā uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros izņemti 540 litri nelegālā alkohola un 4000 cigarešu bez akcīzes markām. Bet marta beigās Liepājā aizturēts vēl kāds vīrietis, kurš ar automašīnu pārvadāja 50 000 cigarešu bez LR marķējuma. Tika uzsākts kriminālprocess, kura gaitā veikta kratīšana Liepājā, kur saimniecības  telpās tika izņemtas kopumā 130 000 cigarešu bez akcīzes markām, bet kādā garāžā – vēl 10 000.

Šā gada četros mēnešos par nelegālām darbībām ar akcīzes precēm kopumā uzsākti septiņi kriminālprocesi, prokuratūrā kriminālvajāšanas uzsākšanai nodoti trīs. Uzsākto kriminālprocesu un administratīvo lietvedību ietvaros kopumā izņemtas 648 700 nelegālās cigaretes, 991 litri nelegālā alkohola, divi transportlīdzekļi, kas izmantoti nelegālo akcīzes preču pārvadāšanai.


Sludinājums

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki