Ziņot redaktoram

Šis teksts tiks nosūtīts portāla administrācijai, lai izlabotu, precizētu vai papildinātu rakstu.

Tiesa izsludina pārtraukumu lietā pret 13 pasta darbiniecēm


atlikušas 250 zīmes


Tiesa izsludina pārtraukumu lietā pret 13 pasta darbiniecēm (2)

Pirmdienā, 22. oktobrī, 2018 | BIRKAS: pasts , tiesa , krāpšana , zādzība
Izdrukāt Ziņot

Kurzemes rajona tiesa Liepājā līdz 30.novembrim pasludinājusi pārtraukumu krimināllietā, kurā par naudas izkrāpšanu uz apsūdzēto sola sēž 13 pasta darbinieces.

Par to aģentūru LETA informēja Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīgs Velga Lūka.

Tiesas izmeklēšana krimināllietā Kurzemes rajona tiesā Liepājā turpināsies 30.novembrī plkst.10.

Jau ziņots, ka šī krimināllieta tiek iztiesāta kopš 2010.gada. Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka divas VAS "Latvijas pasts" kādreizējās revidentes ņēmušas kredītus ar svešu cilvēku pasu kopijām, no ātro kredītu firmām izkrāpjot ap 20 000 eiro. Tas noticis 2006. un 2007.gadā.

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes, kas visas ir faktiski vienādas. Proti, revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma. Tā tika izmantotas 13 pasta darbinieces, no kurām 12 atrodas uz viena apsūdzētā sola ar revidentēm, bet pret vienu lieta ir izdalīta atsevišķi. Revidentes solījušas, ka naudu pašas atmaksāšot.

Pasta darbinieces, gan nodaļu vadītājas, gan operatores, no kurām daļa joprojām strādā "Latvijas pastā", policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs, vēsta "Latvijas Avīze". Par palīdzēšanu pasta darbinieces esot saņēmušas simbolisku pateicību - kādu šokolādi, tolaik arī piecus latus.

2010.gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa un izmaiņas likumos procesu paildzinājušas. "Latvijas Avīze" arī noskaidrojusi, ka galvenā apsūdzētā kādu laiku bēguļojusi, bet tikusi noķerta un uz laiku apcietināta.

Par krāpšanu, kredītu nelikumīgu saņemšanu un citu personu datu nelikumīgu izmantošanu pasta darbiniecēm draud cietumsods līdz pieciem gadiem.


Sludinājums

zagļkuces
18:59 | 22/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

Tās kraņas jāsoda! Un dažas zagļu kraņas vēl turpina strādāt! Nav brīnums, ka pastā paciņas tiek izzagtas un pazūd!

protams
08:50 | 24/10/18
ZIŅOT
(-0)
(0)
+

protams, ka jāsoda, tikai nevajag jau tiesai galīgi par apsmieklu palikt! Cik ilgi jau šis velkas? Astoto gadu!!!!!!

Pievienot komentāru

KOMENTĒT
Es, pievienojot, šo komentāru, piekrītu portāla lietošanas noteikumiem.
* Obligāti aizpildāmie lauki